קישוט תיבות עץ

קישוט תיבות עץ

הי,
אני מארחת 6 ילדים בני 6+ במסדרת של בית מארח שהמורה יזמה. עליי לארגן פעילות יצירה.

מכיוון שיהיו גם בנים וגם בנות ניסתי לחשוב על משהו שיקלע לטעם של שני המינים... חשבתי על הכנת תיבות אוצר. לקנות תיבות עץ, שהילדים יקשטו ולבסוף אמלא להם את התיבות הממתקים כמו מטבעות שוקולד.
השאלה לי, איך נקשט את התיבות עץ? אני קצת חוששת מצבעים ומכחול שזה לא יתייבש כי כל הפעילות אמורה להיות די קצרה.
אפשר לקשט בטושים? או שזה לא מתאים?
חשבתי גם לחלק לכל ילד דף עם סמלים שקשורים למשל לפיראטים ושהוא יבחר ויגזור וידביק - אבל איך מדביקים ניר רגיל על עץ? אני צריכה דבק מיוחד?
האם לקנות כל מיני פייטים להדבקה? ושוב - איזה דבק? האם אני צריכה איזו שהיא לכה לפיניש? כמה זמן לוקח לזה להתייבש?

אגב, להשלמת האוירה חשבתי גם להדפיס להם מפות אוצר, ושהם קצת יגכזרו מסביב, יגלגלו, ונכניס לתוך בקבוקי מים מינרלים קטנים.

אשמח לכל עזרה אפשרית... תודה!

yafyafit

New member
א.רעיון מקסים!

ב. לשאלותייך הנה מה שאני מציעה
אפשר לצבוע את התיבות עם צבע אקרילי. בשכבה דקיקה ובלי הרבה מים. יש צבעים מהממים היום וזולים מאד . למשל של אקזוטיק. אם את חוששת שלא יספיק להתייבש אני יכולה לתת לך את הטריק שלי כשאני נותנת לילדות לצבוע קנבסים במסיבות יצירה: לקחת נייר סופג מהמטבח, לקמט אותו ולטבול במעט צבע. להשתמש בו כמכחול. כך הצביעה תהיה מהירה וגם בשכבה דקה. לוקח כעשר דקות ייבוש אבל תקפידי שהם לא מגזימים עם כמות הצבע ובינתיים תני להם לעשות פעילות אחרת כגון להכין את מפת האוצר. ושילבשו סנר חד פעמי או יביאו מהבית חולצה ישנה ללבוש מעל.

לגבי ההדבקות, לא יודעת אם דבק פלסטי יתאים. תקראי מה כתוב עליו. ממליצה שתקני דבק ביג או גוניס שמתאימים גם לעץ.

אפשר גם לשלב כתב חידה בתהליך, ולעשות בכלל קפסולת זמן מהתיבה. שתכיל פריטים מהימים האלה. למשל מטבע, פתק חשוב, בייבלייד, כרטיס מהפסטיגל, קלפי כדורגל או כל מה שילדים אוהבים היום...

נשמח לראוות תמונות...ולשמוע איך היה.

ג. ברוכה הבאה...

ורדה 1

New member
גם אני חושבת שהרעיון מקסים והנה הטריק שלי:

כשאני רוצה גם שיתייבש מהר וגם שיהיה כמה שפחות בלאגן, אני נותנת להם לצבוע עם טושטושים, או בשפה מקצועית טושי גואש. אי אפשר לעשות מהם שכבה עבה והם מתייבשים מיד ומונע ממך את הצורך במים (שישפכו) ובמכחולים (שילכלכו).

yafyafit

New member
אני חושבת שניסיתי פעם, אבל

כשניסיתי לצבוע שטח יחסית רחב, הספוגית הזו של הטוש התבלתה ונקרעה חיש מהר.
יכול להיות שלא קראו לזה טושטושים, אבל לדעתי זה על אותו עקרון.
לא נהרס אצלך?

ורדה 1

New member
אני נותנת לכל ילד דף טיוטה או נייר עיתון והם קודם מנסים קצת על הניייר כדי לשחרר צבע ורק אז עוברים למוצר עצמו. אנחנו צבענו כך אפילו עציצי חרס והם מחזיקים אצלי מעמד יפה כבר כמה שנים בלי להתקלקל. אגב, גם אצלי לא קוראים להם טושטושים - זה סתם שם שהשתרש אצל הילדים ואין לי בכלל מושג מי המציא אותו.

תודה רבה יל התשובות

אני אלך לחנות יצירה ואראה מה בנמצא...
ואעלה תמונות לאחר הפעילות (בעצם רק אם יהיה מוצלח...
)

למעלה