מי אמור לשלם

מי אמור לשלם

חוב של דייר לחברת חשמל, ארונה, ומים?
המונים על של הדייר.
תודה.

קלייטון.ש

Well-known member
בעיקרון הדייר צריך לשלם את החוב שלו, אבל

אם לא ישלם ולא ניתן לגבות ממנו, בעל הבית ייאלץ לשלם. אחרת החשמל ינותק, חוב ארנונה עלול להקשות על מכירת הבית, וגם המים כנראה לא יעבור בלי איזו סנקציה בסופו של דבר.

ariele1

New member
זה נכון כי זאת שיטת מצליח של המועצות המקומיות אבל לא חוקי

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3954550,00.html
&nbsp
אני נתקלתי בזה בדירה של הורי והתעקשתי שהם מבצעים מהלך לא חוקי בסוף העירייה נכנעה והביאה את הדיירת הסוררת לבירור, ששילמה את החוב.
יש גם פסק דין (בחיפה נדמה לי) שברגע מכירה אם החוב על שם שוכר אסור לעשות סנקציות על בעל הנכס.
בכל מקרה זה כאב ראש עצום ולרוב בעל הדירה נכנע ללחצים.
אבל השאלה עצמה לא מובנת במלואה... מי הפר את החוזה

אין הפרת חוזה

יש הצתברות של חובות, לכן הגענו להסכמה שתפנה את הדירה, בגלל אי יכולתה לעמוד בתשלומים.
כלפי
כלפי העיריה
כלפי חברת חשמל
ועד בית.

ariele1

New member
אם החשבונות על שמך ולא על שם הדיירת המלחמה אבודה מראש

לדעתי זאת הפרת חוזה כי זה מצויין בכל חוזה אבל עדיף שדירת כזאת תפנה מאשר תעשה לך צרות אבל מי אני בעולם הזה... רק איד שלמד זאת על בשרו.
&nbsp
מול חברת חשמל יותר קל להתנהל. אגב יש מונה מוגבל בחברת חשמל וכדאי לשקול את התקנתו במיוחד אם האיזור מועד לדיירים בעייתיים.
&nbsp
חשבונות ועד בית אי אפשר להעביר על שם הדיירת.
&nbsp
עיריה? מקווה שאני טועה אבל גם אם ישלחו לך ביטול חוב, תצפי שהחוב יצבור ריביות ויחזור אחרי כמה שנים.
&nbsp
אולי יש לך ערבויות?

9x9

New member
תלוי על שם מי רשומים החובות הללו

אם בארנונה ו/או בחברת החשמל ו/או במים השוכר הוא שרשום כמחזיק - הרי שהחוב הוא אישי של השוכר, לגבי התקופה שהיה רשום כמחזיק.
וכמובן, שלא ניתן לנתק את החשמל/מים אחרי ששם ההמחזיק שונה והועבר לבעל הנכס (או על שם שוכר חדש) אם החוב נובע מהתקופה שהשוכר המקורי היה זה שרשום כמחזיק.

למעלה