ועד בית

ועד בית

אדם אחד מנהל את הבניין (הוא ועד בית) . 10 דירות תבעו את הועד + הדייר שהוא הועד . בבית דין לעבודה . בין הדין פסק לשלם לתובע X שקלים . בקופה הציבורית אין כסף . האים הזוכה יכול ליתבוע כול דייר בניפרד בחלק היחסי . בהוצאה לפועל ? איך הולך התהליך הזה במיקרה הזה ? תודה לעונים

הועד הוא נציג של בעלי הדירות

כתוב בחוק שהנציגות היא מורשית של בעלי הדירות. לפיכך היחסים בין הנציגות לבעלי הדירות הם יחסי שליחות כשהנציגות היא שלוחה של בעלי הדירות ודיני השליחות משלימים את חוק המקרקעין. לדעתי ניתן לתבוע את בעלי הדירות אם הנציגות לא יכולה לשלם חוב.

כלומר אתה לא בטוח .

אתה כותב לפי דעתי . הזוכה חייב ללכת לטבו . להוציא נוסח טבו . מי הם בעלי הדירות סיפור מהתחת לזוכה תודה על המענה

השאלה אם השליחות היא דו כיוונית

פעם עורך דין רצה ליצג אותי חינם על רשלנות רפואית . ורצה רק אחוזים מהפיצוי . שאלתי אותו. ואים בית המישפט יפסוק לרעתי . פיצוי לניתבע . האים הוא גם שותף להפסד . ענה לא . אולי גם כאן המיקרה דומה

דיברגנט חדש

Well-known member
זה לא בדיוק חינם

כל פעם ידרוש ממך עוד ועוד כסף בשביל להוציא מסמכים מקופ"ח, מבתי חולים ועוד ...

עופר תודה

ארוך פסק הדין . אני הבנתי מימנו כי.. לא ניתן ליתבוע את הדיירים . או שאני טועה. . כי התביע בסוף נידחתה . תסביר בתמצית מה כוונת פסק הדין

בתמצית

פסק דין, שמחייב את נציגות הבית בלבד בתשלום הוצאות, לא ניתן לאכוף אותו במישרין, בהליכי הוצאה לפועל, על בעלי הדירות, שלא היו צדדים להליך. על כן ייתכן, כי הפתרון הוא בהגשת תביעה ישירות נגד בעלי הדירות או בהגשת תביעה נגד הנציגות במטרה לחייב אותה לגבות את החוב מבעלי הדירות. אני מציע, שתקרא שוב לפחות את עיקרי פסק הדין, סעיפים 44 עד 50, ובמיוחד סעיף 49.

עופר תודה על ההסבר

העניין הוא . אצלנו בביניין . המנקה . עזב את ניקוי הבניין בשנת 2015 . היתפטר . היום אחרי 6 שנים תובע פיצויי פיטורים . 2 דיירים חדשים ניכנסו לגור בביניין . במידה שבית המישפט יפסוק לשלם לו פיצוי . הם יטענו שעבור שנים שהם לא גרו כאן. הם לא חייבים לשלם עבור פיצוי . יש ליפנות למוכרים שגרו כאן הייה סיבוב ראשון . בבית המישפט . השופטת היפנתה לגישור . המגשר הציע פשרה בעוד שבועיים יהייה סיבוב שני . כניראה עם פסק דין . במידה והדיירים לא ישלמו . ולנציגות אין כסף מיותר בקופה . המנקה יצתרך ליפנות להוצע לפועל . לחייב את הדיירים . או ליתבוע כול דייר בניפרד . נכון . ןלפי פבק הדין הזה . לא ניתן לחייב את הדיירים בבית מישפט . האים זה נכון תודה עופר על ההסבר

אם פסק הדין יחייב רק את הנציגות

היא תצטרך לגבות את הכסף מבעלי הדירות ולשלם. אם לא תעשה כן, הפתרון יכול להיות תביעה נגדה, שתחייב אותה לעשות כן או תביעה ישירות נגד בעלי הדירות.

אים כך .

פסק הדין שמוצג כאן . לא נותן כלום . למיקרים אחרים . אים פסק הדין פותר את הניציגות המדוברת בדוגמה . למה זה לא טוב למיקרים אחרים ?. הרי הנציגות היא גוף בפני עצמה . כמו חברה בע"מ . תבעו רק את הנציגות . לא תבעו את הנציגות + רשימת הדירים . 10 דיירים . בכתב התביע . בדוגמה המצורפת . יש רשימת דיירים הניתבעים +הנציגות . אפשר לעקל את חשבון הבנק של "ועד בית" ולא של הדיירים . אים בפסק הדין שיהייה בעוד שבועיים . יכתוב השופט . שגם הדיירים חייבים לשלם . ויכתוב את שמם . אז אולי אפשר לעקל 2 דיירים נכנסו לגור אחרי שנת 2015 . התביע היא עד שנת 15 . הם יגישו היתנגדות . ויטענו שיתבעו את הדיירים הקודמים שגרו בדירה הזו ? ניראה מה יהייה פסק הדין . נפרסם כאן

קלייטון.ש

Well-known member
בהליכי הוצאה לפועל נגד הוועד יוטל עיקול צד שלישי

כלומר יוטל עיקול על תשלומי וועד בית עתידיים שבידי הדיירים. הדיירים יקבלו הודעות צד שלישי להעביר את דמי הוועד לקופת ההוצאה לפועל עד לכיסוי החוב (שנושא ריבית והצמדה). כך שהחוב ישולם בכל מקרה גם אם ייקח עוד זמן.

בכלל לא נכון

העיקול צריך להשלח לכל דייר ורוב הסיכויים שהוא יפסיק לשלם ועד בית. בכל מקרה איש לא יגיע אליו לאסוף את הכסף.

או דייר יפתח חשבון בנק על שמו

או 2 דררים יפתחו חשבון בנק . ללא השם ועד בית . ואז . לשם יופקדו כספי ועד הבית . ואין מה לעקל . והכול יתנהל כרגיל . בשביל לעקל חשבון בנק של הדיירים. צריך להוציא נוסח טבו . מי הם בעלי הדירות . 10 דיירים . שהפעולה הזו עולה הרבה כסף . כך שאולי הזוכה אים יזכה . יתיעש . הטיעון העיקרי של הנציגות . המנקה עזב מרצונו . ליפני 5 שנים . היום רוצה פיצויים. . לא הייה חולה . אלה סתם עזב . אולי מצא עבודה יותר טובה

קלייטון.ש

Well-known member
ההתנהלות שאתה מתאר רק תסבך את הדיירים יותר

צד שלישי שקיבל צו עיקול על כספים של חייב המוחזקים אצלו חייב להעביר אותם להוצל"פ או שהוא יחוייב אישית במלוא החוב. לא תהיה בעיה להוכיח שהדיירים לא צייתו לצו שהרי אפשר יהיה לראות שהוועד פעיל.

אין צד שלישי . ואין כספים .

פעם עיקלו את חשבוני בבנק סגנית המנהל אמרה . תנהל את החשבו שלך במינוס . אז נכבד את הצקים שלך . ולא נעביר למעקל את הסכום שדורש. כי קודם צריך להחזיר לבנק את החוב . עלה כמה שקלים בחודש העניין . כמו שכתבתי . יש קומבינות המון. לא מפרט הכול . כמו זוג פרודים . וכו'

דיברגנט חדש

Well-known member
הוצאת נסח טאבו זה גרושים

לפני עשור זה היה 15 ש"ח, אם זכרוני אינו מטעה אותי, כך שהיום זה יהיה מקסימום 25 ש"ח.

קלייטון.ש

Well-known member
יפסיק לשלם ועד בית אז ועד הבית לא יוכל לתפקד

והבנין יהיה בלי וועד בית על כל הנובע מכך. אין ניקיון, אין מעלית, אין חשמל, אין גינה. הנקודה היא שועד הבית והדיירים לא יכולים לטעון שהם יישויות נפרדות וכך להימנע מתשלום החוב של הוועד. אם הוועד הוא יישות פעילה, הדיירים הם שמממנים אותה. והמימון ילך לתשלום החוב, או שלא תהיה פעילות.

יש בביניין שלנו אדם עשיר

הוא יממן את כול התשלומים על חשבונו . למעלית . חשמל. מנקה . המנקה נותן חשבונית.. כך שלא צריך לשלם עבורו ביטוח לאומי ופנסיה . קומבינות אני מכיר טוב מאוד .. פעם ישבתי בהמתנה לתורי מול שופט . שאלו את זה שהייה לפני. השופט שאל את הנתבע . איפו הוא יושן בליילות. העורך דין ענה ." מרשי יושן בלייולת בתוך אוטבוסים חונים" השופט קיבל את זה .

הדיירים יפסיקו לממן את הועד

אם אבא שלי מממן אותי בעזרה כספית . זה לא אומר שהוא אחראי עבור החובות שלי . לא ניתן לידרוש מימנו את החוב שיצרתי . מה דעתך קלייטון ?

למעלה