לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3346933,469 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.

חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.

המשך >>

לצפיה ב-'פוסט שבמקור הדבקתי ב "שאלה קטנה"'
פוסט שבמקור הדבקתי ב "שאלה קטנה"
18/09/2019 | 09:53
30
72

העסק בו אני עובד חתם על עסקה מול גורם גרמני. האיש הוא דור שלישי בעסק מסודר וסולידי. אחד הסעיפים החשובים בהסכם, היה שתשלום המקדמה יבוצע עם חתימת ההסכם. ההסכם נחתם לפני שבועיים ומאז, הנ"ל מושך אותנו באף תוך כדי המצאת תירוצים ש "הכלב אכל לי את השיעורים" נשמע אמין לעומתם. איך מתנהלים, נוכח העובדה שבסוף חודש זה, ההסכם יתבטל אוטומטית אם לא ישלם? תודה. הערה: בינתיים קיבלנו ממנו מייל עם התנצלות והבטחה מפורשת שעד יום שלישי (יום הבחירות, שבו היה שבתון) יגיע ההסכם, עכב עיכוב טכני במערכת שלהם. נכון ללפני 2 דקות, הכסף לא נחת בחשבון.

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'המצב נשאר כפי שהוא, אגב'
המצב נשאר כפי שהוא, אגב
<< ההודעה הנוכחית
19/09/2019 | 08:30
29
39
לדברי המנכ"ל שלהם, הכסף הועבר ביום שני והוא אמור לעבור דרך מערכת בנקאות אמריקאית, המופעלת מאירופה. אם יש כאן במקרה מישהו שמבין בבנקאות, זה מתחבר איכשהו? אנחנו שוקלים, לאור העובדה שאיבדנו את האמון שלנו בו, לדרוש ממנו שישלח צילום או מסמך אחר שמוכיח כי ההעברה בכלל בוצעה. אולי הוא נוכל, או סתם שלומיאל (שתי האופציות לא מלבבות כ"כ).
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אם לא העביר הכסף'
אם לא העביר הכסף
19/09/2019 | 17:02
28
30
כנראה שהוא נסוג מההסכם ומעדיף בלי עימות מילולי איתכם מהסיבה שהסברתי לך בפורום השכן.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'שוחחתי עם שני גורמים, במקרה גם קרובי משפחה'
שוחחתי עם שני גורמים, במקרה גם קרובי משפחה
19/09/2019 | 21:05
27
36
בת דודה שלי, עו"ד טריה לענייני עבודה טוענת, כי עליו להכריז על כך רשמי. אי אפשר להבין זאת מדבריו, כרגע. 
דודה שלי (אמא של הקודמת), היא בנקאית ותיקה. לדבריה, קורה שהעברות נתקעות, במיוחד דרך צד שלישי (הכסף מועבר דרך בנק אמריקאי בלונדון, שם החשבון של השותפים של הגרמני). לרוב מדובר בעיכוב טכני, שיכול לקחת 4-5 ימי עסקים. תכלס, לשלוח מייל התראה שההסכם קרוב לפוג אם הכסף לא נוחת בחשבון עד מחר בתשע בבוקר.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'שילם?'
שילם?
20/09/2019 | 18:49
26
7
לצפיה ב-'לא, אבל שלח הוכחה בדמות מסמך שהעביר אותו '
לא, אבל שלח הוכחה בדמות מסמך שהעביר אותו
20/09/2019 | 19:03
25
28
מסתבר שההעברה דרך צד שלישי האטה את הגעת הכסף אלינו. ככל הנראה נראה אותו ביום ראשון, אבל נוכל להמיר רק בשני (מדובר במט"ח).
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'מצוין'
מצוין
20/09/2019 | 19:53
24
5
לצפיה ב-'סגנית המנהל בבנק שלנו טוענת שזה שלא נשמע הגיוני'
סגנית המנהל בבנק שלנו טוענת שזה שלא נשמע הגיוני
22/09/2019 | 12:06
23
45
לדבריה, האיש מורח אותנו. אם הכסף הועבר ביום שני לפני 6 ימים, הוא לא אמור היה להגיע אחרי יום חמישי. משהו שם מסריח ומאוד. מילא, אם היו מרווחים. אבל אנחנו ממש חנוקים כספית. נוסף על הצרות, המנכ"ל והחברה שלו יוצאים לחופשה בת שבוע ואנחנו נצטרך לנהל את העניין מול החשבת. מקווה לטוב.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אבל אמרת שהראה לכם מסמך שהעביר הכסף.'
אבל אמרת שהראה לכם מסמך שהעביר הכסף.
22/09/2019 | 13:26
22
24
בכל מקרה ברור שעד שהכסף לא בחשבון לא לתת לו דבר וחצי דבר.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'הוא העביר מסמך פנימי של הנהלת חשבונות'
הוא העביר מסמך פנימי של הנהלת חשבונות
22/09/2019 | 14:40
21
43
ביקשנו ביום שישי, שזה יום עבודה בגרמניה, את מסמך הסוויפט (מסמך העברה רשמי של הבנק) נקבל לכל המוקדם מחר. אין צורך לציין, שמצבנו העגום בכל הבנקים רק הולך ומדרדר. אם ההסכם לא יבוטל ונישאר איתו, ייקח הרבה זמן עד שיראה את הספרים. זו לא נקמה, אבל אמת פשוטה של יחסי גומלין. אם אתה לא בסדר אם X, למה שיהיה בסדר אתך? 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'החשבת של העסק לא עזרה יותר מדי'
החשבת של העסק לא עזרה יותר מדי
24/09/2019 | 15:20
32
היא ממש לא הטיפוס הרע, פשוט אין לה תשובות והיא גם לא הצליחה לקבל מהבנק את הסוויפט. בקיצור,נפלנו איתם חזק. באמת שאין מילים. 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'יכול להיות שהוא'
יכול להיות שהוא
24/09/2019 | 15:52
19
24
הזמין בדיקה לגבי העסק שלכם ופשוט החליט להתקפל מבלי להתעמת איתכם.אם מקבלים מידע שלילי לגבי גורם עיסקי פשוט לא לוקחים סיכון.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'הלוואי שאתה טועה'
הלוואי שאתה טועה
24/09/2019 | 16:54
18
27
בכל מקרה, לא כתוב שום דבר רע במיוחד על העסק שלנו באנגלית. לגבי גרמנית, אין לי מושג. ככלל, אנחנו לא ידועים כנוכלים אלא נוהגים בסופר הגינות בלקוחות שלנו ובקולגות שלנו, לדעתי יותר מדי. בלי קשר, זה לא משנה אם הוא נוכל או שלומיאל. אנחנו צריכים את הכסף. אם יש לך גובה חובות (או גובת חובות), שמסתובבים על ציר אנגליה/גרמניה, אשמח אם תעביר אותם אליי. אגב, בתוך 6 ימים פג ההסכם אם לא ישלם. יש לנו כבר סיכום  מוכן עם מישהו מבריטניה, שאנחנו מכירים ומאוד מעוניין בספר. לא נמשיך להיות בני ערובה שלו.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'מאד רגיל בגרמניה'
מאד רגיל בגרמניה
24/09/2019 | 17:32
17
28
לבדוק את מוסר התשלומים ואת מצבו הכלכלי של לקוח/שותף עיסקי/שוכר .
אני עצמאי ומאחר שעיסקאות לא מתבצעות בתשלום מראש,אני בודק כל אחד במערכת ותוך שניות אני מקבל תשובה חיובית או שלילית וכך מצמצם את רמת הסיכון לאפס.
אדם או עסק שנמצאים בקשיים בדרך כלל מקבלים חוות דעת שלילית.
טיפין טיפין נתת מידע שממנו יכולתי להסיק את המתבקש ולפי זה עניתי לך.
האם לפי החוזה הוא חייב לכם כסף או לא?

חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אני מאמין לך שאתה יודע ולא סתם מדבר '
אני מאמין לך שאתה יודע ולא סתם מדבר
24/09/2019 | 20:14
16
37
א. איך קוראים למערכת? יש לה גרסא חינמית?
ב. ועוד איך שהוא חייב כסף. 33,000 יורו. שליש הוא אמור היה לשלם בספטמבר עם החתימה (מה שלא קרה); שליש בדצמבר ושליש במרץ 2020. הסיכום המקורי היה 2/3 עכשיו, אבל רק לאחר תחנונים שלו בגין "אי נזילות מזומנים" הסכמנו. 
כפי שציינתי, הוא לא יראה גרם של ספר לפני התשלום. שלחנו הערב מכתב התראה חתום ע"י עורך דין גרמני, ידיד שלנו. אם תוך 6 ימים לא נראה כסף, שיגיד שלום לספרים ולזכויות.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'מדובר במנגנון סליקה'
מדובר במנגנון סליקה
24/09/2019 | 21:21
15
20
של חברה גרמנית שנותנת את השירות והיא מבצעת לאחר מכן את הגבייה מהלקוח.זה לא נגיש לכולם.
שוב,השאלה אם לפי החוזה הוא חייב לשלם או שבעצם אי התשלום הוא מסתלק מהחוזה?
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'חייב לשלם, ראשית את השליש הראשון'
חייב לשלם, ראשית את השליש הראשון
25/09/2019 | 08:35
14
17
כפי שאני חוזר ואומר, יש לו עוד 5 ימים. אם עד 30.9  אין כסף בבנק, העסקה מבוטלת. כתוב בחוזה, שחור על גבי לבן.ראיתי אותו במו עיני.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אם העיסקה מבוטלת'
אם העיסקה מבוטלת
25/09/2019 | 08:41
13
17
כשהוא לא משלם והוא לא משלם במודע על מנת לבטל את העיסקה אז הוא לא חייב כסף.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'בחמשת הימים הקרובים הוא עדיין חייב'
בחמשת הימים הקרובים הוא עדיין חייב
25/09/2019 | 10:45
12
25
אין לי מושג אם הוא מודע או לא, אגב. לדעתי הוא בקושי יודע מהחיים שלו. הוא די טירון.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'שאלתי שאלה ברורה מספר פעמים'
שאלתי שאלה ברורה מספר פעמים
25/09/2019 | 12:26
11
15
ולא ענית.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'חוזר ועונה, שתבין'
חוזר ועונה, שתבין
25/09/2019 | 14:15
10
17
חייב לשלם,עד 30.9. 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'ואם לא החוזה מתבטל?'
ואם לא החוזה מתבטל?
25/09/2019 | 14:35
9
4
לצפיה ב-'בדיוק'
בדיוק
25/09/2019 | 14:57
8
10
לצפיה ב-'אז אם החוזה מתבטל'
אז אם החוזה מתבטל
25/09/2019 | 15:33
7
14
הוא לא חייב לך כסף כמובן לא ישלם ואין לך איך לגבות ממנו.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'נפתרה התעלומה'
נפתרה התעלומה
25/09/2019 | 22:29
6
31
המו"ל הגרמני לא אשם, הוא העביר בזמן. המערכת של בנק הפועלים קלטה את ההעברה לחשבון המט"ח לפני 5 ימי עסקים (יום חמישי). מנהלת המחלקה העסקית  התקשרה היום, הסבירה לנו שאנחנו בחריגות ושכדאי שנפקיד מהר מחשבון המט"ח. אנחנו שאלנו, איך, כי אין לנו אגורה בחשבון המט"ח. מה הסתבר? שהם עדכנו אצלם, אבל לא אצלנו. לדבריה, הם ניסו להתקשר אלינו אבל היא משקרת, זה לא קרה. בקיצור, הם כמעט גרמו לנו לפרק שותפות עם אדם ישר והגון ולחשוב שהוא נוכל ושקרן. אנחנו הולכים להיכנס בהם: ראשית, לבוא ולצעוק עליהם "בשקט". שנית, לעזוב את המנוולים האלה לסניף או לבנק יותר נורמלי. מה זה, ככה מתייחסים ללקוחות? בושה וחרפה!
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'הזוי.'
הזוי.
25/09/2019 | 22:36
5
5
לצפיה ב-'אין לי מילה אחרת לזה'
אין לי מילה אחרת לזה
26/09/2019 | 08:55
4
24
בכל מקרה, לפחות זה נגמר. הכסף מציל אותנו לכמה שבועות, אבל צריך עוד. שנה טובה.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'שנה טובה'
שנה טובה
26/09/2019 | 09:33
3
14
ואני שמח שיש סוף טוב.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אשמח לא פחות למקורות מימון לעסק'
אשמח לא פחות למקורות מימון לעסק
26/09/2019 | 13:57
2
21
אם יש לך המלצות לאנשי עסקים, קרנות וכדומה. לא שוק אפור/שחור ודומיהם, כמובן. כי אחרי יום כיפור הבעיות שוב יצוצו. זה רק היה סותם חורים זמני.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'מקורות מימון?'
מקורות מימון?
26/09/2019 | 14:27
1
13
לקוחות,לקוחות ועוד לקוחות.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'זו לא הבעיה, יש לנו הרבה מחברים ומפיצים'
זו לא הבעיה, יש לנו הרבה מחברים ומפיצים
26/09/2019 | 14:50
30
הצרה היא, שלרוב אתה לא רואה הרבה כסף מעבר למקדמה. כיום למכור ספרים בשוטף (לא זכויות) זה פרויקט ואלא אם יש לך שם (יובל נח הררי, למשל), זה לא יעניין איש. אלינו מגיעים הדספרדוס, אלה שאף הוצאה נורמלית לא תהיה מוכנה לפרסם ספרים שבהם. רובם גברים ואשכנזים, בגיל 65 פלוס. הצעירים יותר עסוקים ועם פחות כסף, ברובם.
חוק ומשפט >>

הודעות אחרונות

20:54 | 21.10.19 אורחים בפורום
15:11 | 20.10.19 עוד יוסף פנדריך
10:51 | 16.10.19 אורחים בפורום
22:09 | 15.10.19 אורחים בפורום
16:53 | 13.10.19 עוד יוסף פנדריך
19:06 | 10.10.19 אורחים בפורום
15:19 | 10.10.19 אורחים בפורום
00:20 | 10.10.19 אורחים בפורום
01:12 | 08.10.19 דיברגנט
23:05 | 07.10.19 אורחים בפורום
07:44 | 05.10.19 Eadric2
23:37 | 02.10.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ