פעילות לגן

softouch

New member
פעילות לגן

שלום

אודה לכם אם תוכלו לסייע לי במציאות פעילות לילדי גן (גילאי 4-5).
אני זקוקה לרעיונות לפעילות שתערוך 15-20 דק' שכוללת סיפור של סיפור לילדים (שלא כדרך הקראתו מטקסט) בצורה יצירתית שתגרום לילדים להיות "מרוכזים" ולא להתפזר, שתעניין אותם, וקצת תפעיל אותם (לא בדרך יצירה בהכהרח, אלא יותר השתתפות). אני פשוט ניגשת לראיון שבו נבחנת ביכולתי לרתק ילדים לפעילות סיפורית, כאשר בהמשך יספקו לי חומרים. חשבתי על 2 ספרים עם רעיונות ואז התברר לי שהסיפורים שרציתי לקחת מאוד מוכרים ויידועים...

המון תודה!

yafyafit

New member
הגעת למקום הנכון...

יש לנו פינה של יצירה בעקבות ספרים, בניצוחה של מקומית1, אפשר לראות את כל הספרים והפעילויות כאן:
http://www.tapuz.co.il/forums2008/articles/default.aspx?forumid=1467&cId=7236
תראי שיש במרכז העמוד את הסיפורים שכבר הועלו - החל מאריה הספריה וכלה בפיניאס ופרב....
אם תלחצי על כל אחד מהם תוכלי לקרוא את הסקירה והרעיונות לכל ספר.
גם בעמוד הנוכחי יש עוד פינת ספר שעוד לא הספקתי להעביר למאמרים.
שיהיה בהצלחה ותעדכני איך היה...

softouch

New member
היי

עברתי על הכל שם. תודה!
לצערי אין לי ספרים מלבד ביצה שהתחפשה, ומיץ פטל (עם הארנב).
יש לכם רעיון לפעילות שגם אוכל לספר את הסיפור בדרך יצירתית וגם באיזו שהיא צורה לרתק ילדים\לתפעל אותם (בלי ציור ופעילות יצירה אישית שלם) ? יש לי רק 15 דק' כך שאיני יכולה להשקיע ממש..[זה לראיון]
גילאי 4-5. והם מכירים את הסיפורים האלה. אבל עדיין, אפשר לספר קצת אחרת.

דינדון5

New member
מיץ פטל

תשיגי תחפושות ותתני לילדים להמחיש תוך כדי שאת מספרת או שתבני מקרטון תיאטרון בובות או בית כמו במיץ פטל ותעשי את הדמויות על מקל...וכשאת מספרת תשני את הטון דיבור שיתאים לכל חיה..
והביצה שהתחפשה אולי כל פעם שאת מספרת תוך כדי תתחפשי...
וגם אפשר להגדיל את הסיפור לצבוע ולהדביק לקרטון גדול (בצורת ספר רק במימדים גדולים וכך כולם ג םרואים את התמונות.

softouch

New member
כבר העברתי. תודה רבה

עשיתי על ביצה שהתחפשה והילדים ממש נהנו ואהבו את זה והלך מעולה

למעלה