שרשור הכנת בובות עם הילדים-הדרכות,רעיונות ועוד

שרשור הכנת בובות עם הילדים-הדרכות,רעיונות ועוד

כאשר למדתי חינוך לגיל הרך, בין היתר היה לי קורס מדהים שכולנו התייצבנו אליו למרות השעה המוקדמת שלו ואף אחד לא רצה לפספס-קורס תאטרון בובות.
בין היתר למדנו בקורס הזה על הכנת בובות יד/אצבע, על עקרונות חשובים במשחק בובות עם ילדים ועוד.

מביאה לכם בשרשור פה ואשמח אם תצרפו רעיונות והדרכות משלכם להכנת בובות עבור הילדים ויחד עם הילדים.

אני,כרגיל- הכי קל לי זה פשוט לסרוג

אבל אני חושבת כאן רגע בקול- איך אפשר לשלב בזה את הילדים?
והתשובה,אולי, שבאים עם בסיסים סרוגים,(אני עושה כמעט תמיד בובות אצבע.פעם אחת סרגתי זיקית שהיתה 'בובת כף יד',אבל אני חושבת שזו היתה הפעם היחידה)

בקיצור, מביאים בסיסים מוכנים סרוגים של אצבע (ברור שלא יתאים לקהל ממש גדול,אלא לפעילות עם שלושה ארבעה ילדים.סריגת בסיס תיקח לפחות חצי שעה לכל יחידה).
והילדים מדביקים עיניים,שיער מחוטי צמר,וכו',על הבסיס שהכנו .(יש מה שנקרא 'דבק צמר', שמצמיד לחוטי סריגה. אני חושבת שאם מדביקים חומרים שאינם צמר- כמו עיני גוגל וכו',אז גם דבק פשוט יהיה אפקטיבי)

מקסים!

אני אגב הייתי עושה משהו של סריגה אם זה ברמת מתחילים-רק אם מדובר בילד או שניים בגיל קרוב אחד לשני. זה לא פשוט ולא תמיד הם סבלניים.
&nbsp
שמחה שאת פה

תודה :) הבהרה: הילדים לא יסרגו, הם ידביקו

על בסיס סרוג ש 'הכינונו מראש' אנו ההורים\סורגים.
הילדים ידביקו על הבסיס הסרוג חוטי צמר (לא בסריגה) חתיכות לבד שישמשו כפה, וכו'.
אני בעד פעילות סריגה לילדים 'גדולים', בד'כ רק מוכשרים ממש יצליחו בגיל שש, והשאר יצליחו רק בגיל מאוחר יותר במלאכת הסריגה. הפעילות שחשבתי עליה, היא לילדים בגילאים שלוש ארבע, עד בערך שש.

למעלה