לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3347233,472 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'צריך אישור משכנים בשביל להשכיר יחידת דיור?'
צריך אישור משכנים בשביל להשכיר יחידת דיור?
03/10/2019 | 23:55
6
40
אני גר בבית משותף ויש לי יחידת דיור. אני רוצה להשכיר אותה למשפחה אבל השכנים שלי לא מסכימים בטענה שזה מוסיף עוד משפחה לבנין (יחידת הדיור היא חלק מהדירה שלי אבל מופרדת בדלת נעולה ועם כניסה נפרדת). האם יש לשכנים זכות למנוע ממני להשכיר או שזאת החלטה שלי בלבד?

ואם זאת זכותי הם יכולים לעשות בעיות אחרות מבחינה חוקית?
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'יחידות דיור שנבנו שלא כדין הן מכת מדינה'
יחידות דיור שנבנו שלא כדין הן מכת מדינה
04/10/2019 | 06:06
5
39
מדובר בפיצול דירת מגורם לשתי יחידות או יותר שלא כחוק ולכן השכנים יכולים בהחלט לגרום לך אי נעימות ברשויות.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'קיים אישור בניה ליחידה - בערך.'
קיים אישור בניה ליחידה - בערך.
04/10/2019 | 10:33
4
43
בשני הבתים (שלי ושל השכן) היה היתר בניה לסגור קומת עמודים למחסן ובפועל הוספנו מטבחון ומקלחת והפכנו ליחידת דיור. 
למרות זאת עד כה שנינו אכן השתמשנו ביחידות שלנו לאחסון או כחדר נוסף (החלק העיקרי של הבית קטן) וההבדל הוא שעכשיו אני רוצה להצטמצם בבית ולהשכיר את היחידה שלי. 

האינטרס שלי עצמי למצוא שוכרים שקטים ונעימים שלא יהיו מטרד, אני עומד לגור ולישון בקומה מעליהם. 

אני מניח שהשכן לא יתלונן על עצם זה שהסבתי את המחסן ליחידה (כי גם אצלו כך) אלא רק על עצם ההשכרה למשפחה אחרת. האם על זה הוא יכול לגרום לבעיות?
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אתן לך תשובה על מקרה שהיה לי ותחליט האם'
אתן לך תשובה על מקרה שהיה לי ותחליט האם
04/10/2019 | 11:14
3
54
זה דומה למצב שלך
שכן בעל חניה הצמודה לדירתו אבל ללא רכב החליט להשכיר את החניה לאדם שגר לא רחוק ,בבניין אחר, אני ועוד כמה שכנים התנגדנו (ואמרנו שישכיר רק לבעל דירה בבניין שלנו) הוא סרב, הגשנו תביעה למניעת ההשכרה וזכינו.
אצלך, הדיירים הסכימו שהתוספת תהיה עבור מחסן, עכשיו אתה רוצה להוסיף עוד משפחה ובטח עם ילדים וגם עם רכב או שניים שיחנו בחצר - נו,  באמת, אתה לא רציני
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'מעניין מאוד! אפשר לקבל עוד פרטים על זה?'
מעניין מאוד! אפשר לקבל עוד פרטים על זה?
04/10/2019 | 12:06
1
48
כלומר - האם תבעתם בתביעות קטנות, ואיזה נזק טענתם שזה עושה?
כי לדוגמה להשכיר חניה לאדם מבניין אחר שישתמש בה פעם בשבוע זה לכאורה פחות בעייתי מאשר אם השכן היה מנצל את שכותו להחנות שם וואן גדול ולהיכנס ולצאת כמה פעמים ביום.

אני שואל את זה כי זאת בדיוק הטענה שלי מול השכן ושלו מולי, ואני רוצה להבין.
האינטרס שלי להביא שוכרים שקטים ונעימים שישמרו על הבית ולא יעשו רעש (אנחנו ישנים ממש מעליהם), וגם היחידה קטנה ומתאימה מכסימום לזוג פלוס תינוק. הם גם לא יוכלו להיכנס עם רכב לשביל (לא יקבלו שלט לשער החשמלי אלא יחנו על הכביש), כך שפרט לזה שהם יהיו זוג\משפחה זרים הם יעשו הרבה פחות בעיות מאשר אם היו לי כמה ילדים מתבגרים שצועקים ומשחקים מול הבית. 
אני ממש לא רוצה לפגוע בזכויות של השכן אבל הוא רואה את זה כפגיעה.

באמת מנסה להבין - מה טענתם הנזק כלפיכם ואיך זה התקבל כנזק לעומת מצב של הפרעות שזכותו של השכן לעשות (נוסח הוואן שתיארתי), שהוא בטח העלה בהגנה.

המון תודה!
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'המקרה היה לפני כ 14 שנים, זה לא תביעה'
המקרה היה לפני כ 14 שנים, זה לא תביעה
04/10/2019 | 12:42
37
בת"ק אלא בשלום והיה לנו עו"ד שטיפל בזה (הנתבע חוייב גם לשלם הוצאות)
גם לי, כמו לשכנך, זה נראה כפגיעה ואם לא תסתדר איתו בנושא, לדעתי וותר על עניין ההשכרה
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'היום אנשים רוכשים חניות כהשקעה בבניינים בהם אינם גרים'
היום אנשים רוכשים חניות כהשקעה בבניינים בהם אינם גרים
<< ההודעה הנוכחית
19/10/2019 | 11:26
29
בדיוק כפי שזכותך להשכיר חדר בתוך דירה או לאפשר לחנות
בחניה לאורחים - מה גם שלך אין רכב העלול להכביד על מצוקת
החניה ברחוב .. איך בדיוק אוכפים החלטה שכזאת?
הרי החניה אינה מסומנת על מספר רכב מסוים וזכותו
של בעל החניה לארח בה מי שיבחר עם או בלי חוזה שאינו
מענייני הבית. בתכלס על המתלוננים להוכיח שהחניה מושכרת
ואין להם כל יכולת להוכיח זאת.
חוק ומשפט >>

הודעות אחרונות

13:00 | 17.11.19 אורחים בפורום
20:18 | 15.11.19 אורחים בפורום
13:13 | 13.11.19 פרילנסר
20:51 | 12.11.19 עוד יוסף פנדריך
06:21 | 12.11.19 itzikzo
20:36 | 10.11.19 עופר בן אברהם
12:18 | 10.11.19 אורחים בפורום
17:20 | 06.11.19 jackie111
06:21 | 04.11.19 אורחים בפורום
09:06 | 03.11.19 אורחים בפורום
19:28 | 31.10.19 עוד יוסף פנדריך
15:38 | 30.10.19 עוד יוסף פנדריך

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ