16 מלאו לנער

yafyafit

New member
16 מלאו לנער

לכבוד יום הולדתו ה- 16 של תפוז, ישבנו וחשבנו - באיזו מתנה אפשר להפתיע אותו?
פורום חדש באריזה מנצנצת? בלוג עם ציפוי שוקולד וסוכריות? קומונה דור רביעי תלת מימד? חתימה בהקדשה אישית של כוכבי חתולנובלה? כרטיסים לסרט? חולצה יפה?
אחרי 16 שנים בהן מילאתם את הפורומים בהודעות, מילאתם את הבלוגים ברשומות, את הקומונות בדיונים, את האלבומים בתמונות, את flix בסרטונים... הבנו שזאת לא תהיה חגיגת יום הולדת אמיתית בלעדיכם!
אז אומנם מדובר ביום ההולדת של תפוז אבל את המתנות אנחנו מעדיפים לחלק דווקא לכם!
בעמוד הפייסבוק של תפוז תוכלו להתעדכן בכל התחרויות והאירועים במסגרת חגיגות יום ההולדת של תפוז !

לרגל הארוע המשמח,
אנחנו רוצים שתספרו לנו איך התחלתם לגלוש בתפוז?
באיזה פורום או בלוג?
האם יש לכם סיפור תפוזי מעניין לספר לנו?
אולי מישהו מעניין שהכרתם, פוסט או הודעה שהיתה משמעותית עבורכם...

נשמח לשמוע!

yafyafit

New member
ואני אענה:

התחלתי לגלוש בתפוז לפני המון שנים,
לפי הפרופיל שלי התחלתי ב-2003, במונחי אינטרנט מדובר בפריהיסטוריה של ממש...
אני לא זוכרת איפה התחלתי אבל אחד הפורומים שליוו אותי הכי הכי בהתחלה היה פורום הריון ולידה, הייתי מכורה אמיתית. ברמה של לרפרש את העמוד כל כמה דקות... אחרי הלידה לאט לאט נפרדתי ממנו באופן טבעי ועברתי לפורומים אחרים.
עם השנים וככל שהתמכרותי לסקראפ גברה, התחלתי לאגור כמויות עצומות של קישורים בבלוגים של נשים יוצרות בתפוז, שהפכו לחברותיי גם מעבר לעולם הוירטואלי. ומאז אני גם נוכחת קבועה בפורומוים של יצירה, עיצוב אלבומים, אמנות שימושית, קומונות נישתיות...
לפני כשנתיים התחדשתי בבלוג שלי בתפוז (פתחתי אותו מזמן אבל היו בו רק כמה רשומות בודדות שעניינו רק אותי) ומאז אני משתדלת לכתוב בו ולהעלות בו את ההגיגים וההדרכות המצולמות שלי.
תפוז בשבילי הוא סוג של חממה נעימה שאני אוהבת לחזור אליה בסוף יום, או להגניב כמה דקות בזמן העבודה. תמיד יהיה לי משהו מעניין לקרוא או להגיד.

וסיפור תפוזי בשבילכם...
בתחילת דרכי בתפוז יום אחד הגבתי למישהי בתום לב באחד הפורומים. היא פירשה את דבריי כפי שמצאה לנכון, נפגעה מאד ממה שאמרתי ושלחה אליי מסרים עם איומי תביעה, מאד נבהלתי ונלחצתי ובכלל לא הבנתי מאיפה זה בא לי... להפתעתי התגייסו לעזרתי חברות שעד אותו רגע היו רק ניקים עלומים, קיבלתי מיילים ואפילו טלפונים לתמיכה... המנהלות התערבו ופישרו בין הצדדים, ואני כמובן התנצלתי בפניה ועשינו סולחה, ו[לפחות לכאורה] הכל בסדר.
היום אני מבינה שאמנם זה נעשה בתום לב אבל לא הייתי חכמה במיוחד בדרך שבה התנסחתי. ניסיתי להתנסח בהומור אבל כנראה היה חסר שם איזה אייקון כדי שתבין שזו בדיחה ובכלל היה עדיף אם הייתי סותמת את הפה ושומרת מחשבותיי לעצמי... מאז אני מאד נזהרת שלא לפגוע כי המלים בעלות משמעות, גם כשהן נכתבות על ידי "זרים ברשת"....
אז המסקנה היא תמיד תמיד לשים לב, לא לעקוץ, אתה אף פעם לא יודע מי יושב מהצד השני ועל איזה כפתור בנשמתו תלחץ... ואם זה אמור להצחיק, אז תמיד לשים אייקון מתאים...

ספרו לי את הסיפור שלכם...

hiphip1

New member
נוסטלגיולת :))))

איך לקחת קשה בטח בזמנו שפגעת בבחורה ההיא..
איזה של פעם :)

גם לי יש סיפור.
אני נרשמתי לתפוז ב2001 (!), הייתי אז בתחילת התיכון
והגעתי לתפוז על רקע החיבה שלי למוזיקת רוק. היה אז פורום רוק
פעיל ועשיר מאד והתחלתי להשתתף.
תוך בערך שנה כבר ניהלתי אותו והתנסתי לראשונה (כבר בתיכון, נדיר) בעריכת תוכן.

הסיפור הבאמת מעניין הוא שאת החבר הראשון שלי (נשיקה ראשונה, הכל ראשון בעצם של שנינו:]) ->
הכרתי מהפורום. הוא ניסה את הפורום לפניי. זה מצחיק, חיי האהבה שלי התחילו מתפוז :)

yafyafit

New member
זה באמת נדיר לנהל פורום בתיכון...

איזה מוזיקת רוק אהבת?
עדיין אוהבת?

hiphip1

New member
ניהלתי את "רוק ומטאל"

מעניין אם זה עוד קיים..
את יודעת?
את כל מה שבאמת באמת אהבתי אז.. אני גם באמת אוהבת עד היום

פינק פלויד.. דורז.. ביטלס.. קאמל.. כל הישנים והטובים
נירווה.. פרל ג'אם.. אדי וודר... כל הגראנג' של הניינטיז..
ופשוט להקות טובות כמו אינקיובס או קילרס

דברים קצת יותר כבדים שומעת היום פחות אבל עדיין אוהבת
מה שטוב הוא נצחי :)

תודה על ההתעניינות!
את גם אוהבת?

אני אענה...

אני חושבת שזה היה לפני תשע שנים,אולי טיפה יותר.
רצה הגורל ואחת ההודעות בעמוד הראשי,היתה מ'פורום הורים בחו'ל'.
אני עד אותו רגע,לא ידעתי בכלל שקיים פורום כזה.

השעה היתה מאוד מאוחרת בלילה,ואני רציתי לכתוב שם הודעה,
ובחרתי בכינוי חסר השראה,בגלל שכנראה הייתי כבר עייפה,וגם בגלל שלא ממש הבנתי שאחר כך הכינוי הזה ילווה אותי הלאה בתפוז.
אני לא אוהבת את הכינוי שלי,כי אני לא אוהבת להגדיר את עצמי כ 'אמא של' או 'אשתו של'. אבל זה מה יש,ובשנים הראשונות בתפוז,בתמימותי,כילדה טובה,חשבתי שאסור יהיה לי לפתוח כרטיס נוסף סתם כך,עם שם אחר.

בהמשך,עזבתי את הפורום ההוא,בערך מאותה סיבה שאת הזכרת כאן- במדיה הכתובה,אין טון דיבור,ולכן בקלות אפשר לקרוא משהו שנכתב בהומור,או בתמימות,בצורה מרושעת.

בנוסף,עייפתי משירשורים אינסופיים בענינים של ויכוח. היום הפורומים משמשים אותי אך ורק כשייש לי שאלה פרקטית,כמו 'איזו עבודת יצירה תתאים ל ...' או 'איך משפרים את הקייק פופס שהכנתי'.

לא מתחברת כלל לשירשורים נוסח אחד שהיה בעמוד הראשי של הפורומים לפני כמה ימים: האם ללדת עכשיו ילד נוסף?

בעיני זה די טיפשי,לעשות דיון שלם,כשאנחנו לא מכירות את האשה,לא יכולות לדעת עד כמה היא עייפה מהטיפול בילד הקטן שכבר יש לה,כמה בעלה טיפוס שיעזור לה,וכו'.

היתה מישהי מקסימה שאהבה לקרוא בבלוג שלי,היא טיפוס אימהי שהרבה בלוגים אהבו ואוהבים... אבל אני פרשתי מהבלוג שלי,כבר מזמן,ודי התנתקתי מקשרים חברתיים פה...

yafyafit

New member
ובדיוק היום בפורום שכן

דיברנו על זה שלמרות הוירטואליה אנחנו כן נקשרים לאנשים ורגישים למה שקורה להם....
אבל אני בהחלט מבינה את עמדתך.
אגב לפעמים אני לא מתיעצת בנושאים שברומו של עולם רק בגלל שאני חשופה בחתימה בשמי האמיתי ואף פעם לא יודעת מי יקרא את מה שכתבתי. ולא רוצה לחשוף נושאים רגישים.
תודה ששיתפת

ודאי שייש מקרים שבהם נקשרים,

לאנשים שמכירים וירטואלית :).

הנקודה היא,שכאמור לפעמים-ובעיקר כשאין הכרות של אחד על אחד,אלא מפגש במסגרת פורום,לפעמים גם חד פעמי,יש סכנה שמישהו יעלב ממישהו אחר,שאין לו איתו 'תשתית' של ידידות,ואולי בדיוק בגלל זה, הוא יקרא הודעה ב 'טון' עוין.
מבינה אותך מאוד בעניין החשיפה... אני שייכת לדור ה 'קודם', זה שרצה להיות אנונימי לגמרי ברשת. הכינוי שלי לא כולל את שמי,ואני מקפידה לא להכניס תמונות של הפנים שלי :) (בעידן הפייסבוק,אני ודאי נחשבת לפרנואידית....).

shlulit

New member
תורי לענות...

טוב, לפי הכרטיס שלי נרשמתי לתפוז בשנת 2001,
אני חושבת שהפורום הראשון שהייתי פעילה בו היה לימודים ושיעורי בית.
הייתי אז בתיכון והפורום היה מאוד יעיל עבורי, במיוחד במתמטיקה כיוון שהיה שם מורה לחשבון "רון חשבון" שעזר לי מאוד.
כך זכור לי.

בכל אופן, אני הרווחתי מתפוז בגדול

את הארוס שלי הכרתי בתפוז לפני 5 שנים (בדצמבר 2007), ובאוגוסט הקרוב ב"ה אנחנו מתחתנים.

למעלה