יום העצמאות כבר מאחורינו, ול"ג בעומר בפתח

יום העצמאות כבר מאחורינו, ול"ג בעומר בפתח

אילו יצירות אפשר לעשות שקשורות לל"ג בעומר

מיד מעלה מספר רעיונות ומזמינה אותכם להוסיף רעיונות משלכם

רעיונות משלי

&nbsp
1.בריסטול עם מקלות רופא מודבקים בצורת איקס והילדים מדביקים נייר צלופן אדום, צהוב וכתום.
&nbsp
2. מיחוי- מריחת פלסטלינה צהוב, אדום וכתום על בריסטול שחור .
&nbsp
3.הטבעת כפות ידיים בצבעי האש ליצירת מדורה- לשים צלחת אחת עם צבע אדום וצלחת שניה עם צבע צהוב , לעבוד עם כל ילד בנפרד ולהטביע כפות הידיים תוך כדי הצמדת כפות הידיים ליצירת צורה של מדורה.
&nbsp
4.מדורה משקית סנדביץ- לשים בתוך שקית נקודות של צבעי גואש בצבעי האש, לאטום עם מסקנטייפ שקוף ולתת לילדים לטפוח קלות על השקית כדי שהצבע יתפזר. לתת להם להדביק מקלות קטנים שיהיו הקרשים ואז להדביק את ה"מדורה".

רצועות קרפ מתבדרות ברוח

טוב שהחג הזה נופל על סוף אביב\קיץ,כך שמאוור פועל מתאים :)

על בריסטול: נדביק רצועות קרפ בצבעי מדורה, אבל רק בקצוות שלהן.

נפעיל מאוורר- מלמטה, וגם לא קרוב מידי, כדי שהנייר לא יקרע.
יווצר אפקט מדורה בוערת.
הרעיון איננו שלי, ראיתי משהו על הפרנציפ הזה איפה שהוא,לא זוכרת פרטים...

מנקי מקטרות: חץ וקשת \ מדורה תלת ממדית

ונתחיל דווקא בפקק!. פקק של בקבוק משקה קל. הוא יהיה תחתית המדורה. בתוכו, נדביק מנקי מקטרות בצבעי מדורה. כמובן שניתן להם קצת 'טויסטים' כך שיראו כלהבות,ולא סתם קוים ישרים. אני אנסה אח'כ להביא תמונה שממחישה (בערך,כי אני תמיד מחפפת את ההדגמות...).

----------------------------------------------------------------------------------------

חץ וקשת : נזדקק לשני מנקי מקטרות בצבע חום כהה או שחור, וחתיכה של חוט ריקמה או סריגה, בצבע דומה מאוד או זהה.
לא בדקתי אם ניתן בעזרת טוש לשנות צבע של מנקה מקטרות(מעולם לא ראיתי מנקה מקטרות בצבע חום או שחור, אז אני מניחה שנצטרך איכשהוא לצבוע אותם).

מנקה מקטרות אחד, יודבק על הדף בקשת. החוט יוצמד בשני קצותיו,והוא ישמש כחלק הנמתח בקשת בעת היריה.

מנקה מקטרות אחר, יהיה החץ. נחתוך פיסה קטנטנה מהקצה שלו, כדי שנוכל להדביק אותה באלכסון למנקה המקטרת, כך שאכן תווצר צורת חץ.(כמובן שצריך לקפל לצד הנגדי, חלק קטן ממנקה המקטרת הגדול).

כל זה יודבק על דף נייר או בריסטול.

ראיתי באיזו קבוצה של גננות-מדורה מאצטרובל

נותנים לילדים לצבוע בצבעי גואש של צבעי האש ומדביקים על בריסטול/קאפה- רעיון מקסים!

מדורה בכוס

כוס קלקר שמחוררים בה חור ומדביקים רצועות של נייר קרפ בצבעי האש.
מכניסים לחור קשית ואז נושפים בה ואז ניירות הקרפ מתעופפים וזה יוצר מראה של מדורה.
&nbsp

למעלה