לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3348233,482 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'איסור הפליה - התייעצות'
איסור הפליה - התייעצות
<< ההודעה הנוכחית
19/11/2019 | 12:03
19
88
שלום לכולם,

התייעצות קטנה-
אני מקבל שירותים מחברת תשתיות פרטית מסוימת (מעדיף לא לנקוב בשמה). מדובר על חברה מוכרת וידועה בארץ.

בבואי לשלם עבור השירות שאני מקבל, נודע לי שאינני יכול לשלם דרך האתר הייעודי, אלא רק בטלפון. מה הסיבה לכך? משום שאני מתגורר ביו"ש. כשהתגוררתי עד לפני פרק זמן קצר במרכז הארץ, יכולתי לשלם עבור השירות באינטרנט ללא בעיה. כנראה שתושבי יו"ש אינם יכולים לשלם באתר.

אינני מעוניין בפיצוי כספי. אני מעוניין לתקן את העוול הזה.
האם לדעתכם מדובר כאן על הפרת חוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים, תשס"א-2000?
הנה קישור:
https://www.nevo.co.il/law_html/Law01/018m1k1_001.htm

מה לדעתכם כדאי לעשות?
תודה!!
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'כניראה שאתה מחובר '
כניראה שאתה מחובר
19/11/2019 | 12:51
3
43
לאינטרנט של הרשות הפלסטינייד . שלא שייכת לישראל . והאתר חסום שם 
גם בתיילנד ניסיתי להיתחבר לפורום תפוז . ולא היצלחתי . כי תפוז חסום בתיילנד 

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'בשטחים הקידומת היא '
בשטחים הקידומת היא
19/11/2019 | 12:53
2
35
972 ישראל. שטחים נידמה לי 973 אולי . 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'ועכשיו תגובה רצינית...?'
ועכשיו תגובה רצינית...?
19/11/2019 | 13:51
1
14
לצפיה ב-'קשקשן אחד . '
קשקשן אחד .
19/11/2019 | 14:27
34
מה לא רציני בתגובה ???
אתה חושב שהימצאתי את זה מהכובע ?
למה את לא מיתקשר . לחברה לישאול למה זה כך.
למה לא ניתן לשלם איך ששילמתה מת"א .
ומעיין מה ענו לך 
סתם קשקשת ברשת את כותב 

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'חסרים נתונים'
חסרים נתונים
19/11/2019 | 17:24
28
השאלה מה הסיבה? אם היא פוליטית זה ענין אחד ואם היא ענינית זה סיפור אחר.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'האיסור על הפליה מחמת מקום מגורים מוגבל למקום העסק'
האיסור על הפליה מחמת מקום מגורים מוגבל למקום העסק
19/11/2019 | 21:34
40
הפליה מחמת מקום מגורים לא נאסרה בחוק איסור הפליה המקורי. האיסור על הפליה מחמת מקום מגורים הוסף בתיקון מס' 4 לחוק, שפורסם ב- 1 במרס 2017. תיקון זה הוסיף לסעיף 3 לחוק, בין סעיף-קטן (א) לסעיף-קטן (ב), את סעיף-קטן (א1), שקובע בראשיתו כך:
"מי שעיסוקו בהספקת מוצר או שירות ציבורי או בהפעלת מקום ציבורי, לא יפלה בהספקת המוצר או השירות הציבורי במקום העסק, במתן הכניסה למקום הציבורי או במתן שירות במקום הציבורי, מחמת מקום מגורים...” (ההדגשה שלי).
ודוּק: לסעיף-קטן (א) פתיח זהה, למעט המלים "במקום העסק", שנפקדות ממנו. לְלַמֶּדְךָ, שבכוונת מכוון הוחלט להגביל את תחולת האיסור על הפליה מחמת מקום מגורים למקום עסקו של העוסק (העוסק חייב לתת את השירות במקום עסקו, אך לא במקום מגוריו של הצרכן).
ואגב, שים לב גם לסייג שבסעיף 3 לתיקון לחוק: “חוק זה יחול על עסקאות שנעשו ביום פרסומו ואילך", משמע: אם העיסקה בינך לבין אותה חברה נעשתה לפני 1 במרס 2017, גם מטעם זה האיסור אינו חל.
זו דעתי.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'לדעתי בכל מקרה אין פה הפליה מחמת מקום מגורים'
לדעתי בכל מקרה אין פה הפליה מחמת מקום מגורים
20/11/2019 | 04:54
11
37
ההפליה לכאורה היא מחמת המקום ממנו הלקוח מנסה לגלוש לאתר החברה, ולא מחמת המקום בו הוא מתגורר. יכול הלקוח להתגורר בת"א, אבל מסיבה כלשהי נסע ליו"ש ועכשיו הוא מנסה לגלוש משם לאתר החברה. החברה בבואה להפלות (לכאורה) את הגולשים מיו"ש, אינה בודקת את מקום מגוריהם ולכן אינה מפלה מחמת מאפיין זה.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'ישנה בעייה דומה '
ישנה בעייה דומה
20/11/2019 | 07:56
21
מי שנימצא ליד גבול ירדן עם טלפון נייד . הרבה פעמים הטלפון מיתחבר לרשת הירדנית . וכאשר הוא מחייג הבייתה . הוא משלם שיחת חוץ . מירדן לישראל .
פתרו את הבעייה הזו בזה שכול הטלפונים הניידים בישראל . חסומים לחיוג ברשת הירדנית . לכן מי שנוחת בעמן בדרך לתיילנד . לא יכול להוצי שיחות חיוג לישראל . בחיוג . אינטרנט יש שם. רק מי שנוסע מיוחד לירדן. חייב לבקש בישראל שיפתחו לו את הקו לירדן . 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'זה לא הסיפור'
זה לא הסיפור
20/11/2019 | 12:55
9
33
זה לא שהמערכת חוסמת אותי. אני יכול לגלוש לאתר החברה, אין בעיה. הם פשוט לא מזינים את החשבוניות לאתר למי שמתגורר ביהודה ושומרון. אני רואה פה אפליה. דעתכם?
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'במקרה כזה לדעתי יש הפליה'
במקרה כזה לדעתי יש הפליה
20/11/2019 | 13:18
21
אם הם שוללים מלקוחות שלהם שגרים ביו"ש - בגלל ובידיעה שהם גרים שם - אפשרויות מסוימות שהם נותנים ללקוחות שגרים במקומות אחרים, אז הם מפלים את הלקוחות שגרים ביו"ש.
אם מה שאתה מתאר זה מה שאכן קורה - שהמחשב שלהם מסתכל על הכתובת של הלקוח בספרי החברה, ולפיה מונע מהלקוח אפשרות לשלם באתר - אז יש הפליה.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אבל אתה כותב ...'
אבל אתה כותב ...
20/11/2019 | 13:50
6
28
שבטלפון אתה כן יכול לשלם נכון?????????????? נו ואז לא שולחים לך חשבונית? 
תחליט . אתה חסום לתשלום . או שאתה כן יכול לשלם . כמו שאתה כותב בפטיח .
ואז לאן מגיע החשבונית ? דואר ישראל עובד בשטחים . ובטח יש להם בשטחים הרבה לקוחות
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'עשית סלט. הנה שוב הסבר:'
עשית סלט. הנה שוב הסבר:
21/11/2019 | 00:01
5
24
אני מקבל חשבונית לתשלום כמו כולם באימייל. לא בדואר.
על החשבונית כתוב שאני יכול לשלם באתר.
כשאני מנסה לשלם באתר אני מקבל הודעה שהחשבונית לא קיימת.
בדקתי עם החברה והם טוענים שאני יכול לשם רק בטלפון. לא באתר.
בקיצור, מי שגר ביו"ש - לא מוזנת לו חשבונית באתר, וכך נמנעת ממנו האפשרות לשלם באתר. אינני יודע אם זה במתכוון או בגלל היעדר הזנה של הנתונים.
זה הסיפור. ולי זה נראה אפליה.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'לא כתבתה ביכלל'
לא כתבתה ביכלל
21/11/2019 | 08:28
15
שעשיתה שינוי כתובת בחברה  לשטחים . אם אתה  לא עשיתה שינוי כתובת . אז יש חשבונית לשלם באתר . ומה משנה לך מה הכתובת . במיילה אתה מקבל דואר אלקטטרוני . מאיפו הם יודעים שאתה גר בשטחים ?????
צרות של עשירים יש לך "אפליה" מה קשה לך לשלם בטלפון . אז בעצם לא תקבל חשבונית מהחברה נכון .
סתם קשקשת ברשת אתה כותב. על דבר שלא הייה ולא ניברא 
לא מאמין לכול הסיפור שלך . 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'צלם את החשבונית '
צלם את החשבונית
21/11/2019 | 12:26
2
15
שכתוב שאתה לא יכול לשלם באתר . מעניין . ופרסם כאן
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'גם אם זו שאלה מומצאת, אין סיכוי שהוא יודה '
גם אם זו שאלה מומצאת, אין סיכוי שהוא יודה
21/11/2019 | 12:58
1
17
יש לו אינטרס כלשהו שהוא לא רוצה לספר, והוא גם לא חייב.
אין סיבה שתתרגז כל כך, גם אם נניח שהוא משקר - הוא משקר לכולם, לא רק לך

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'הוא לא משקר '
הוא לא משקר
21/11/2019 | 13:11
15
הוא מחפש תשומת לב . שיענו לו חכמי הפורום . שהוא מיסכן רימו אותו 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'למקרה שאתה לא מכיר את קרמר'
למקרה שאתה לא מכיר את קרמר
21/11/2019 | 22:16
19
כל מי שלא בא לו טוב בעין (וזה רוב האנשים), הוא מחליט שהם בודים סיפורים.
הנוסח שלו די קבוע
קשקשת ברשת
סיפור שלא היה ולא נברא

הוא פשוט חושב שאם הוא משועמם חסר חיים, אז כולם כמוהו שרק ממציאים סיפורים. והוא מתבטא כך לא רק בתפוז, אלא גם במקומות אחרים.
פשוט חבל על האנרגיות שלך לענות לו
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אז איפו נימצא החשבונית ?'
אז איפו נימצא החשבונית ?
20/11/2019 | 16:52
23
כאשר אתה רוצה לשלם טלפונית ? צריך להדפיס אותה נכון 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אחת הדרכים היא להגיש תביעה ייצוגית'
אחת הדרכים היא להגיש תביעה ייצוגית
24/11/2019 | 00:50
6

הודעות אחרונות

21:13 | 03.12.19 אורחים בפורום
19:29 | 30.11.19 עוד יעקב חוראני
10:40 | 30.11.19 עופר בן אברהם
10:22 | 30.11.19 עופר בן אברהם
11:21 | 29.11.19 עופר בן אברהם
19:05 | 28.11.19 drקולצר
18:09 | 28.11.19 עוד יוסף פנדריך
13:33 | 26.11.19 אורחים בפורום
17:33 | 24.11.19 עוד יוסף פנדריך
09:38 | 21.11.19 אורחים בפורום
19:48 | 20.11.19 אורחים בפורום
10:54 | 20.11.19 אורחים בפורום
11:03 | 19.11.19 quester

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ