יום העצמאות בפתח

יום העצמאות בפתח

אילו יצירות אפשר לעשות בנושא יום העצמאות

אשמח אם תעלו רעיונות ולינקים בנושא בשרשור המרוכז הזה.

שני משולשים= מגן דוד

שתי גירסאות, אחת יותר פשוטה ואחת לילדים יותר גדולים.
העקרון: שני משולשים שנגזור מ'סול', פלוס שתי רצועות ארוכות.
את הנ'ל נדביק על אלבד לבן,ויווצר קישוט לשולחן הפיקניק\ארוחה של יום העצמאות.
בתמונה שצירפתי, שני משולשים שחתכתי מנייר מחברת,והדבקתי זה לזה. כהרגלי בקודש- חפפתי את ההדגמה, והדבקתי בסלוטייפ. כמובן שצריך להדביק בדבק יותר טוב,ונסתר,כשמכינים את הקישוט הזה.

גירסה פשוטה: משולשים כחולים. יווצר מגן דוד ללא קווי המתאר שלו. נכון- זה לא 'בדיוק הדגל', אבל זה עדיין חמוד.

גירסה לגדולים יותר: להדביק משולשים לבנים על האל-בד, ועליהם,להדביק את קווי המתאר (שבתמונה אני פשוט שירטטתי עם עט). קווי המתאר יכולים להיות מדבקות כחולות ארוכות, או- אם יש וישי טייפ בצבע כחול .לדעתי,לא נורא אם הוישי טייפ לא יהיה כחול 'חלק', אלא יהיו עליו כוכבים בצבע לבן-שקוף,או דוגמא אחרת עדינה שלא בולטת לעין.

שישה משולשים=מגן דוד

זו עבודה לקבוצה של שלושה או שישה ילדים,ואם יש לך צמד שמאוד אוהב לעבוד ביחד- אז אולי גם מספר גדול יותר. אז ככה:
אם מצמידים שישה משולשים ב 'מעגל', נוצר לנו מגן דוד.
נחלק לילדים משולשים. כל ילד יצייר או ידביק על המשולש, משהו שקשור לישראל- למשל, יצייר מקום שהוא אוהב בישראל, וכו'.
אח'כ מבוגר יצמיד את כל המשולשים,וידביק, על נייר או בריסטול בצבע השונה מצבע הרקע של המשולשים- כדי שיתקבל מגן דוד. זו יצירה משותפת,והיא ודאי תצא גדולה פי כמה מעמוד איי ארבע סטנדרטי.
זה יכול להתאים לגנים,ומכינים כמה דגלים כאלה- היות ובגן יש בד'כ יותר מאשר שישה ילדים. אם יש מספר שלא מתחלק בשלוש או שש,(כי אפשר לתת לכל ילד לצייר שני משולשים במקום רק אחד)
אז באחד הדגלים, הגננת תוסיף משולש של תמונה ישראלית כלשהיא, צבר בכובע טמבל, לדוגמא.

מנקי מקטרות- זיקוקין ודגל

הרקע יהיה נייר או בריסטול כחול כהה (שמיים של לילה)
ניקח מנקי מקטרות בצבעי זיקוקין,נחתוך לחתיכות קצרות ונדביק בצורות זיקוקין על החלק העליון של הדף.
בחלק התחתון, אפשר ליצור דגל- שוב ,ממנקי מקטרות. ניגזור עבורו מלבן לבן,שיהיה הרקע לדגל.

מפה מודפסת פשוטה

ועליה לסמן מקומות מגורים של הקרובים, או מקומות משירים וכו'
הבת שלי, לפרוייקט כזה בכיתה, סימנה ישובים בשמות של בני הדודים (ויש לה הרבה כאלו). אני חושבת שמתוך כ-50 בני דודים רק לשניים או שלושה לא הצלחנו למצור ישוב והסתפקנו ברחוב. (ותודה לגוגל מפס.)

למעלה