סריגת שרוול בסוודר גזרת רגלן

gaya45

New member
סריגת שרוול בסוודר גזרת רגלן

כשאני סורגת סוודר בגזרת רגלן לפי מידות מותאמות של הגוף ולא מהוראות,אלו מידות אני צריכה לקחת כדי לסרוג נכון את השרוול?מידות של הכתף של היד?אשמח לעזרתכם

סתם מבקרת

Active member
בהורדת רגלן יש הכי פחות חישובים מאחר וההורדה קבועה.

זכרי שבגזרת רגלן השרוול מתחבר לחלק הקדמי ולגב בנקודת הצוואר.
לכן את צריכה לדעת מה רוחב פתח הצוואר (שרוול רגלן מסתיים בעין בודדת או שתי עיניים אז לא ממש נחשב ברוחב הזה).
את צריכה לקחת את מידת האורך מתחילת פתח השרוול (מתחת לבית השחי) ועד הצוואר כדי לדעת לחשב כל כמה שורות את צריכה להוריד עין מכל צד (כל שורה שניה, למיטב זכרוני) כך שתקבלי את הרוחב הרצוי לפתח הצוואר בגובה הדרוש לך.
תוספת: את את מסתדרת עם אנגלית הנה קישור שמסביר
https://blog.berroco.com/2015/01/22/aidez-kal-substituting-yarns-and-adjusting-patterns/
את השרוול את סורגת עד מתחת לבית השחי ואז מורידה ממש כמו בחלק הקדמי ובגב.
אפשר להתחיל את ההורדות לרגלן בסגירת שתי עיניים בתחילת השורה הראשונה בכל חלק (קדמי, גב, שרוולים).
מקווה שההסבר ברור.

gaya45

New member
המון תודה

תשובה מפורטת ולעניין בדיוק מה שחיפשתי

gaya45

New member
רק עוד שאלה לוודא שהבנתי

צריך לקחת את מידת האורך מתחילת פתח השרוול (מתחת לבית השחי) ועד הצוואר כדי לדעת לחשב כל כמה שורות צריך להוריד,האם לקחת את המידה הזאת באלכסון?

סתם מבקרת

Active member
צריך לקחת את מידת האורך מפתח השרוול לצוואר כדי שתדעי כמה

שורות יכנסו לך באורך הזה (אז את לוקחת מידה אנכית ולא באלכסון).
עכשיו, כשיש לך מידה של פתח הצוואר (מספר עיניים שידרש למידה הזאת) את מפחיתה ממספר העיניים שיש לך ברוחב הגב, לדוגמה, את מספר העיניים שצריכות להשאר לך לפתח הצוואר ואת התוצאה את מחלקת לשתיים (כל צד של הגב).
את מספר העיניים הזה את צריכה להוריד לכל אורך הרגלן באופן שווה.
נניח יש לך 100 עיניים סה"כ בגב. את צריכה 30 עיניים לפתח הצוואר.
את צריכה להוריד בכל צד ברגלן 100-30=70
מחלקת ל2 זה 35 עיניים בכל צד.
עכשיו נניח האורך מבית השחי לצוואר הוא 20 ס"מ ולצורך הדוגמה זה יתן 70 שורות. את מחלקת את מספר השורות במספר העיניים להורדה וזה יתן לך כל כמה שורות את צריכה להוריד עין לרגלן. לא לשכוח שזה מכל צד.

gaya45

New member
בנושא אחר

למזלי יש לי עכשיו זמן לסרוג ואני מתחילה יחסית וללא מורה אז כל הזמן עולות לי שאלות.רציתי לברר כאשר מחברים שני חלקים של מוצר סרוג במסרגת קרושה וצריך לחבר את הצדדים איפה שיש עיני שרשרת ועמודים,אז כשעושים את החיבור בין הצדדים איך יותר נכון לעשות להיכנס לתוך הלולאות זאת אומרת לתוך העני שרשרת שבצדדים ולתוך הלולאות של העמודים בצדדים או שאפשר להיכנס למרווח הגדול שבין העני שרשרת או העמוד לעמוד הבא ,נראה הרבה יותר קל להיכנס במרווחים הגדולים אבל האם זה אסתטי ונוהגים לעשות כך או שמומלץ להתאמץ ולהכנס ללולאות?זה היה שאלה מספר אחת ויש לי עוד שאלה ,שמעתי ממישהי שעושה עמלון למוצרי סריגה שלה, מתי עושים עמלון,מה המטרה שמשיגים ואם יש הדרכה לאיך לעשות את זה .תודה ומקווה שלא מעמיסה עם שאלות.

למעלה