עזרה בהבנת הוראות סריגה

עזרה בהבנת הוראות סריגה

היי,

אני רוצה לסרוג קרדיגן 'מתוק' לנכדתי הראשונה שהינה בת 4 חודשים.
סריגת קרושה במסרגה אחת.
שם כתוב : "למידה גדולה יותר - 6 פלוס 4 " מה זאת אומרת ?

ומה זה: " סיום צדפות . כיצד סורגים 'צדפה' ?

תודה לכול עזרה

tsl12

New member
כדי לעזור לך צריך שתצרפי את ההוראות במלואן

הוראות הסריגה סריגת קרושה והן של אפרת כץ

חומרים
מסרגה 4 מ"מ 2 חוטים נסרגים יחד %100 אקרילן לתינוקות להתחיל עם 50 עיני שרשרת חוט סאטן לקשירה במקום כפתור מכפלה
למידה גדולה יותר – 6 פלוס 4 ניתן גם לסרוג עם מסרגה גדולה יותר לקבלת מידה גדולה יותר
אינדקס: ע', עין שרשרת ע'ש – עין שטוחה ע'מ – עמוד ר' – ראש של תפר משורה קודמת ת' – תפר \ תך * חזרה על רצף פעולות בין הכוכביות*
תפר בלון זוגי – [(לפף חוט על המסרגה, להכניס את המסרגה אל הראש הבא, ללפף חוט ולמשוך דרך הראש) 3 פעמים, ללפף חוט על המסרגה ולסגור את כל 7 הלולאות על המסרגה יחד, ללפף חוט על המסרגה ולסרוג עין שרשרת] לחזור על הפעולות בתוך הסוגריים המלבניות פעם נוספת אבל לאותו הראש.

הוראות
שורה 1 – לע' רביעית מהמסרגה לסרוג ע'מ, לסרוג ע'מ לאורך כל שרשרת העיניים, לעלות 2 ע' (נחשב לע'מ), לסובב. (47 ת') (לשים לב לאורך הדוגמא לא לסרוג לר' ראשון בשורה מאחר ו 2 עיני השרשרת נחשבים לע'מ)
שורה 2 * – לאורך 4 הר' הבאים ע'מ, לר' הבא 2 ע'מ *, לחזור על רצף הפעולות עד סוף השורה, לעלות 2 ע', לסובב. (57 ת')
שורה 3 * - לאורך 5 הר' הבאים ע'מ, לר' הבא 2 ע'מ *, לחזור על רצף הפעולות עד סוף השורה, לעלות 2 ע', לסובב. (67 ת'
) שורה 4 * - לאורך 6 הר' הבאים ע'מ, לר' הבא 2 ע'מ *, לחזור על רצף הפעולות עד סוף השורה, לעלות 2 ע', לסובב. (77 ת'
) שורה 5 * - לאורך 7 הר' הבאים ע'מ, לר' הבא 2 ע'מ *, לחזור על רצף הפעולות עד סוף השורה, לעלות 2 ע', לסובב. (87 ת'
) שורה 6 * - לאורך 8 הר' הבאים ע'מ, לר' הבא 2 ע'מ *, לחזור על רצף הפעולות עד סוף השורה, לסובב. (97 ת') שורת יצירת הפתחים לידיים (הוראות לסריגת בלון זוגי באינדקס
) שורה 7) - לעלות ע', לדלג מעל 3 ר', לר' הבא בלון זוגי)3 פעמים, לדלג מעל 3 ר', לסרוג בלון בודד, לדלג מעל 19 ר', לר' ה20 לסרוג בלון בודד (פתח יד ראשון נוצר), (לעלות ע', לדלג מעל 3 ר', לר' הבא בלון זוגי) 7 פעמים, לדלג מעל 19 ר', לר' ה20 לסרוג בלון בודד (פתח יד שני נוצר), (לעלות ע', לדלג מעל 3 ר', לר' הבא בלון זוגי) 4 פעמים 3 פעמים, לעלות ע', לדלג מעל ר' אחד, לר' אחרון לסרוג ע'מ, לעלות 2 ע', לסובב.
שורה 8 עד 16* – אל מרכז 2 הבלונים הבאים לסרוג 2 בלונים, לעלות ע' * לר' אחרון לסרוג ע'מ, לעלות 2 ע', לסובב.
ניתן להמשיך ליותר סיבובים של זוגות בלונים כדי להאריך את הקרדיגן סיום לעלות ע', לסובב, לאורך כך היקף הקרדיגן לסרוג עמודים. לחתוך חוט, להסתיר קצוות.
סיום
צדפות לשרוולים הערה – המעצבת לא פרסמה הוראות עבור הצדפות לסריגה על היקף השרוולים לכן אם קיימת טעות בהערכה שלי להוראות .
לחבר חוט בע'ש אל אחד מ 19 הר' של השרוול, * לדלג מעל 2 ר', אל הר' השלישי לסרוג צדפה בת 5 ע'מ * עד לסוף הסיבוב, לסיים בע'ש לע'ש מתחילת הסיבוב, לחתוך חוט ולהסתיר קצוות.

tsl12

New member
תפר צדפה : מוסבר מצוין בעברית ובסירטון באתר של קרושה-סקול

הצדפות בהוראות שלך הם של 5 עמודים כל אחת.
לגבי הוספת עיניים למידה גדולה יותר, זה לא כל כך ברור לי, , אך כיוון שבכל שורה יש תוספת של 10 עיניים (47 , 57 , 67, וכ..) הייתי מתחילה את הסריגה עם 60 עיניים במקום 50...
זה האתר של קרושה סקול:
http://www.crochet-school.co.il/216772/קורס-סריגה-במסרגה-אחת

עזרה ...נתקעתי

בהוראות שצרפתי : שורה 7: שורה 7) - לעלות ע', לדלג מעל 3 ר', לר' הבא בלון זוגי)3 פעמים,
אינני מבינה מהו בלון זוגי...... אולי שני בלונים באותו ראש תפר ?
ובהוראות שציטטתי מה 3 פעמים ואיפה..... שלוש פעמים בלון זוגי ???? אינני מבינה . ונראה לי שאני עלולה להתקע פעם נוספת בשורה 7..שבעצם מאפשרת מקום לכניסת הידיים ואני לא מבינה כיצד.....
תודה על עזרה כי כעת הסקיגה בצד מונחת..... ניוסיונתיי הכנים להבין עלו בתוהו.

tsl12

New member
באתר של קרושה-סקול יש גם הסבר מצוין לתפר בלון, כולל סירטון.

אולי תשקלי לקרא את כל ההוראות לפני תחילת הסריגה , ולאסוף מראש את כל המושגים שאינם ידועים לך , על מנת לא להתקע באמצע הסריגה .......

לחנך...לא רצוי ולתסכל לא כדאי

שלום ,
זה בסדר לא לעזור אם לא רוצים.... אבל למה להניח הנחות?
אני דווקא קראתי את ההסבר מן ההתחלה וחשבתי שברור ותוך כדי הסרגיה נתקעתי.
ואני לא בקשתי הסבר לגבי תפר בלון אלא לגבי תפר בלון זוגי שלפי הבנתי הכוונה שני תפרי בלון לאותה לולאה . גם שאלתי אם הבנתי נכון.
אף אחד לא ענתה תשובה לשאלתי.....
וגם לא הבנתי על מה אויך חוזרים שלוש פעמים. זה ממש לא ברור . לחזור 3 פעמים באיזו צורה?
שוב אף אחת לא ענתה לשאלתי. זה בסדר אם לא רוצים אבל לתומי חשבתי שזה פורום חברותי ותומך....ולא פורום מחנך ומתסכל....

חבל

snoopycoh

New member
הפורום עוזר משתדל אבל לא תמיד אפשר לעזור בעזרה בכתב

TSL היא תמיד מוכנה לעזור ולי עזרה המון . אז אולי כדאי לפנות למנהלת הפורום שתצליח לעזור לך יותר
כל טוב ושבת שלום

tsl12

New member
צר לי מאד שנפגעת. לא התכונתי לחנך או לנזוף, אלה רק לעזור,

ולצערי לא ממש הצליח לי
.
לפעמים כוונות טובות מתפרשות בצורה לא נכונה ומעוותת בצד השני , בעיקר אם לא מכירים אחד את השני,
ולפעמים גם הצד השני נפגע כשעולבים בו על לא עוול בכפו.
מתנצלת שוב, ומבטיחה שלא תשמעי ממני יותר .

סתם מבקרת

Active member
שתי השורות האחרונות בפיסקה על חומרים מסבירות איך לסרוג בלון

זוגי. אכן אלו שני בלונים באותו "ראש תפר".
כשכותבים 3 פעמים הכוונה היא שיש לחזור על מה שכתוב בתוך הסוגרים 3 פעמים.
בסופו של דבר יהיו לך 3 בלונים זוגיים כשביניהם העלית עין ודילגת על 3 ראשים.
הסוגרים בקטע שהעתקת לכאן לא ממש במקומם כך שזה אולי מסבך במקצת את ההבנה.
&nbsp

הניסוחים בעברית משתנים ממנחת סריגה אחת לאחרת, לכן ממליצה

תמיד, להפנות השאלה למקור ההנחיות.
בטוחה שאפרת - מקרושה סקול - תשמח לעזור לך להבין ניסוחיה.

למעלה