לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3359333,593 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

פורום זה הוקם כפלטפורמה לדיון כללי ושיח תרבותי בנושאי חוק ומשפט.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי! בפורום כותבים גם גולשים שאינם בעלי השכלה משפטית. אין להסתמך על הכתוב בפורום כתחליף לייעוץ מקצועי מעורך דין. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הפורום מנוהל על ידי עו"ד ערן שפילינגר. לפרטים נוספים: https://www.es-law.co.il/ 

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

פורום זה הוקם כפלטפורמה לדיון כללי ושיח תרבותי בנושאי חוק ומשפט.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי! בפורום כותבים גם גולשים שאינם בעלי השכלה משפטית. אין להסתמך על הכתוב בפורום כתחליף לייעוץ מקצועי מעורך דין. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הפורום מנוהל על ידי עו"ד ערן שפילינגר. לפרטים נוספים: https://www.es-law.co.il/ 

x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'סמכות פקח עירוני לעיכוב'
סמכות פקח עירוני לעיכוב
<< ההודעה הנוכחית
03/02/2020 | 15:06
3
52
שלום רב,
רציתי לדעת האם לפקח עירוני שעצר אותי (רכיבה ללא קסדה, נסיעה על המדרכה עם קורקינט, כלב ללא רצועה) יש אכן סמכות לעכב אותי.
אחדד, במידה והוא עצר אותי ואני מחליט להסתובב לכיוון השני וללכת, האם בסמכותו לעצור אותי פיזית? האם הוא רשאי לפתוח אחרי במרדף?

העירייה התחילה להציב ״מלכודת פקחים״ ב50 מטר בהם נשבר הרצף של שביל האופניים וזה מאוד מקומם (יש שיחלקו עלי אני בטוח).

תודה מראש לעונים.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'לפקח עירוני אין סמכויות מעצר'
לפקח עירוני אין סמכויות מעצר
03/02/2020 | 17:11
36
ובמידת הצורך הם מזעיקים משטרה.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'סמכות פקח עירוני לעכב אדם'
סמכות פקח עירוני לעכב אדם
03/02/2020 | 19:04
1
38
1. לפקח עירוני, כמו לכל אדם, יש סמכות לעכב אדם אחר עד לבוא שוטר בנסיבות המפורטות בסעיף 75 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים) ובתנאים הקבועים שם.
2. ייתכן שיש לפקח סמכות מיוחדת מכוח צו שהוציא השר לביטחון פנים, כאמור בסעיף 39 לחוק הנ"ל, אולם צו כאמור לא מצאתי.
3. ל"פקח מסייע" (שהוא בכיר מ"פקח עירוני") יש סמכות לעכב אדם עד לבוא שוטר, כדי למנוע מעשה אלימות, גם מכוח סעיף 13(א)(3) לחוק לייעול האכיפה והפיקוח העירוניים ברשויות המקומיות (הוראת שעה).
4. לא מצאתי בסיס חוקי לעיכוב על-ידי פקח עירוני בעבירות שציינת בשאלתך.
5. נושא העיכוב על-ידי פקחים נדון לא מכבר בבית המשפט העליון ב-רע"פ 3829/15, ירדן קסאי נגד מדינת ישראל.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'בהקשר לכלבים'
בהקשר לכלבים
03/02/2020 | 19:16
39
ל"מפקח" יש סמכות עיכוב לפי סעיף 15 לחוק להסדרת הפיקוח על כלבים (וראה הגדרת מפקח בסעיף 1 לחוק) יחד עם סעיף 67 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה - מעצרים).
חוק ומשפט >>

הודעות אחרונות

17:29 | 02.04.20 עופר בן אברהם
14:43 | 01.04.20 HAREL0101
18:24 | 31.03.20 עברתי פה...
09:59 | 20.03.20 עופר בן אברהם
16:58 | 13.03.20 הטכנאי קרמר
19:13 | 08.03.20 צוקי הברווז

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ