לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
3347433,474 עוקבים אודות עסקים

פורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!

הנהלת הפורום:

אודות הפורום חוק ומשפט

שלום לכולם. פורום "חוק ומשפט" מנוהל ע"י עו"ד ערן שפילינגר, ומשמש במה לשאלות משפטיות בכל נושא.
הפורום אינו מהווה תחליף לייעוץ משפטי פרטני. התשובות הניתנות על ידי הגולשים ועל ידי מנהל הפורום, אינן מהוות ייעוץ משפטי או המלצה מקצעית, אלא לכל היותר דיעה כללית. כל הפועל על פי הכתוב בפורום, עושה זאת על דעת עצמו ובאחריותו בלבד.
הגולשים בפורום מתבקשים לשמור על נימוס אלמנטרי כלפי הגולשים האחרים. אין להעלות הודעות המכילות לשון בוטה ומשתלחת. אין להעלות הודעות בעלות תוכן פורנוגרפי, עוקצניות, טורדניות, מציקות, פוגעניות וכו'. הודעות אלו תמחקנה. גולש אשר יציף את הפורום בהודעות אסורות ייחסם. אין להמליץ, לחיוב או לשלילה, על עורך דין, משרד עו"ד או ספק שירותים משפטיים על גבי פורום זה. המלצות ניתן להעביר במסרים פרטיים בלבד.
פניות אל מנהל הפורום יתקבלו בברכה, במסרים בלבד. פניות אל מנהל הפורום מעל דפי הפורום יימחקו.
גלישה מהנה!
x
הודעה מהנהלת הפורום
המידע בפורום זה אינו מהווה ייעוץ משפטי! 
הנהלת תפוז ומנהל הפורום אינם ממליצים לאיש לפעול לפי עיצות או דיעות הנכתבות בפורום, אפילו אם ניתנו כתשובה לשאלה עניינית.
פורום זה משמש לצורך דיונים כלליים בחוק ומשפט ולא לצורך הענקת שירות משפטי או ייעוץ משפטי. כל הכתוב בפורום, הוא לידיעה כללית בלבד.
 
חלק ממשתתפי פורום זה אינם משפטנים, וחלק מהתשובות הניתנות בו מסתמכות על מקורות מידע שאינם מהימנים. הנהלת תפוז ומנהלי הפורום אינם ערבים לנכונות המידע הניתן בפורום, ולא יהיו אחראים לנזק שעלול להיגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 
המשך >>

לצפיה ב-'כפיה חילונית'
כפיה חילונית
12/08/2019 | 14:03
12
71
ביטול ההפרדה המגדרית במופע בעפולה היא לכאורה  פגיעה בחופש הדת.
 
מדובר במופע שהיה מיועד לציבור החרדי ויועדה בו הפרדה מגדרית כמקובל בציבור הזה.
 
באה שדולת הנשים וטענה שלא יתכן שאב לא יוכל להיכנס עם בנותיו למופע או שאם לא תלווה את בניה וכיו"ב. למה לא יתכן? אם זה בהסכמת המשתתפים זה בסדר גמור. לפי הגיונה של התנועה הקיצונית הזאת, גם חתונה חרדית היא פסולה או תפילה בבתי כנסת אורתודוקסים בגלל  ההפרדה המגדרית. 
 
זה מפסיק להיות בסדר כשכופים את ההפרדה על מי שלא רוצה בכך.
 
האם העובדה שהמופע  ממומן בכספי ציבור פוסלת הפרדה מגדרית? גם כן לא נכון. המדינה תומכת במוסדות דת. מדובר בארוע תרבותי שמיועד לציבורי החרדי שרוצה בהפרדה מגדרית מחונך לאורה והיא חלק מערכיו. לא מקובל להתערב, לא ראוי להתערב וספק אם זה חוקי.
 
על פניו החלטת בית המשפט המחוזי לא היתה חוקית.
 
הטענה שהעיריה הסכימה להצעת ביהמ"ש צריכה בירור מעמיק. צריך לבדוק מה היה שם. לפעמים הצעת משפט היא "הצעה שאי אפשר לסרב לה". היא מלווה באיום שאם הניצע לא יסכים ישלם ביוקר-תרתי משמע. לפעמים להצעה מתלווה איום ברור שיהיה חיוב כספי גדול נגדו. הצעות כאלה הן עבירת משמעת אבל הן חלק מהתרבות  הקלוקלת של בתי המשפט. לכן יש לבדוק היטב מה היו נסיבותיה של אותה הצעה.
 
עד כאן לענין צדקת החרדים. מהצד השני- לא חסרה כפיה דתית בארץ. אולי כעת בעקבות הכפיה החילונית הפסולה ילמדו גם העסקנים החרדים לכבד את חופש המצפון ולא לכפות את תרבותם על מי שלא רוצה בה. 
 
 
 
 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'בתוך כל אחד מאתנו מצויים כוחות הנתונים בקונפליקט'
בתוך כל אחד מאתנו מצויים כוחות הנתונים בקונפליקט
12/08/2019 | 19:42
7
לצפיה ב-'איסור על ההפרדה הוא קודם כל פגיעה בנשים'
איסור על ההפרדה הוא קודם כל פגיעה בנשים
13/08/2019 | 07:22
2
30
מילא חופש הדת, אבל האבסורד הוא שמנכ"ל שדולת הנשים טענה "עשינו היום עוד צעד משמעותי כדי להבטיח את מעמדן וזכותן של נשים להיות נוכחות ושוות בכל מרחב ציבורי". זו טענה שמנוגדת ל"הישג" בפועל, שהרי זכותן של נשים חרדיות לשיוויון במרחב הציבורי נפגעת אנושות, משום שנשים אלה רוצות לשהות במופעים בהפרדה מגברים, ואם מונעים מהן את אפשרות ההפרדה במרחב הציבורי נמנעת מהן האפשרות לשהות במופעים במרחב הציבורי.
בפועל המופע בוטל וסביר שבין כה וכה חרדים לא היו מגיעים. נשים חרדיות לא יכולות להגיע למופע בו גברים יכולים להסתובב ביניהן באופן חופשי.
 
 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'אני פעם הייתי הגבר היחידי בין נשים חרדיות אייך? '
אני פעם הייתי הגבר היחידי בין נשים חרדיות אייך?
13/08/2019 | 13:28
1
28
לפני כשנתיים הייתה הרצאה רק לנשים דתיות באולם ענק . הרבנים בירושליים נאמו 
העבירו את השידור בלוויין לחיפה . אני התקנתי צלחת לקליטת השידור . והנשים צפו בנאומים . ומה הייה הנושא:? ליזרוק את המחשב מהבית המחובר לאיטרנט .
ונתנו דוגמאות איזה הרס עושה המחשב בבתים . 
מה שכן כול הנשים היו יפות ומתופחות . אני הייתי הטכנאי שיש ליד המקלט 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'הקרינו את השידור על מסך ענק באולם '
הקרינו את השידור על מסך ענק באולם
13/08/2019 | 13:30
5
לצפיה ב-'הדרת נשים חרדיות בהסכמתן'
הדרת נשים חרדיות בהסכמתן
13/08/2019 | 20:39
7
48
גם לדעתי האישית, הפרדה בין נשים לגברים במופע של זמר חרדי, שנועד, רק או בעיקר, לציבור החרדי, מותרת על-פי החוק (ראו סעיף 3(ד)). אולם לדעת צוות המשפטנים הבכירים, שמינה היועץ המשפטי לממשלה כדי לחקור את תופעת הדרת הנשים במרחב הציבורי, הפרדה כאמור, בחסות גוף ציבורי, פסולה (ראו סעיף 224 בעמוד 63). ופסק הדין הנדון, בעניין שדולת הנשים נגד עיריית עפולה, ניתן בהסתמך, בין היתר, על מסקנות הצוות ובהעדר מחלוקת מהותית בין הצדדים. על כן תמוהה בעיניי הודעתו של ראש עיריית עפולה, אבי אלקבץ, ששמעתי הבוקר ברדיו 103FM, כי העירייה תערער על הפסק בפני 'בג"ץ' (הכוונה כמובן לערעור שיוגש לבית המשפט העליון בשבתו כבית משפט לערעורים מינהליים, ולא כבית משפט גבוה לצדק).
אני מציע לשקול את הפשרה הבאה: המרחב המיועד לקהל יחולק, באמצעות שתי מחיצות, לשלושה חלקים: מימין (או משמאל) גברים בלבד, משמאל (או מימין) נשים בלבד, ובתווך גברים ונשים יחד רחמנא לצלן, והזמר, שממאן להופיע בפני קהל מעורב, יופיע כשגבו אל הקהל, ובא לעפולה גואל...
 
אזהרה: לאלה שמצדדים בהפרדה, הקישור הבא אינו מומלץ.
 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'עם כל ההסתייגות שלי מאורח החיים החרדי'
עם כל ההסתייגות שלי מאורח החיים החרדי
14/08/2019 | 00:40
6
33
נעשה פה דבר שלא ייעשה. אי אפשר לכפות נורמות חילוניות על מי שלא רוצה בכך. צוות המשפטנים חרג מסמכותו כשנתן המלצות שעומדות בסתירה לחוק. העיריה צריכה להגיש ערעור ולטעון שהיא חוזרת בה מהסכמתה משום שההסכם מנוגד לתקנת הציבור. רשות ציבורית יכולה לסגת מהסכם בתנאים מסויימים.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'עדכון'
עדכון
15/08/2019 | 00:45
5
43
השופט עאטף עיילבוני, מבית המשפט המחוזי בנצרת, ביטל למעשה את פסק הדין של קודמו מאותו בית משפט, השופט יונתן אברהם, בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה. על הטענה, שאין לו סמכות לבטל את פסק הדין של עמיתו, השיב השופט, שלא את פסק הדין הוא מבטל, אלא את החלטת העירייה להסכים לביטול ההפרדה המגדרית (שבהסתמך עליה ניתן הפסק הקודם). אולם בית המשפט העליון קיבל את טענת חוסר הסמכות וביטל את הביטול.
פסק הדין החדש של המחוזי: כאן. פסק הדין המבטל של העליון: שם.
 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'ועמדת היועץ המשפטי לממשלה'
ועמדת היועץ המשפטי לממשלה
15/08/2019 | 00:51
26
לצפיה ב-'פסק דין מופרך של ביהמ"ש העליון'
פסק דין מופרך של ביהמ"ש העליון
15/08/2019 | 03:06
33
הרבה פגמים וחוסר עקביות יש בו.
 
1. אין מעשה בי"ד בביהמ"ש לענינים מינהליים. ס' 8 לחוק בתי משפט לענינים מינהליים קובע- "  בית משפט לענינים מינהליים ידון בעתירה מינהלית ובערעור מינהלי בהתאם לעילות, לסמכויות ולסעדים שלפיהם דן בית המשפט העליון בשבתו כבית משפט גבוה לצדק, בשינויים המחויבים לגבי עתירה מינהלית ולגבי ערעור מינהלי."
 
2. לכן כשם שבגצ לא כפוף להחלטות של עצמו ומוסמך לבטל החלטות כל אימת שהדבר נחוץ למען הצדק-כך מוסמך לעשות ביהמ"ש לענינים מינהליים.
 
3. גם אם כב' השופט עיילבוני לא נימק את פסק דינו בצורה המיטבית, עדיין היה על שופטי ביהמ"ש העליון לתת דעתם לחוק הנ"ל.
 
4. אין התייחסות לטענה שחלק מהמשיבים לא היה צד להליך שבו נאסרה הפרדה מגדרית. תנועת ש"ס היא תנועה פוליטית שמייצגת אינטרסים של ציבור דתי ויש לה זכות להשמע בדיון. אפשר לומר שחלק נכבד מאוד ממצביעיה  נפגע כתוצאה מההחלטה ויש לה זכות עמידה. כלל גדול שמי שנפגע מהחלטה ולא היה צד לדיון יכול לדרוש את ביטולה.
 
5. הלכה ידועה ומושרשת היטב שבגצ לא נותן סעד תיאורטי. במקרה דנן הארוע היה בעיצומו כשניתנה החלטה וביהמ"ש מציין בפורש שההחלטה ניתנת בלי שיש בה כדי לבטל את הארוע. כאמור לעיל הסמכויות והסעדים של ביהמ"ש לענינים מינהליים זהים לאלה של בגצ ולא ברור מדוע המקרה הזה מצריך ביטול החלטת ביהמ"ש קמא. על אחת כמה וכמה כשביהמ"ש מציין שהוא לא קובע עמדה לגוף הענין.
 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'פסק הדין שבוטל - עדכון קישור'
פסק הדין שבוטל - עדכון קישור
15/08/2019 | 15:08
29
אתמול הקישור פעל כהלכה. היום לא.
נסו כאן.
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'מעפולה לחיפה'
מעפולה לחיפה
26/08/2019 | 15:47
1
16
השופט אברהם אליקים ביטל את המופע שתוכנן לגברים בלבד מהטעם, ש"הליך קבלת ההחלטה על קיום האירוע נעשה בחוסר סבירות קיצונית וללא תשתית עובדתית מינימלית, למצער העיריה במעין התנשאות לא סברה כי יש להציג בפני בית משפט מידע כל שהוא, היא הסתפקה בסיסמאות ואמירות כלליות ללא נתונים... לו היה מוכח קיום הליך מינהלי מסודר בו נבחנו הנתונים, למשל ביחס לסעיף 3(ד)(3) הנ"ל [הכוונה לסעיף 3(ד)(3) לחוק איסור הפליה... עב"א], ייתכן והתוצאה הייתה אחרת..." (כאן).
 
חוק ומשפט >>
לצפיה ב-'בארה"ב שם יש הפרדה בין דת למדינה'
בארה"ב שם יש הפרדה בין דת למדינה
<< ההודעה הנוכחית
26/08/2019 | 16:38
14
שאלות כאלה לא יכולות להתעורר. אסור למוסדות ציבור לתקצב פעילות דתית. לכן ארוע שכולל שירה בציבור והרצאה של רב, כמו שהיה אמור להיות בחיפה, לא ניתן למימון ציבורי על פי קנה המידה שלהם, ולא משנה אם יש או אין הפרדה בין המינים.
חוק ומשפט >>

הודעות אחרונות

11:03 | 19.11.19 quester
13:00 | 17.11.19 אורחים בפורום
20:18 | 15.11.19 אורחים בפורום
13:13 | 13.11.19 פרילנסר
20:51 | 12.11.19 עוד יוסף פנדריך
06:21 | 12.11.19 itzikzo
20:36 | 10.11.19 עופר בן אברהם
12:18 | 10.11.19 אורחים בפורום
17:20 | 06.11.19 jackie111
06:21 | 04.11.19 אורחים בפורום
09:06 | 03.11.19 אורחים בפורום

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ