שאלות
תשובות

88hentai88

New member
אני מציעה שקודם תמצאי מה את רוצה,

תעלי לכאן את הדוגמא ואנחנו מבטיחות לעזור לך לפענח ולדריך אותך בכל מה שלא יהיה ברור.

שאלה על סריגה

שלום לכולן סוף סוף הגשתי את עבודת המאסטר שלי בתואר השני ובזמן שאני ממתינה לציון החלטתי לחזור ולהתנסות בסריגה. אני מנסה ללמוד בעצמי על ידי שימוש בחוברות סריגה בעיברית. לאחרונה החלטתי לסרוג ז'קט ארוך (דגם 21) מתוך החוברת יותר מחוט (גיליון מס' 3 2006). הסריגה באופן כללי של הז'קט היא סריגה חלקה (שורה ימין, שורה שמאל). נתקעתי בסריגת החזית כאשר מבקשים להתחיל לסרוג את הצוארון.מציינים כיצד לסרוג (" סרגי בסריגה חלקה, עד 8 עיניים לפני סוף השורה. סרגי את העיניים האלה בסריגת ימין, והוסיפי עין נוספת בסוף השורה") ואומרים כי יש לסרוג בסידור זה את 5 השורות הבאות.לא הבנתי אם בצורה זו צריך לסרוג גם את שורות ימין וגם את שורות שמאל או צריך לעבור לסריגה חלקה בתוך השורות עצמן, כלומר לסרוג עין ימין, עין שמאל עד 8 העיניים האחרונות.אחר כך שוב הדברים הולכים ומסתבכים בהסברים אך אולי כדאי שאבין קודם כל איך מתחילים את השלב הראשון בסריגת הצוארון הזה. מישהו אולי מכיר את הדגם ויכול לעזור לי? בתודה מראש

marish

New member
התמזל מזלך - יש לי החוברת

צריך לסרוג את העיניים האלה ימין גם בצד ימין וגם בצד שמאל. שימי לב שגם לפני זה את אמורה לסרוג את 7 העיניים האחרונות בכל שורה הכל ימין, כדי ליצור את אמרת הז'קט, וכאן פשוט מרחיבים את האמרה כדי ליצור את העובי של הצווארון.

שאלה נוספת

תודה רבה על התשובה, באמת הרגשתי שאני הולכת ומסתבכת. לפי מה שהבנתי מתשובתך צריך להמשיך בסריגה חלקה:שורה ימין ושורה שמאל ובשורות של השמאל פשוט 8 עיניים אחרונות לסרוג עיני ימין (ככה 5 פעמים) אחר כך בשורה השישית (למעשה שורת שמאל) 10 עיניים אחרונות לסרוג עיני ימין (ככה 5 שורות הבאות). לא הבנתי את ההוראה הבאה, מה זה: "חזרי על השינויים ותוספות אלה עוד 4 פעמים.בכל שורה שישית הפכי עין אחת, לפני האימרה, לסריגת ימין, והוסיפי עין בסוף השורה". כמה שורות אני צריכה לסרוג? והאם הכוונה שכל פעם להוסיף יותר עיניים בסריגת ימין כאשר סורגת את שורת שמאל? ושוב תודה...

marish

New member
האם את סורגת באותו החוט?

אם כן אז נראה לי 24 שורות. בפשטות, הרעיון הוא שהחלק שנסרג כולו ימין הוא הצווארון, ורוצים שתגדילי אותו.לכן את פשוט 4 פעמים צריכה להגדיל את מס' העיניים שאת סורגת רק ימין. נניח שיש לך 10 עיניים ימין, בשורה ה-6 את עושה 11 עיניים, בשורה ה-12 - 12 עיניים וכו'.

סורגת באוטו חוט

כן אני סורגת באותו חוט. אני חושבת שהבנתי מה שהסברת. אתחיל בזה הערב ונראה איך אני מתקדמת. מקווה שיצליח לי בסוף ואעלה את התמונה כדי להשוויץ. ושוב תודה...

marish

New member
בהצלחה!

נראה לי שבגלל עודף הצבעוניות לא רואים טוב את הדוגמא, וזה מבלבל. אבל כשתתחילי לסרוג אני בטוחה שתראי די מהר למה הכוונה.

babsi

New member
צמות

בנות איפה יש הוראות לסריגת צמות במאמרים...? לא מצאתי..!! תודה :)

אשתאר1

New member
../images/Emo140.gifבוקר טוב .אשמח מאוד לעזרה .קניתי צמר של

crazy עבה מיתחלף בצבע . ומסרגות 7 שתי מסרגות אני רוצה ליסרוג כובע לילדה בת 6 וילדה בת 8 העלתי 52 עיניים עשיתי עין ימין עין שמאל 15 סמ פטנט שניתן לקפל. המוכרת נתנה לי הוראות שאת ההמשך שורה ימין שורה שמאל וכל שורה ימין לאכול 2 עיניים.אחרי שהגעתי הביתה והתחלתי ליסרוג היגעתי למסקנה שלא הבנתי כי יוצא אלכסון בצד אחד בילבד .רציתי לציין שזאת פעם ראשונה שלי בסריגה כובע .סרגתי תמיד שאלים צעיפים גם קרושה . אשמח להוראות מתי לאכול עיניים .הצצתי בכמה בלוגים אבל הן מסבירות למי שכבר מבין . קניתי עוד צמר של tivoly דק עם מסרגות 4.5 ואני רוצה כובע לתינוק בן חצי שנה עד שנה בשתי מסרגות . אשמח לתשובה המשך יום נעים אשתאר

iris3111

New member
בוקר טוב לך אשתאר1. יש לך מספר דרכים להכנת

הכובע. 1. ליסרוג עד גובה מסויים לפי ראות עינייך ומדידה על ראש הילדה עם כל העניים בלי לצמצם, ובסוף להשחיל את כל העיניים על חוט צמר ליקשור וליתפור לאורך הכובע. 2. לא עשיתי בצמר עבה אז שוב תיצטרכי למדוד ולתהות
. סורגת את הפטנט עד לגובה רצוי. עוברת לשורה ימין ושורה שמאל וכל 8 עניים נאמר עובדת 2 עיניים יחד רק בימין. בשמאל עובדת רגיל. בשורת ימין הבאה את מצמצמת ע'י עבודה של 2 עיניים יחד שוב את עין מס' 8 -9 יחד 7- 8 יחד 6- 7 יחד עד שאת מגיעה ל 10 עיניים משחילה הכל על חוט צמר מחזקת ותופרת. צורה שלישית. אחרי הפטנט שורה ימין שורה שמאל עד לגובה הרצוי ואז כל שתי עיניים יחד עד סוף השורה. צד שמאל עובדים שמאל בלי לצמצם.צד ימין שוב כל 2 עיניים יחד עד סוף השורה עד שאת מגיעה ל10 עיניים...... להשחיל על חוט והשאר היסטוריה. בהצלחה ורוצים ליראות תוצאות.

אשתאר1

New member
../images/Emo140.gifמההסבר ניראה קלי קלות .תודה רבה לך

אני אנסה אפשרויות אלו. תודה גם לגוגי המקסימה הצצתי בבלוג שלה ומצאתי כובע.ועם הסבר מעולה עשיתי כבר כובע אחד .ממשיכה לכובע השני לפי ההסבר של איריס תודה לכן .מקרב לב

SpikyLips

New member
שאלה לגבי צמר

מישהי קנתה לי את הצמר הזה באוסטרליה, 1 שחור 3 צבע יין. הוא נראה קצת מוזר, תהיתי אם למישהי יש רעיון מה לסרוג עם אלה.

marish

New member
חבל שלא צילמת עם השם

אולי תוכלי למצוא את החוט שלך כאן, יש להם כמה דוגמאות חינם לכל חוט. מדובר בחוט ויסקוזה/ניילון/כותנה, מה שאומר שהוא מתאים לקיץ. לא כתבת כמה גרם יש בכל חבילה. אולי אפשר גם כובע או תיק קטן, או לסרוג משהו מחוט אחר בצבעים מתאימים ולהוסיף את החוט הזה בתור שוונצים בקצוות.

SpikyLips

New member
אז ככה...

זה חוט Retro 28% ויסקוזה/משי 72% כותנה לא כתוב כמה גרם יש שם, אבל כתוב: Tension - 18 stitches to 10 cm - 16 rows to 10 cm תיק זה רעיון טוב... השאלה אם בא לי על הצבעים האלה לתיק... בעע זה מסובך

למעלה