האתגר השבועי

האתגר השבועי

רוצים להיות אדומים במשך שבוע

הציעו רעיון שעונה על האתגר ואולי תיבחרו להיות המנצחים באתגר ואדומים למשך שבוע בפורום "יוצרים עם ילדים"
.

והאתגר לשבוע זה:
עליכם להמציא רעיון ליצירה שקשורה לאביב/פסח תוך שימוש בגליל נייר מטבח.
יש לכם אפשרות להשתמש בחומרים נוספים לבחירתם, אבל חובה שיהיה שימוש בגליל נייר מטבח.

<font>בואו נראה כמה יצירתיים אתם
</font>

אני לדוגמא יצרתי עם הילדים בגן צמיד פרפר

גזרתי כל גליל לכמה חתיכות וגזרתי לאורך אחד הצדדים של הגליל החתוך כך שזה יהיה כמו צמיד.
הילדים צבעו דף צביעה של פרפר והדבקתי את הפרפר על הגליל כך שהילדים יכולים לשים על היד כמו צמיד. הילדים ילכו עם זה הבייתה יום לפני החג

רעיון שאני חושבת שכבר הזכרתי כאן,

אבל היות שעונה גם על החומר של האתגר, וגם על הנושא,אזכיר שוב:

נחתוך את הגליל קודם כל לכל אורכו. ואת שתי החתיכות הארוכות שתתקבלנה, נחתוך ל 'תיבות משה'. נצבע בחום כהה מבחוץ,אולי גם מבפנים,תלוי אם הילד מבוגר מספיק בשביל להקפיד להשאיר את תוך התיבה לא צבוע בחום .
אפשר לצייר תינוק,ולגזור ולשים בתוך התיבה הנ'ל.

תיבה אמרתי?- ועכשיו נכין דוקא את ה'גלים'... קריעת ים סוף:

שוב, נחתוך את הגליל לכל אורכו. הפעם,נגזור לרוחב פסים דקים. אלה יהיו ה 'גלים' שלנו. אפשר את הקצוות לגזור כך שיהיו קצת משוננים\פחות רחבים . נצבע אותם בצבע ים. חלקם נצבע לבן, כביכול ה 'קצף של הגלים'.
נניח אותם לא בשורות מסודרות,אבל כן נקפיד שכולם יהיו עם הצד היותר ארוך לרוחבו של הדף.נדביק את הבסיס שלהם על הדף אני אשתדל אח'כ להביא כאן שרטוט של 'בערך' כדי שיהיה יותר ברור.

נשאיר חלק שהוא ה 'יבשה'.החלק הזה, נצבע בחום בהיר.
יתקבל 'ים' תלת ממדי. להזהר ולא להזיז יותר מידי את הדף הזה, היות שה'גלים' מחוברים רק בבסיסם,ועלולים להנתק בקלות. זו יצירה שחייה קצרים,ובכל מקרה, מיד אחרי החג היא כבר לא רלוונטית.

מצרפת צילום של סקיצה

כמובן שצריך לעשות על דף שלם,ולצבוע כמו שצריך, והאפקט של הרבה גלים שונה מהאפקט של השלושה שהדבקתי...

ועכשיו ה 'גלים' יהפכו לציפורים וענן.

את צורות הקשתות שגזרנו מהגליל,אם נניח לא מאונך (כמו במקרה הים) אלא מאוזן,נוכל ליצור ענן וציפורים.
הקשתות המיועדות לענן,תהיינה יחסית רחבות. אלה המיועדות לציפורים,תהיינה צרות ככל האפשר.
נצבע חלק מהקשתות בלבן,וחלק באפור.
את הקשתות שצבענו לבן,נניח אחת ליד השניה כך שיווצר מעין מעגל אליפטי,הנראה ממש כמו תווי מתאר של ענן. נדביק על דף נייר, שמונח לרוחב. עכשיו נצבע כל מה שמחוץ לתוורי המתאר של הענן,בתכלת-שמיים.

את הקשתות האפורות, נניח זוגות-זוגות,כך שתיצורנה צורת ציפור העפה מרחוק.נדביק את הזוגות הנ'ל לא בשורות או טורים,אלא מפוזרות .

פרחים מחתיכות גליל ונייר כסף

צירפתי תמונה. נחתוך חתיכות של עלי כותרת מהגליל.

בנוסף,רצועה אחת נגלגל הדוק הדוק ל 'רולדה',שתהיה מרכז הפרח.
אני כרגיל 'חיפפתי', לא צבעתי (אפשר לצבוע את עלי הכותרת, או להדביק נייר קרפ עליהם).
והדבקתי בסלוטייפ, במקום בדבק שיהיה 'יותר דיסקרטי'.
הגבעול יהיה חתיכת נייר כסף. נגלגל ונכווצץ אותה לצורת גבעול.
אני לא יודעת אם אפשר לשנות את הצבע של נייר הכסף... יתכן שנצטרך להשאיר אותו כמות שהוא.
אם ניצור עם הילדים שלושה ארבעה פרחים,נוכל להציב על שולחן הסדר כקישוט .
(אם כי, פרחים אמיתיים יפים יותר, על זה אין ויכוח...)

מחזיקי מפיות לליל הסדר בצורת ורד, עם מדבקת פסח שמח ושם הסועד

כרגיל,לא טרחתי לצבוע בשלמות.
בתמונה, אפשר לראות את חלקי הגליל מודבקים זה לזה. אנחנו מנצלים כאן את הקימור ה'בילט אין' של הגליל.לפני הכל נצבע את עלי הכותרת בצבע אחד.(אפשר כל ורד בצבע שונה, אבל לפחות לעשות נסיון לפני הכל,לראות כמה עלי כותרת אתם רוצים לכל פרח ופרח, ולצבוע מספר מתאים). ואז להדביק, כאמור אפשר להבין מהחלק העליון איך מדביקים.(אני חיפפתי והדבקתי בסלוטייפ,אבל כמובן עדיף בדבק שלא ייראה).
אחרי שנדביק את עלי הכותרת זה לזה, נגלגל בזהירות לצורת ורד. בכוונה צילמתי את הוורד ה'גמור' משתי זויות שונות,כדי שיהיה ברור ככל האפשר איך זה אמור להראות.

ניקח מדבקות צבעוניות (ללא דוגמא רועשת,כי אנחנו רוצים שהכיתוב יהיה ברור)
או אולי אפילו וישי טייפ,אם הוא מאפשר לטושים מסויימים להשאר עליו ולא להמרח?...(אין לי מושג).
נכתוב יפה 'פסח שמח',ושם האורח.(בצורה כזו,מחזיק המפית מתפקד גם על תקן 'כרטיס הושבה').נדביק על מחזיק המפיות. בתמונה 'יצרתי' מדבקה בעזרת המחשב,רק כדי שיהיה ברור איפה היא אמורה להיות.
ננצל את החלל הגדול שנוצר במרכז הפרח,כדי להשחיל בו את המפית.
נכון- מחזיק מפיות שכזה הוא לגמרי חג-פעמי,(חד פעמי לחג...)
אבל,זה גם הייחוד שלו- יש בו ברכת פסח שמח,וכאמור גם שם הסועד.

למעלה