עורך דין, חזור למוטב (ועדיף: לנפרע)

הבהרה

שרשור זה (למעט הבהרה זו) הועתק מאתר תפוז הישן על-ידי מערכת תפוז, אך עקב תקלות טכניות, השרשור הועתק בשיבוש: בלי הקובץ, שצורף להודעתי הפותחת, ובלי כותרות התגובות.

להלן קישור לשרשור המקורי.

דיברגנט חדש

Well-known member
ולא הייתי נטפל לטעות אנוש אקראית שבה הוחלפה ט' בת'. אבל כשהטעות מופיעה בכותרת וחוזרת עוד פעמיים בגוף התשובה, וגם בדיעבד אינה מתוקנת (נכון לעת כתיבת שורות אלה), זו כבר תעודת עניות לאותו עורך דין ולאתר שבו הוא כותב.
לטענתך, דיסקלקט לא יכול להיות עו"ד?

דיברגנט חדש

Well-known member
אפשר לכתוב בשפה עשירה עם שגיאות כתיב, כמובן בתנאי שהשגיאות נובעות מדיסגרפיה ולא מעילגות כאשר בדרך כלל מדובר על שגיאות כתיב שאינן אופייניות גם בקרב אנשים הנוטים לכתוב עם שגיאות כתיב שאינם סובלים מההפרעה.

אפשר לכתוב בשפה עשירה עם שגיאות כתיב, כמובן בתנאי שהשגיאות נובעות מדיסגרפיה ולא מעילגות כאשר בדרך כלל מדובר על שגיאות כתיב שאינן אופייניות גם בקרב אנשים הנוטים לכתוב עם שגיאות כתיב שאינם סובלים מההפרעה.
המושג "דיסלקציה" הפך להיות תרוץ נפוץ לשגיאות כתיב שנובעות מבורות או טיפשות (או שילוב של השתיים). הרוב המכריע, שוגים בגלל מגבלה שיכלית, או (נפוץ יותר) - מגבלה אינטלקטואלית. הכוונה לאינה ל-"מחסור בתאי מח", אלא ל-"אי פיתוחם". למשל בהמנעות מקריאת ספרים, המנעות מחשיפה לתחומי ידע והעשרה, העדפת בידור ותרבות שיטחיים וכו'.
זה בא לידי ביטוי לא רק בשגיאות כתיב, אלא גם בשפה דלה ועילגת ובידע כללי עלוב.
וכן - אדם כזה יהיה עורך דין פחות טוב (וגם מהנדס, רופא ונגר פחות טובים). לא בגלל שהוא מחליף "ט" ב-"ת", אלא בגלל מה שזה אומר עליו.

עורך דין, חזור למוטב (ועדיף: לנפרע)

מותב זה משהו אחר בכלל: מושב, הרכב שופטים, למשל: מוֹתַב תְּלָתָא - הרכב של שלושה שופטים.

בתום לבו לא פקפקתי

ולא הייתי נטפל לטעות אנוש אקראית שבה הוחלפה ט' בת'. אבל כשהטעות מופיעה בכותרת וחוזרת עוד פעמיים בגוף התשובה, וגם בדיעבד אינה מתוקנת (נכון לעת כתיבת שורות אלה), זו כבר תעודת עניות לאותו עורך דין ולאתר שבו הוא כותב.

עופר

אולי הוא עולה חדש . לא בקי בעיברית רהוטה . גם לי יש שגיעות כתיב . כי אני עולה חדש מישנת 1950 מפולניה . גרנו באוהלים אז אין כמוך עופר . אתה אנצקלופדיה מהלכת על שניים .

למעלה