שאלה על מכונת סריגה

שאלה על מכונת סריגה

היי
לאחרונה התחלתי לשקול רכישה של מכונת סריגה. אני ממש לא מכירה את הנושא של מכונות סריגה בכלל (יודעת לסרוג על שתי מסרגות ועל מסרגה אחת) ואפילו לא בטחה אם צריכה...
סתם מן מחשבה שכזו שאולי זה כיף שיש בבית.
מהמעט שחקרתי לא הצלחתי להבין כלום, פרט ל"תגלית" המרעישה על מחירן המרקיע שחקים של מכונות אלו (באזור 7000 ש"ח ויותר - כך שמבחינתי זו לא אופציה).
מצד שני, בחיפושים באתרים כמו EBAY ראיתי שנמכרות מכונות במחירים מעט יותר "שפויים" של כ 800 ש"ח.

אולי בפורום יש ידע להוסיף לי:
1. האם בכלל שימושי? (לעצמי, ובתי בת הכמעט 5,). זוכרת שלדודתי, בילדותי, היתה כזו והיא היתה משתמשת לא מעט
2. ונניח שנחמד שיש: למה להוציא 8000 ש"ח אם יש אפשרות ב- 800 ש"ח?
3. ונניח ש 800 ש"ח זו מכונה סבירה - כמה זה בכלל מסובך לתפעל? כמה עלויות מסביב (פרט לצמר כמובן)

וכו' וכו'. כל אינפורמציה שתעזור לי ללמוד את הנושא תתקבל בברכה.

ללייניה

New member
צריך ללמוד להשתמש קודם כל אנא כנסי

לדעתי מכונה מיועדת למי שסורג כמויות מסחריות למכירה
בעיקרון זה סורג רק חלק שמאל ימין עם אפשרויות של עשיית צמות. אזור
יש יותר משוכללות עם כרטיסי דוגמאות וג׳אקארד
&nbsp
זה ממש עבודה לא כייף. סריגה בידיים היא כייף ואת יכולה לסרוג בכל מקום
הייתה לי מכונת אמפיסל לפני 30שנה

אסתר מס

New member
היי ,מידע על סריגה במכונה שאולי יעזור לך לשקול

האם כדאי לקנות מכונת סריגה?
בעברי הרחוק עבדתי בעיר דרומית ששם היה קר בערבים היו לי 5 ילדים שגידלתי.
בילויים לא עלו כמעט בבמות העיר כך שערבים פנויים שימשו לתעסוקה מהנה מאוד.
כל ילדותם הצעירה הלכו בחליפות מכנסים וחולצה מעל.
הלימוד לא היה מסובך אני זוכרת. אך הסיפוק היה גדול מאוד תוך כמה שעות חליפה חדשה.
מה עוד שהיתה לי מכונה עם כרטיס ניקוב שאני בעצמי הכנתי דוגמאות משלי.
מקווה לחפש האם נשארה לי אפודה מאז אז אצלם מקווה מחר בע"ה.
הכנתי לבעלי אפודות שעד היום משתמש בהם.שעברו כבר 30 שנה.
לחברתי היתה מכונה לצמר עבה שזה הרבה יותר מהיר. אך לא נראה לי מתאים לאזור המרכז.
בעבר שילמתי מעל 4000 שקל והוספתי גם מכונה נוספת לפטנט.
אך אל תשכחי שהמאמץ על עצם השכמה להעביר את המכשיר מצד לצד.
לעצמך אם את רוצה לעסוק כתחביב זה נחמד אך תענוג יקר.
מקווה שעזרתי לך.

מכונת סריגה

מכונת סריגה חדשה פשוטה, עולה בסביבות ה- 2500 ש"ח, והמחיר עולה ככל שיש למכונה יותר אביזרים, תוספות למיניהם, ועד מכונת סריגה אלקטרונית שעולה יותר מ- 10,000 ש"ח.

מכונות יד שניה, בהנחה שמדובר בפריט שמור, כמובן עלולות להיות לא מיוצרות יותר, ולכן אם תצטרכי להחליף חלק כלשהו, את בבעיה.
מכונה ישנה לא צריכה לעלות הרבה. יש כאלה שמוסרים חינם, וכאלה שמוכרים במחירים נמוכים.
אני קניתי אמפיסל נהדרת, ממש שמורה, ב- 300 ש"ח.

כאשר מדובר במכונה פשוטה, כל מה שהיא יודעת לעשות זה לסרוג סריגה חלקה - כלומר שורה ימין שורה שמאל.
בימינו, כשיש חוטים מחליפי צבעים בדוגמאות יפות, סריגה חלקה באמת מתבקשת, ובמכונת סריגה זה ילך מהר מאוד.
אפשר כמובן לעשות גם כמה דוגמאות פשוטות, אבל זה כבר דורש עבודה ידנית על השורה שהרגע נסרגה, וזה יכול להפוך את קצב העבודה לאיטי מאוד.
אפשר גם לשלב בין עבודה ידנית למכונה. כך למשל סרגתי קרדיגן לתינוק. אז הגב, השרוולים והקפוצ'ון היו עם כמה שורות של דוגמת אורז אותם סרגתי ביד, ואז העלתי למכונה וסרגתי את כל השאר בדוגמה חלקה, ובעצם רק את החזית שכללה דוגמת אורז ודוגמת צמות, סרגתי ידנית.
לסרגנית איטית כמוני זה בהחלט היה עזרה נהדרת...

לא היו הוראות הפעלה, אז חיפשתי המון סרטונים ובדקתי מה מתאים גם למכונה שלי, והסתבר שהיה מספיק כדי שאלמד איך לעבוד עליה.

תודה לכל המגיבות

עוד לא החלטתי...אקח קצת זמן ללמוד.
ממה שראיתי בסרטונים זה נראה מסובך...וגם דורש הרבה התעסקות ידנית.

למעלה