סוגיית המסכים

סוגיית המסכים

בימינו נדיר למצוא ילדים שיוצאים אחה"צ לשחק עם חבריהם- המשחק הוא אחד מול השני אבל דרך מסכים, שתקועים בין הילדים לחבריהם.
כמובן שאני מקצינה וכן יוצאים ונפגשים אבל עדיין יש הרבה זמן מסך למרבית הילדים-יותר מאשר בעבר, במיוחד עם ההתפתחות הטכנולוגית.

איך זה אצלכם בבית מהבחינה הזו
כיצד אפשר לתעל את המסכים לטובת למידה חינוכית וחברתית
האם אתם מתערבים לילדים בזמן המסך- מגבילים בזמן/תוכן/אחר

ga26

Member
תראי אצלינו הילדים די קטנים

3.9 ו- 2 כך שעדיין קל לשלוט בעניין. הבעיה היא בעיקר בחופשים שם יש התפרעות בעניין אבל בשגרה הם לא כל כך הרבה מול מסכים. בגן הם משתוללים ובבית מהרגע שאני בבית בערב (18:00 בערך) עד 21:30 הערך כשהולכים לישון הם משחקים איתי או שאני מקלח אותם והם צופים מעט מאוד במסכים. פה ושם בצהרים או מידי פעם בערב קצת יש טלויזיה אבל לגמרי לא ברמה של התמכרות.
יש להם המון צעצועים ואני מראה להם גם איך לשחק איתם ומשחק יחד איתם בצעצועים או משחק איתם במשחקי דמיון ומשחקים סוציו-דרמטיים שלהם כך שאנחנו דואגים לייצר עניין מחוץ למסכים.
אני לא יודע כמה נוכל לשלוט בזה בעתיד אבל כל עוד הם קטנים - זה לגמרי בשליטתנו.

אני חושבת שזה גם עניין של דוגמא אישית

אם הילדים רואים שמבחינתנו המסכים מכובים בשעות שאנחנו איתם, אז זה ייתן להם קצת פורפורציות לעתיד.

מסכימה...

אני חושבת שהרבה הורים מכורח המציאות של קושי להתנתק מהעבודה ומהעולם מחוברים מאוד לנייד שלהם גם בזמן האיכות עם הילדים וככה הורה שיוצא עם הילד שלו לגינת המשחקים יבהה במכשיר שלו במקום להיות נוכח בחוויה של משחק עם הילד וגילוי של איך הילד מתמודד עם דברים מול ילדים אחרים.
&nbsp
אני לא מאשימה רק אומרת שזו בעיה בעייתית מאוד.

taltol6792

New member
אצלינו יש חוק

לנו יש חוק שהילדים עומדים בו יפה מאוד :)
ילד בן 5 וילדה בת 7
טלוויזיה/מחשב/טאבלט מותר רק בימי חמישי - שישי - ושבת וגם כן זמן של שעה לכל אחד.
בעבר הייתי מדליקה להם גם בבוקר לפני שיוצאים מהבית טלוויזיה.
היום הם כבר מעבירים את הבוקר במשחק .
זה הדבר הטוב ביותר שיכולתי לעשות
ממליצה בחום

למעלה