2 שאלות שלא קשורות אחת לשניה :

מיתרוש... (זה בסדר לקרוא לך ככה?..)

את הקטע הבא אני רוצה שתקראי שלוש פעמים: פעם אחת תציבי את המלה "צ´י" במקום X, פעם שניה את המלה "מידע" ופעם שלישית את המלה "אנרגיה"... אחר כך תגידי לי מה הרגשת / חשבת, טוב? אז ככה... אנחנו מוקפים בכל רגע ורגע ב-X. ה-X חודר לתוכנו ומעצב אותנו... הוא הופך אותנו למה שאנחנו. אנחנו לא יכולים לעשות את הדבר הכי קטן בעולם בלי להשתמש ב-X. לא לנוע, לא לחשוב... אפילו הרמת היד השולית ביותר, אפילו יצירת המחשבה הפעוטה ביותר, תובעת מאיתנו להשתמש ב-X ללא הרף. כלומר, כולנו משתמשים ב-X אך רק חלקנו מודעים לזאת. מאסטרים יודעים להשתמש ב-X טוב יותר. זוהי הכשרתם. ה-X קיים בתוכנו ומחוצה לנו כאחד. אנחנו אוגרים אותו בתוכנו. אנחנו יכולים לשדר אותו לזולת. אנחנו יכולים להשתמש בו כדי לרפא את הזולת (אפילו מבלי לגעת בו), אנחנו יכולים להשתמש בו כדי לפגוע בזולתנו (אפילו מבלי לגעת בו), אנחנו יכולים להשתמש בו כדי להסיט את התקפתו או אפילו למנוע ממנו בכלל להעלות על דעתו לתקוף אותנו. ה-X הוא סוד החיים... הוא קיים בכל דבר ובעצם כל דבר מורכב ממנו. זהו. עכשיו תתחילי שוב, בדרך השניה / שלישית... ולבסוף... מה דעתך? האם משהו התבהר? אני סקרן!! שלך בידידות ובהערכה בן

aiki-freak

New member
עכשיו...!!! ../images/Emo8.gif

במקום X תציב את המילים : כסף, אלוהים, גנטיקה, אינטיליגנציה, אמונה, כוונה, חוקי הפיזיקה, יהדות/נצרות/בודהיזם, חמצן, אוכל, וצחוק... האם משהו התבהר? מה דעתך? את הקטע הבא אני רוצה שתקראי שלוש פעמים: פעם אחת תציבי את המלה "צ´י" במקום X, פעם שניה את המלה "מידע" ופעם שלישית את המלה "אנרגיה"... אחר כך תגידי לי מה הרגשת / חשבת, טוב? אז ככה... אנחנו מוקפים בכל רגע ורגע ב-X. ה-X חודר לתוכנו ומעצב אותנו... הוא הופך אותנו למה שאנחנו. אנחנו לא יכולים לעשות את הדבר הכי קטן בעולם בלי להשתמש ב-X. לא לנוע, לא לחשוב... אפילו הרמת היד השולית ביותר, אפילו יצירת המחשבה הפעוטה ביותר, תובעת מאיתנו להשתמש ב-X ללא הרף. כלומר, כולנו משתמשים ב-X אך רק חלקנו מודעים לזאת. מאסטרים יודעים להשתמש ב-X טוב יותר. זוהי הכשרתם. ה-X קיים בתוכנו ומחוצה לנו כאחד. אנחנו אוגרים אותו בתוכנו. אנחנו יכולים לשדר אותו לזולת. אנחנו יכולים להשתמש בו כדי לרפא את הזולת (אפילו מבלי לגעת בו), אנחנו יכולים להשתמש בו כדי לפגוע בזולתנו (אפילו מבלי לגעת בו), אנחנו יכולים להשתמש בו כדי להסיט את התקפתו או אפילו למנוע ממנו בכלל להעלות על דעתו לתקוף אותנו. ה-X הוא סוד החיים... הוא קיים בכל דבר ובעצם כל דבר מורכב ממנו. זהו. עכשיו תתחילי שוב, בדרך השניה / שלישית... ולבסוף... מה דעתך? האם משהו התבהר? אני סקרן!! שלך בידידות ובהערכה בן

תודה לפריק שהביאני עד הלום

בדיוק מה שרציתי לומר. ומדגים כל כך יפה את ההגדרה של "צ´י הוא מידע". אה, ובן? אני אשמח מאד אם תקרא לי מיתרוש. זה מאד מרגיע אותי לראות שמישהו לפחות מתיחס לדברי ברוח טובה.

ZaZen

New member
בקשר להגדרת הצ´י

בין היתר מוגדר הצ´י כשדה האלקטרו מגנטי של הגוף עם צ´י ניתן להשפיע על צ´י ולא על חומר זאת אומרת להשפיע על השדה האנרגטי של היריב. אומנם אני לא מכיר מסטרים רבים אבל ממי שאני מכיר אף אחד מהם לא יפיל יריב ע"י אנרגיה בלבד. השילוב בי 2 האכויות של פיזי ואנרגטי יוצר עוצמה מיוחדת. בקשר לאומנויות קשות ורכות או אינטרנליות ואקסטרנאליות ההבדל אולי נמצא באופי ובדגשים השונים של האמונים באופי התנועה ובצורתה אבל זו דעתי שבאה מתוך נסיון בקראטה גו ג´ו(שודאן) מעט מאוד בקונג פו וב12 השנה האחרונות בטאי צ´י צ´ואן

ZaZen

New member
גו ג´ו ../images/Emo1.gif

ההיסטוריה שלי בגו גו´ אם היא מענינת כל כך התחילה לפני כ25 שנה אצל יהודה פנטנוביץ´ אחר כך המשכתי עם רוני קלוגר את רוב שנות הגו גו´ אחרי שחזרתי מלימודים בחו"ל ושינתי מקום מגורים התחלתי להתאמן עם ירון בנימיני ודרכו התחלתי את דרכי המסודרת בטאי צ´י אצל ירון הגעתי לnidan מסיבות אשיות שזה לא המקום לפרטן עזבתי את ירון ולאחר תקופת מה הצתרפתי עם תלמידי לאלי בנימין שם חזרתי לקראטה אחרי כ10 שנים של טאי צ´י בלבד עשיתי מחדש את השודאן ובשלב זה אני ממשיך ללמד טאי צ´י בלבד ואין אני עוסק בגו ג´ו המורה שלי היום הוא ארל מונטגיו ואני בקשר עם DocFaiWong

אם כך,

אז אולי "תקפוץ" לביקור? אני בטוח שקאנצ´ו רוני ישמח לראותך. אגב, אם תרצה את האי מייל/טלפון שלו - כתוב לי, ואשלח לך אותם.

ZaZen

New member
תודה ../images/Emo1.gif

אני בקשר טלפוני עם קנצ´ו רוני ואנחנו נפגשים אומנם לעתים רחקות אבל נפגשים אני מכיר את רוני עוד ממתי שחזר מדרום אפריקה עם השודאן אבל אני לא מתאמן בגו ג´ו יותר חוץ מזה זמני קצר ביותר מפני שרוב הזמן אני עובד ובזמן המועט שנותר אני מלמד טאי צ´י צ´ואן. שוב תודה על ההזמנה

במקום זאב?! ../images/Emo12.gif

זאב לא יגיע לאימון הפורום?!
בלי צחוקים, אם רוצים שאני אארגן צריך להודיע לי דברים כאלה!

סליחה, טעות! ../images/Emo12.gif

לרגע התבלבלתי בין ZeZen לבין זאב. מצטער, השעה המאוחרת...

למעלה