האתגר השבועי

האתגר השבועי

האדומה לשבוע הקרוב תהיה "אמא של שירה היחידה" שהעלתה רעיון מקסים להכנה עם בלונים לכבוד טו בשבט
. רוצים להיות גם אדומים בפורום
העלו רעיונות במסגרת האתגר השבועי -הרעיון הטוב ביותר יזכה את בעליו בהאדמה למשך שבוע.

אני נדלקתי על הרעיון המהמם שאמא לשני ילדים חמודים העלתה פה להכנת משחק של סולמות וחבלים תוך כדי שימוש בנייר ממו.

מה עוד אפשר לעשות עם ניירות ממו

תשאלו את הילדים ותחשבו בעצמכם על רעיונות לעבודה יצירתית עם ניירות ממו כאלו

הכמות לא משנה, תוכלו להשתמש בכל אביזר/חומר יצירה אחר בנוסף אבל חובה שיהיו שם ניירות ממו.

איחלתי לחייל בהצלחה

כמובן שמתבקש-

וריאציות של משחקים המורכבים ממשבצות,
ואם מדביקים את הממו על פיסות קרטון,(למשל- אריזות משומשות של קורנפלקס וכו')
אז אפשר להכין קלפי רביעיות, שהילדים יציירו,בנושאים שמענינים אותם,או שאנחנו מכוונים אותם.

חשבתי על לוח דמקה, אבל השאלה היא לגבי ה'שחקנים'- אם יש מספיק בקבוקים של משקאות קלים,שיהיו ה 'חיילים'?

שמחה שאהבת את הרעיון לטו' בשבט,עם הבלונים :)

אפשר גם להשתמש בפקקים כ"חיילים", לא?

אם יש מספיק מפקקים באותו צבע כפול 2 שחקנים.
&nbsp
רבעיות רעיון מקסים
אילו עוד משחקים בנוים ממשבצות?

האמת, אני לא יודעת איך זה בישראל, פה אצלינו מחזירים את

הבקבוקים עם הפקקים שלהם,לתוך המכונה ש 'מועכת' אותם. לכן אני לא בטוחה,אם אפשר 'לארגן' עשרים פקקים.

אפשר לעשות עם תחתיות פח של נרונים

אני עשיתי לסולמות וחבלים חיילים מחצאי כדורי קלקר, צריכה לעלות דוגמאות.

ספרי 'חצי חצי'

על עקרון הספרים שבהם רואים ראש זברה ורגלי אנרב, ראש היפופוטם עם רגלי חסידה.

לוקחים שתי חבילות ממו, דבר ראשון- דואגים שהדפים לא יתלשו(אולי עם אקדח סיכות?)

מציבים אותם כך,שהחלק שבו הדפים צמודים זה לזה, הוא לימיננו.(החבילה מונחת 'על הצד)
חבילה אחת- מציירים חלק עליון. של מה?- חיות, או בעלי מקצועות,וכו'
חבילה שניה- חלק תחתון .
כל פעם שמסיימים לצייר חלק עליון ותחתון, מדפדפים ל 'דף הבא' בשני בלוקי הממו.
כשמסיימים,מדביקים את תחתית חבילת הממו על קרטון(שוב, אפשר מאריזת קרטון ריקה) . מדביקים כך שהחבילות מאוד קרובות זו לזו.
ועכשיו, יש לנו ספר שאפשר ליצור בו קומבינציות מצחיקות של חלק עליון וחלק תחתון.

קולאז 'הנדסי'

מקדימים הסבר \שיחה על כך שהחפצים בעולמינו,מורכבים מצורות הנדסיות-
הטלפון הוא מלבן, הגלגל במכונית, כמובן עיגול, וכו'.

אח'כ מחלקים לילדים דפי ציור, שבמרכזם הדבקנו דף ממו אחד. הילדים יוסיפו בטוש, (אולי גם נצנצים, מנקי מקטרות וכו'?...)
יש להניח שהרעיון הכי 'נדוש' יהיה: בית. אבל אולי יהיו להם עוד רעיונות, בעיקר אחרי השיחה המקדימה, שבה הראנו להם תמונ ות שבהם סימנו את הצורות ההנדסיות.

וריאציה, היא לחלק להם את הדפים, כשעל הממו ציירנו משהו,והם מוסיפים לזה. זה יכול להיות טוב לקטנטנים,שבמילא בד'כ, הגננת מציירת להם חלק מהדף, כי עוד קשה להם לצייר הכל הכל לבד.

פאזל- פעילות לאחים

לילד המבוגר יותר:

מדביקים ניירות ממו על קרטון,משהו כמו 3X3 (שלושה באורך,שלושה ברוחב,או גודל אחר, לפי מה שנראה לכם מתאים).

הילד מצייר ציור,(מבקשים שלא ישאיר קטעים גדולים 'רקים')
אח'כ, גוזרים לפי גבולות הממו,ונותנים לילד הקטן להרכיב את הפאזל.

ציור שכולם ציירו

זה לא רעיון שלי- ראיתי את זה בתוכנית ריאליטי. שני מבוגרים,ציירו יחד גיטרה. אחד מהם את החלק העליון,השני את התחתון.

הפעילות מתאימה לקבוצה של ארבעה ילדים לפחות.
אם בוחרים לשמל לצייר פרצוף, ילד אחד מצייר על ריבוע הממו שלו עין, ועוד עין על ריבוע נוסף, ילד אחר מצייר אף,ובריבוע נוסף פה, ילד אחר מצייר אוזניים וכו', כשקו המתאר של הפנים(שכמובן אמור להיות עגול) משורטט בטוש, אחרי שהדבקנו את כל החלקים.מציינים בתחתית העמוד מי ומי ביוצרים, ותולים על קיר - עדיף במקום שבו כל הילדים נמצאים מידי פעם.

'כותל פתקים'- לקבוצה לקראת ראש השנה

כל ילד מקבל פתק, ובו הוא כותב בקשה אישית לשנה החדשה. אח'כ מדביקים את הפתקים אחד ליד השני,(אפשר לבקש מהילדים שיעשו לכל פתק מסגרת חומה דקה מסביב) ברווחים הקטנים בין הפתקים, מציירים בטוש 'עשבים' (כמו בין אבני הכתל המערבי).
מתקבל- כותל בקשות, שאבניו הן פתקי הבקשה של הילדים. ילד שלא יודע לכתוב- יכול לציר על הפתק שלו,או להכתיב למבוגר.

דינדון5

New member
לכתוב סיפור

ולקטנים לצייר סיפור וההורים כותבים את הסיפור ולחבר להם לספר או להדק או לחורר ולשים שרוך וכדומה ..

לגדולים ספר אנימציה .

להכין תיבת דואר למשפחה ובדפי מומו מציירים או רושמים מכתב ומשחילים לתיבה

למעלה