האם זה חוקי לכתוב עבודות אקדמיות בתשלום?

אם אותו עו"ד לא מסוגל לתת הפניה לחוק מפורש או לפסיקה בעניין

התשובה היא לא.
דיעה יש לכל אחד. ואפילו שופטים לא תמיד מסכימים.

משהו אחר

כאן (לצערי לא מצאתי את פסק הדין המלא; הקישור הוא לקטע בלבד מתוך גזר הדין).
הנושא בכללו, אגב, כבר נדון בהרחבה בפורום זה לפני כשש שנים (פה), ולפני כחמש-עשרה שנה בפורום שכן, ששבק חיים בינתיים (שם).

arieciub

New member
ואם זה שקנה את העבודה רק מסתכל בה לומד מה נדרש

ואז משפר ומגיש אז זה בסדר? זה שימוש סביר?
עוד מעט תתבע את וויז כשותפה לרצח כי הרוצח השתמש באפליקציה להגיע לכתובת מסויימת.
אם זה שמכר אמר לקונה שלא יגיש אותה כדי לצאת ידי חובה, אז זה בסדר?
האחריות לדעתי היא על הקונה.

aaa123

Member
על זה שהקונה אשם אם הוא עושה בעבודה שימוש פסול אין ויכוח

השאלה היא אם למוכר יש אשמה כלשהי וזאת שאלה גם בנושא המוסרי וגם בנושא החוקי.
&nbsp
הטענה היא שגם אם המוכר לא יודע בודאות שהשימוש שהקונה מתכוון לעשות בעבודה פסול אז הוא לא יכול לעצום עינים כשיש חשד סביר,והוא צריך לנקוט אמצעים כדי למנוע מהקונה לעשות בעבודה שימוש פסול.
&nbsp
אמצעי אפשרי הוא אם המוכר אומר לקונה שהוא מתכוון לשתף את העבודה גם עם האוניברסיטאות כעבודה שהכין עבור מישהו בלי לחשוף את זהות האדם שהעבודה הוכנה בשבילו.
&nbsp
במקרה כזה לקונה שלא מתכוון לעשות בעבודה שימוש פסול(ואין לי ויכוח שיכול להיות קונה כזה שפשוט רוצה לראות עבודות אקדמיות טובות על נושאים שמעניינים אותו ולא רוצה לעשות בהן שימוש פסול) אין מה לחשוש.

לדעתי זה נופל בעברה על תקנון וכללי אתיקה של המוסד האקדמי

זה לא נראה לי סביר שבתחום הפלילי, ובהנחה שאדם מוכר את העבודה שהוא עצמו כתב (בניגוד להפרת זכויות יוצרים) , אני גם לא רואה כאן עילה לתביעת נזיקין.

אבל... אם אותו אדם שמכר עבודה הוא בעצמו סטודנט או איש סגל, ייתכן מאוד והוא חשוף להעמדה לדין משמעתי של אותו מוסד וסנצקיות , כגון ביטול הכרה בלימודים או בתואר, או פיטורים.

aaa123

Member
הסנקציות לדעתי רלבנטיות רק למי שכיום סטודנט או איש סגל

אם אני מבין נכון.
לא נראה לי שאפשר לבטל לאדם הכרה בתואר על בסיס עבירות שביצע אחרי שהשיג את התואר או שיעמידו לדין משמעתי איש סגל לשעבר על עבירות שביצע אחרי שכבר הפסיק להיות איש סגל.

וזה בדיוק מה שכתבתי

זה אך טבעי שלא ניתן לפטר מהאוניברסיטה מישהו שהוא כבר אינו איש סגל באוניברסיטה.
באופן כללי לא ניתן לפטר אדם מבלי שהוא עובד באותו מקום.

aaa123

Member
בנושא דומה יש מי שאפילו לא מתביישים לפנות אלי כדי שאעזור

להם במבחן בזמן המבחן.

בקשה אחרונה שדחיתי היום היתה ממישהי שאמרה לי שיש לה בוחן באינפי במועד מסויים ,ואם אני אוכל לעזור לה בזמן הבוחן.

אני מעולם לא פרסמתי שאני מוכן לעשות דברים כאלו,והשאלה היא אם לא רצוי בעתיד להסכים לדברים כאלו רק כדי להתלונן על אלו שעושים את זה בפני האוניברסיטאות.

העצות שקיבלתי מאלו שהתייעצתי איתם היא לסרב להצעות כאלו ולא להתלונן(כך שאני לא מתכוון להתלונן ובודאי לא להסכים כדי שיהיו לי הוכחות ,ואחר כך להתלונן).
יחד עם זאת לדעתי היה רצוי שסטודנטים שפונים למורים פרטים כדי לרמות ידעו שיש סיכוי סביר שהאדם אליו פנו יסגיר אותם,והם גם יצטרכו לשלם לאדם שפנו אליו על הפניה.

למעלה