לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3362333,623 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

פורום זה הוקם כפלטפורמה לדיון כללי ושיח תרבותי בנושאי חוק ומשפט.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי! בפורום כותבים גם גולשים שאינם בעלי השכלה משפטית. אין להסתמך על הכתוב בפורום כתחליף לייעוץ מקצועי מעורך דין. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הפורום מנוהל על ידי עו"ד ערן שפילינגר. לפרטים נוספים: https://www.es-law.co.il/ 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

פורום זה הוקם כפלטפורמה לדיון כללי ושיח תרבותי בנושאי חוק ומשפט.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי! בפורום כותבים גם גולשים שאינם בעלי השכלה משפטית. אין להסתמך על הכתוב בפורום כתחליף לייעוץ מקצועי מעורך דין. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הפורום מנוהל על ידי עו"ד ערן שפילינגר. לפרטים נוספים: https://www.es-law.co.il/ 

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'האם זה חוקי לכתוב עבודות אקדמיות בתשלום?'
האם זה חוקי לכתוב עבודות אקדמיות בתשלום?
<< ההודעה הנוכחית
07/05/2020 | 13:28
28
210
בחיפוש בגוגל כתיבת עבודה אקדמית בתשלום אני מוצא תוצאות רבות.

בהנחה שמדובר בדבר לא חוקי מדוע לא מעמידים לדין את אלו שאחראים(אפשר למצוא מספרי טלפון של אלו שמציעים את השירות בקלות).
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'למה שזה לא יהיה חוקי?'
למה שזה לא יהיה חוקי?
07/05/2020 | 14:36
2
21
לצפיה ב-'כי זה השתתפות בהונאה של האוניברסיטה'
כי זה השתתפות בהונאה של האוניברסיטה
07/05/2020 | 15:07
1
78
מבחינת התלמיד שמגיש עבודה שלא הוא כתב ברור שזה לא חוקי.
למה שזה יהיה חוקי מבחינת מי שמכר לו את העבודה?
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'כי הוא שותף לעבירה'
כי הוא שותף לעבירה
07/05/2020 | 17:27
14
לצפיה ב-'זה בוודאי לא חוקי ואת השאלה יש להפנות למשטרה'
זה בוודאי לא חוקי ואת השאלה יש להפנות למשטרה
07/05/2020 | 16:10
24
לצפיה ב-'אני לא רואה איך זה לא חוקי לכתוב עבודה'
אני לא רואה איך זה לא חוקי לכתוב עבודה
07/05/2020 | 17:33
19
111
מי שכותב את העבודה לא מגיש אותה, וזה לא עניינו שמישהו אחר הגיש אותה כאילו היא שלו. כותב העבודה מודע לשימושים הלא חוקיים שאפשר לעשות ביצירות שלו אבל כך גם יצרני סכינים ויצרני פטישים וכיוצא באלה. האחריות לשימוש הלא חוקי מוטלת על המשתמש ולא על היצרן.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'ואם זה שקנה את הסכין אמר למוכר שהוא מתכוון לדקור '
ואם זה שקנה את הסכין אמר למוכר שהוא מתכוון לדקור
07/05/2020 | 18:25
18
60
באמצעותה אנשים אז גם זה שמוכר את הסכין לא אשם בכלום?

אפשר לטעון שיש הבדל בין מצב שהמוכר יודע שהקונה מתכוון לעשות שימוש לא חוקי במה שהוא קונה ,ומצב שהמוכר לא יודע.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'מה שאתה מתאר הוא לא המצב של כתיבת העבודה'
מה שאתה מתאר הוא לא המצב של כתיבת העבודה
07/05/2020 | 18:55
17
71
אלא המצב שאדם אחד אומר לאחר שהוא הולך לבצע עבירה, ומה זה שיודע על העבירה הצפויה צריך לעשות.
כלומר אתה לא מדבר כאן על עצם הכתיבה. שמעון הזמין מלוי עבודה סמינריונית. שילם לו, ולקח את העבודה. שמעון יכול לעשות בעבודה שרכש הרבה דברים, אבל אתה מוסיף ואומר ששמעון אמר ללוי "אני הולך למסור את העבודה הזו כאילו היא שלי" ועכשיו לוי יודע שהולכת להתבצע עבירה.  זו שאלה שונה מהשאלה "האם זה חוקי לכתוב עבודות אקדמיות בתשלום".
קיימת חובת דיווח על עבירה אבל אני בספק שהיא חלה על מסירת עבודה סמינריונית קנויה, ובכל אופן אי אפשר להאשים באי דיווח על עבירה את מי שלא הוכח שידע שהיא מתבצעת.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'השאלה היא מה השימוש הסביר שאדם עושה במוצר שרכש'
השאלה היא מה השימוש הסביר שאדם עושה במוצר שרכש
07/05/2020 | 22:30
16
53
במקרה של רכישת סכין השימוש הסביר הוא חוקי.
במקרה של רכישת עבודה סמינריונית השימוש הסביר הוא לא חוקי.
אם המטרה היא חוקית ושמעון מוכן לפרסם שהוא רכש מלוי עבודה סמינריונית כשהוא לא רכש אותה במטרה להגיש אותה אז כמובן שאין בעיה.

אם המטרה אינה חוקית אז אני מבין שיש מחלוקת בנושא כי עורך דין יוסף פנדרייך אומר משהו אחד אבל המשטרה לא פועלת בהתאם.

בחיפוש בגוגל מצאתי שהיה מקרה שהמשטרה פעלה אבל לא ברור לי מה יצא בסוף מזה,ואם אלו שנתפסו קיבלו עונש.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'מצאתי לך פסק דין'
מצאתי לך פסק דין
08/05/2020 | 07:42
13
205

בית המשפט קבע שהנתבעים הפעילו אתר למכירת עבודות לשם קבלת ציון, ועל עובדה זו עבר לסדר היום. נראה שמטרת בית המשפט בקביעה זו היתה להראות שהפרת זכויות היוצרים עליה נסובה התביעה בוצעה שלא בתום לב.

כמו בהרבה מקרים אחרים המשטרה "פועלת" או ליתר דיוק מחלקת יחסי ציבור של המשטרה פועלת, ובסוף לא יוצא מזה כלום. יהיה מעניין מאד לראות במה האשימו את החשודים, אם בכלל האשימו אותם במשהו.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'תודה. זה מקרה שהעתיקו עבודה ללא רשות כך שזה מקרה חמור יותר'
תודה. זה מקרה שהעתיקו עבודה ללא רשות כך שזה מקרה חמור יותר
08/05/2020 | 08:53
12
42
מכתיבת עבודה תמורת תשלום כי זה לא שמישהו כתב עבודה בשביל התלמיד ומכר אותה.

אני מצפה ממוכרי עבודות אקדמיות הגונים יחסית שלפחות יכתבו את העבודות בעצמם ,ויתנו לתלמיד עבודות מקוריות שלהם שהוא יגיש בשמם,ולא עבודות שהוגשו בעבר.

מהפסק דין הזה אני למד שכנראה לאלו אין מה לחשוש מכלום.

אגב השאלה שלי היא בעקבות פניות של סטודנטים לדברים הרבה פחות גרועים מהעתקת עבודות שמקנות תואר כמו פתרון תרגילים שמוגשים לעבודת בית כשהתלמיד אמור לעשות את התרגילים בעצמו(ובכל מקרה יש בחינה כך שרק על סמך התרגילים הוא לא יכול לעבור את הקורס).

השאלה היא אם זה חוקי לפתור לתלמיד תרגילים תמורת תשלום כשאני יודע שהוא רוצה להשתמש בהם למטרה פסולה(וזה לא שהוא אומר לי שזה למטרת התכוננות למבחן).

בכל מקרה נראה לי שגם אם זה לא חוקי כל עוד לא מעמידים לדין את אלו שאחראים על הדברים החמורים בהרבה של כתיבת עבודות אקדמיות שמקנות תואר אוניברסיטאי תמורת תשלום אין מה לחשוש למי שפותר תרגילים למישהו אחר תמורת.תשלום,ואם ינסו להעמיד אחד כזה לדין הוא יוכל לטעון לאכיפה בררנית.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-' לפתור תרגילים תמורת תשלום נכנס לקטגוריה של שיעור פרטי'
לפתור תרגילים תמורת תשלום נכנס לקטגוריה של שיעור פרטי
09/05/2020 | 10:34
11
76
לעשות עבודה עם ציון לא נכנס לקטגוריה הזאת, אלא אם המשלם ישב ליד עושה העבודה והוסבר לו כל דבר שנכתב בעבודה.

פלנטר מבהיר כי גם מוכרי העבודות עוברים על החוק, מאחר שהם "מפירים זכויות יוצרים באופן שיטתי למטרות מסחריות וניתן לראות בהם שותפים למעשי הזיוף והמרמה של הסטודנטים, או לכל הפחות מסייעים לעבירות אלו". עם זאת, מציין עו"ד פלנטר כי למעט מקרים חריגים בחומרתם, יסתפקו המוסדות האקדמיים בטיפול משמעתי ולא יגישו תל... למשטרה כנגד הסטודנטים.
בשורה תחתונה, מדובר בעבירת משמעת ובעבירה פלילית!
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אם מוכרי העבודות כתבו את העבודות בעצמם ולא העתיקו אותן אז '
אם מוכרי העבודות כתבו את העבודות בעצמם ולא העתיקו אותן אז
09/05/2020 | 16:13
4
42
החלק של הפרת זכויות יוצרים לא רלבנטי.

היה מקרה לפני בערך 3 שנים שפנו אלי כדי שאשלח פתרון תרגילים במבחן בזמן המבחן ,וכמובן שדחיתי את זה על הסף אבל לפי התגובות כאן נראה לי שגם אילו הייתי מקבל את ההצעה והיו תופסים אותי לא היה ניתן להאשים אותי בכלום(אני לא איש סגל במוסד אקדמי או סטודנט כך שעונש מטעם האוניברסיטה לא רלבנטי, וחוץ מזה היה מדובר בפניה לעזרה לתלמידת תיכון לעבור בגרות במתמטיקה על ידי זה שאשלח לה את התשובות בזמן המבחן  כך שגם אילו הייתי איש סגל באוניברסיטה או סטודנט נראה לי שלא ניתן היה לעשות נגדי כלום ,והמקרה היחיד שהיה ניתן לעשות נגדי משהו היה אילו הייתי קשור בדרך כלשהי לתיכון של התלמידה אם אני מבין נכון.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אני רואה שזאת דעתם של עורכי דין מסויימים ויחד עם זאת לא ידוע'
אני רואה שזאת דעתם של עורכי דין מסויימים ויחד עם זאת לא ידוע
09/05/2020 | 22:46
28
לי על שום תקדים רלבנטי בפסיקה של בית משפט בנושא ,ונראה לי שלפחות בפורום יש חילוקי דעות בנושא.

לדעתי המדינה צריכה להבהיר חד משמעית שזה אסור ושיעמידו לדין על דברים כאלו בעתיד.
מצד שני אני נגד סגירת חשבונות עם אנשים על דברים שהיו בעבר כי לדעתי לא הוגן לשנות מדיניות של העמדה לדין בלי אזהרה מוקדמת.

גם אם מעשה הוא עבירה על החוק אז ברגע שהעבירה נעברת בגלוי על ידי אנשים בלי שנוקטים נגדם אמצעים אז לדעתי במצב כזה יש חוסר צדק בהעמדה לדין של מבצעי העבירה.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'השאלה היא מה בדיוק האישום נגד מוכרי העבודות ואם הם הורשעו'
השאלה היא מה בדיוק האישום נגד מוכרי העבודות ואם הם הורשעו
09/05/2020 | 22:25
23
מהכתבה אני מבין שיכול להיות אולי אישום של הפרת זכויות יוצרים אליו לא התייחסתי בהודעותי.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'BS. אילו זכויות יוצרים *מוכרי* העבודות מפרים ?'
BS. אילו זכויות יוצרים *מוכרי* העבודות מפרים ?
09/05/2020 | 18:05
5
36
כל עוד זכויות היוצרים על העבודה שהם מוכרים (בין אם היא שלהם או אם רכשו את זכות השמוש בה מהכותב המקורי) היא שלהם, אין כל בעייה.

עריכה :  אחרי ששלחתי אני רואה שאמרו את זה קודם.  לתפוז הפתרונות.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אני ציטטתי את דברי עו"ד גיא פלנטר'
אני ציטטתי את דברי עו"ד גיא פלנטר
10/05/2020 | 12:35
4
43
(הקישור בתוך הציטטה)
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'לדברי עו"ד אין בהכרח משקל יותר מדברי אדם אחר'
לדברי עו"ד אין בהכרח משקל יותר מדברי אדם אחר
10/05/2020 | 17:30
3
25
הוא לא מוסמך לקבוע מה חוקי ומה לא.
אם הייתה פסיקה של שופט זה משהו אחר. 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'עו"ד בתחום המדובר המייצג סטודנטים אין לו יותר משקל מאשר לך?'
עו"ד בתחום המדובר המייצג סטודנטים אין לו יותר משקל מאשר לך?
10/05/2020 | 20:37
1
18
או לפלוני?
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אם אותו עו"ד לא מסוגל לתת הפניה לחוק מפורש או לפסיקה בעניין'
אם אותו עו"ד לא מסוגל לתת הפניה לחוק מפורש או לפסיקה בעניין
13/05/2020 | 17:06
21
התשובה היא לא.
דיעה יש לכל אחד. ואפילו שופטים לא תמיד מסכימים. 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'משהו אחר'
משהו אחר
10/05/2020 | 20:55
29
כאן (לצערי לא מצאתי את פסק הדין המלא; הקישור הוא לקטע בלבד מתוך גזר הדין).
הנושא בכללו, אגב, כבר נדון בהרחבה בפורום זה לפני כשש שנים (פה), ולפני כחמש-עשרה שנה בפורום שכן, ששבק חיים בינתיים (שם).

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'ואם זה שקנה את העבודה רק מסתכל בה לומד מה נדרש'
ואם זה שקנה את העבודה רק מסתכל בה לומד מה נדרש
10/05/2020 | 08:42
1
24
ואז משפר ומגיש אז זה בסדר? זה שימוש סביר?
עוד מעט תתבע את וויז כשותפה לרצח כי הרוצח השתמש באפליקציה להגיע לכתובת מסויימת.
אם זה שמכר אמר לקונה שלא יגיש אותה כדי לצאת ידי חובה, אז זה בסדר?
האחריות לדעתי היא על הקונה.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'על זה שהקונה אשם אם הוא עושה בעבודה שימוש פסול אין ויכוח'
על זה שהקונה אשם אם הוא עושה בעבודה שימוש פסול אין ויכוח
10/05/2020 | 09:48
21
השאלה היא אם למוכר יש אשמה כלשהי וזאת שאלה גם בנושא המוסרי וגם בנושא החוקי.

הטענה היא שגם אם המוכר לא יודע בודאות שהשימוש שהקונה מתכוון לעשות בעבודה פסול אז הוא לא יכול לעצום עינים כשיש חשד סביר,והוא צריך לנקוט אמצעים כדי למנוע מהקונה לעשות בעבודה שימוש פסול.

אמצעי אפשרי הוא אם המוכר אומר לקונה שהוא מתכוון לשתף את העבודה גם עם האוניברסיטאות כעבודה שהכין עבור מישהו בלי לחשוף את זהות האדם שהעבודה הוכנה בשבילו.

במקרה כזה לקונה שלא מתכוון לעשות בעבודה שימוש פסול(ואין לי ויכוח שיכול להיות קונה כזה שפשוט רוצה לראות עבודות אקדמיות טובות על נושאים שמעניינים אותו ולא רוצה לעשות בהן שימוש פסול) אין מה לחשוש.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'לדעתי זה נופל בעברה על תקנון וכללי אתיקה של המוסד האקדמי'
לדעתי זה נופל בעברה על תקנון וכללי אתיקה של המוסד האקדמי
08/05/2020 | 17:30
2
90
זה לא נראה לי סביר שבתחום הפלילי, ובהנחה שאדם מוכר את העבודה שהוא עצמו כתב (בניגוד להפרת זכויות יוצרים) , אני גם לא רואה כאן עילה לתביעת נזיקין.

אבל... אם אותו אדם שמכר עבודה הוא בעצמו סטודנט או איש סגל, ייתכן מאוד והוא חשוף להעמדה לדין משמעתי של אותו מוסד וסנצקיות , כגון ביטול הכרה בלימודים או בתואר, או פיטורים. 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'הסנקציות לדעתי רלבנטיות רק למי שכיום סטודנט או איש סגל'
הסנקציות לדעתי רלבנטיות רק למי שכיום סטודנט או איש סגל
08/05/2020 | 18:52
1
37
אם אני מבין נכון.
לא נראה לי שאפשר לבטל לאדם הכרה בתואר על בסיס עבירות שביצע אחרי שהשיג את התואר או שיעמידו לדין משמעתי איש סגל לשעבר על עבירות שביצע אחרי שכבר הפסיק להיות איש סגל.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'וזה בדיוק מה שכתבתי '
וזה בדיוק מה שכתבתי
08/05/2020 | 22:47
28
זה אך טבעי שלא ניתן לפטר מהאוניברסיטה מישהו שהוא כבר אינו איש סגל באוניברסיטה.
באופן כללי לא ניתן לפטר אדם מבלי שהוא עובד באותו מקום.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'בנושא דומה יש מי שאפילו לא מתביישים לפנות אלי כדי שאעזור'
בנושא דומה יש מי שאפילו לא מתביישים לפנות אלי כדי שאעזור
13/05/2020 | 09:30
23
להם במבחן בזמן המבחן.

בקשה אחרונה שדחיתי היום היתה ממישהי שאמרה לי שיש לה בוחן באינפי במועד מסויים ,ואם אני אוכל לעזור לה בזמן הבוחן.

אני מעולם לא פרסמתי שאני מוכן לעשות דברים כאלו,והשאלה היא אם לא רצוי בעתיד להסכים לדברים כאלו רק כדי להתלונן על אלו שעושים את זה בפני האוניברסיטאות.

העצות שקיבלתי מאלו שהתייעצתי איתם היא לסרב להצעות כאלו ולא להתלונן(כך שאני לא מתכוון להתלונן ובודאי לא להסכים כדי שיהיו לי הוכחות ,ואחר כך להתלונן).
יחד עם זאת לדעתי היה רצוי שסטודנטים שפונים למורים פרטים כדי לרמות ידעו שיש סיכוי סביר שהאדם אליו פנו יסגיר אותם,והם גם יצטרכו לשלם לאדם שפנו אליו על הפניה.  
חוק ומשפט >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ