עבודה עם גבס

IliAsh

New member
עבודה עם גבס

ערב טוב לכל חברי הפורום המקסים והיצירתי
!

לפני כמה חודשים רכשתי חבילה קטנה של "גבס לבן" המיובא ע"י חברת "דן-אס" ועל השקית אין שום הוראות או רמז איך לעבוד עם האבקה.
חיפשתי קצת ברשת והבנתי שאפשר לעבוד עם הגבס ביחס של 3 ל-1 עם המים ורציתי לשאול האם זה באמת נכון?
כמו כן, בתור התחלה אני רוצה להכין תבליטים בעזרת צורות מכסי פלסטיוק מערכת הבצק של ג'וניור (הבן שלי
האם יש צורך לשמן אותן או משהו כדי לחלץ את ה"פסלונים" בקלות לאחר ההתיצבות?

תודה מראש והמשך ערב מקסים!
אלנה

shlulit

New member
גבס

המרקם הרצוי הוא כמו של יוגורט. רצוי לעבוד במהירות מכיוון שהייבוש של הגבס מהיר..
מומלץ להוסיף לתערובת מעט דבק פלסטי לחיזוק.

רצוי לשמן את התבנית לפני היציקה עם נייר סופג עליו מעט שמן.

בהצלחה...

אגל ט ל

New member
הדרך הנכונה לעבוד עם גבס היא:

לשפוך מים לקערה ולהוסיף אליה בהדרגה את הגבס , ישר מהשקית...כשאת מפזרת - את מפזרת במעגלים לתוך הקערה...ובוחשת בעזרת מקל.
תמיד אפשר להוסיף עוד קצת מים . נכון - להגיע למרקם של יוגורט, אפילו קצת יותר סמיך. ולעבוד מהר. הכי חשוב. כי לגבס יש נטייה להתקשות מהר..
ואם תפני תשומת לב העוסקים במלאכה, תוכלו לגלות שככל שהגבס מתקשה בתוך התבנית - הוא מתחמם.
זוהי תופעה כימית של הריאקציה של החומר עם האויר.
כמו דבק שלוש שניות ועוד כמה חמרים כאלה...חזקים..

תופעה מעניינת...ומפתיעה את הילדים מאד (גם אותי, אם נודה באמת)..

בדיוק אתמול עבדתי עם הילדים בגבס...

רעיון לפעילות (זהירות מלכלך!!!)..
לפרוש נייר סנדביצ'ים (רצוי מצופה בשעווה) על השולחן.
להניח עלים בעלי מרקם אחורי בולט במיוחד (כמה שיותר - יותר טוב)...ולשפוך מעל גבס.
כשהגבס מתקשה - לקלף את העלה מהגבס...
המראה שתגלו - ימוגג אתכם. סמכו עליי.

אעלה בקרוב תמונות.
השלב הבא הוא - שהילדים יצבעו עם צבעי מים את העבודה.

עוד תראו.
)

IliAsh

New member
תודה רבה על ההסבר המפורט!

מכירה את ההתחממות של הדבק

הרעיון עם העלים ממש מגניב! יש לך עוד רעיונות ל"תבניוות"? חשבתי להשתמש בתחתית בקבוק קולה/פנטה לה צורה של פרח.
עוד משהו שראיתי פעם בתוכנית טלויזיה-להדביק בתחתית של כלי צורה כלשהי(נדמה לי מבד סול) ואז מעל לצקת את הגבס(אם כי לא בטוחה שהם עבדו עם הגבס דווקא), אחרי ההתיצבות שולפים ומקבלים "מדליה" עם שקע.
יעבוד לדעתך עם כוס פלסטי והאם כדאי לשמן?

שוב תודה והמשך יום מקסים!
אלנה

אגל ט ל

New member
אז... עם תחתיות הבקבוקים....

לאחר שיצקת את הגבס, שימו בפנים נר (הפושטים האלה, בתבניות האלומיניום , את יודעת...)... ולפני שהדבק מתקשה לגמרי... להוציא אותו.
כך הכנת, למשל, פמוט.. אפשר שניים..
והילדים צבעו (ולא מוצאת את התמונה לעזא...) בצבעי גואש / אקריליק מטאליים... נ פ ל א !!!!

כמובן שבתחתית הבקבוק, לפני שאת שופכת את הגבס, את יכולה להוסיף פרחים קטנטנים....לפזר...ואחר כך לצקת את הגבס.. אז ב כ ל ל ....

בעצם, כל דבר עמוק דיו יכול להכיל גבס.. אה.. ויש רעיון נוסף !!

את יודעת מה זה פליידו , בוודאי PLAY DOO...
הכיני כדור, הכניסי לתוכו תפוח וכסי כמעט לחלוטין את התפוח (או כל חפץ אחר...) , הוציאי את התפוח. צקי פנימה גבס...אחרי שיצקת כסי בעזרת פליידו (עוד פליידו) את התפוח.והנה, הכנת יציקת גבס לתפארת מדינת ישראל.
כשהגבס מתקשה, את מוציאה את הפליידו...וזהו.. אפשר גם לצבוע. אפשר גם להשאיר כך...

למעלה