חנוכיות או לא להיות

פוריות1

New member
עזרה - חנוכיה

היי בתי צריכה לעשות במסגרת בית ספרה חנוכיה מחומרים ממוחזרים חשוב לציין כי החנוכיה משמת לתחרות נושאת פרסים ולכן זה חשוב לה אני צריכה הרבה רעיונות בתודה פוריות 1

y י ר י ת

New member
../images/Emo53.gif חומרים לקישוט צלחות

ברצוני להכין עם הילדים בגן חנוכיות ממוחזרות אנחנו מעוניינים להשתמש בצלחות [חרסינה וזכוכית] כמצע עם אילו חומרים לדעתכן או מנסיונכן ניתן לקשט את הצלחות לפני שנדביק עליהן את הקנים?

Verona04

New member
עזרה בהכנת חנוכיה...../images/Emo213.gif

שלום רב! הילדים שלי (בני 10, 7) קיבלו בביה"ס "פרויקט" - הכנת חנוכיה לכבוד החג. אשמח מאוד לקבל רעיונות מעניינים להכנת חנוכיות בבית. בתודה מראש!

רעיונות לחנוכיה

להשתמש בפקקים של בקבוקים לקנים של הנרות להשתמש בקרטון ביצים לבסיס החנוכיה להשתמש בבקבוקונים של גמדים או של פרוביוטיק כזה-אקטימל בתוך הקנים-אפשר למלא אותם בפלסטלינה /גבס/חול כדי שיהיו יותר כבדים, להשתמש באבנים יפות/ בגזע עץ מרשים, לצפות את החומרים בנייר כסף/דבק ואבנים קטנות/חרוזים קטנים להשתמש בפקקי שעם של יינות, הולך?....

אגל ט ל

New member
אפשר לצייר עליהן בעזרת אותם צבעים שמשתמשים

להכנת מדבקות חלון. דבק פלסטי+טלק+צבע גואש...עושים את המלאכה אף הם... אפשר ליצור צורות כמו במארבלינג בעזרת שיפודים.. ואז...זה בכלל יפה. אפשר להוסיף נגאצים, אותן אבני זכוכית קטנות...

מאמא מו

New member
הטבעת ידיים..

תוכלי לקחת גבס או חומר דומה.. לצקת לתבנית ישרה ומעט מעט עמוקה. וששני הילדים יטביעו האצבעות שלהם בצורת פרפר. כך כל קצה אצבע הוא מקום להעמיד בית לנר, ושני האגודלים ה"מחובקים" משמשים כבית 1 לנר- השמש. כמו כן תוכלי ליצור חנוכיית-פרח מבקבוק פלסטיק כפי שהראו פה שנה שעברה אם אינני טועה.. גזרו את הבקבוק ייצרו מעין צורת פרח ובקצה כל רצועה יצקו מעט גבס (ניתן גם להדביק בקצה אבן קטנה) וכך ליצור כנים ושמש יהיה באמצע. אני אעשה זאת השבוע עם בתי ואח"כ אעלה תמונות... אם אזכור לצלם
חג שמח!

ורדה 1

New member
התכוונת למשהו כזה, נכון? זה לא רעיון שלי - גם אני לקחתי את זה ממי שהעלתה לכאן בשנה שעברה. מצטערת, אבל גם אני לא זוכרת מי זו היתה. קצת שינינו - התחתית, מתקליט. בתי הנר - מבקבוקים קטנים גזורים גם הם בצורת פרח ובתוכו גבס.

טושים פרמננטים, דבק נצנצים,

ומה שאגל טל כתבה; אבל לא כדאי להשתמש בחומר פחות שביר לקטנטנים?

y י ר י ת

New member
הם בגן חובה

וחיפשתי משהו שיש בנימצא ושיהיה ממוחזר [אנחנו גן ירוק] רוב החנוכיות הממוחזרות שמצאתי ברשת היו ליופי ולא לשימוש אשמח לרעיונות ממוחזרים שימושיים נוספים אם יש

היה כאן שרשורון בנושא בעמוד קודם

שעלו בו כמה רעיונות מעניינים. משהו בכיוון? זה נכון, יש בעיה עקרונית בחנוכיות ממוחזרות, מאחר שרובן דליקות. אבל במילא צריך להשגיח עליהן בשבע עיניים, ולא להשאיר את הנרות לדלוק עד הסוף, למרות המסורת...

y י ר י ת

New member
צדפים בתור קנים זה רעיון אדיר!

מאד חשוב לנו שהחנוכיה תהיה שימושית אני חושבת שצדפים בתור קנים על צלחת זו תהיה חנוכיה מ ד ה י מ ה ! תודה תודה על הקישור לשרשור והרעיון של הצדפים נראה לי שבסו"ש ניסע לאסוף בים איזה כייףףףףףף!!!

רעיונות מקסימים, יצירתי! ../images/Emo13.gif

עוד כמה: צדפים בתור קנים; ספלולים (ה"תחתיות" של הבלוטים); שני חלקי קופסאות ההפתעות שבתוך ביצי ההפתעה (כמו ברוב החנוכיות מעשה-יד, אסור למעשה לתת לנרות בהן לדלוק עד תום ובשום אופן לא בלי השגחה צמודה, כיוון שהבטיחות מהן והלאה...
אבל הסיפוק, הסיפוק!!
) חשבתי כרגע שאולי אפשר להכין חנוכיה מעיסת נייר, ולצפות אותה - כולה והיטב - בטפטופי נרות (זה בהחלט יכול להיות חלק מהמיחזור, כשמשתמשים בשאריות הנרות שלא נתנו להם לדלוק עד תום...)

ועוד רעיון

גלילי נייר טוטלט מצופים בנייר כסף הם הקנים השמש יהיה גליל של נייר מגבת. בית הנר יכולים להיגזר מתבניות ביצים וגם אותם לעטוף בנייר כסף. את הקנים נייר לקשט בשעועיות , אפונים, פסטה יבשים, ומדבקות. יוצאת חנוכיה מרשימה מאוד. מצרפת תמונה מהחנוכיה שלנו משנה שעברה.

../images/Emo213.gif../images/Emo213.gif חנוכיות או לא להיות ../images/Emo213.gif../images/Emo213.gif

מאחר שהתחילו לעלות כבר שאלות והתלבטויות בנוגע להכנת חנוכיות - החלטתי שמוטב מוקדם: הנה שרשור המוקדש לחנוכיות מכל הסוגים (כל עוד הן מעשה-ידי ילדים, כמובן). אני מצרפת את תמונות כל החנוכיות ששרדו אצלנו במהלך השנים, ומסתמנת גם מסקנה מעניינת: אלה ששרדו עומדות, ברובן, על בסיס מוצק (רק אחת כולה מחימר, וגם היא מודבקת לאחר שנשברה). כולן מעמידות את הנרות בקו ישר, וכשניסיתי להעלות בדעתי חנוכיות אחרות שהיו אצלנו בשימוש, נזכרתי לפחות באחת שבה ניתן דרור לדמיון, והתוצאה הייתה בסיס חימר, שהנרות עומדים בו בערבוביה. זה היה הרבה יותר מעניין, אסתטית, מן הקו הישר, אבל גם הרבה יותר מסוכן: הרי גם להדליק את הנרות צריך איכשהו. אנא שרשרו לכאן תמונות של חנוכיות מעשה-ידי ילדיכם, וכן רעיונות לחנוכיות. בשרשור נפרד ארכז בהמשך רעיונות לפעילויות חנוכה.

למעלה