הסכם מכירת דירה

הסכם מכירת דירה

שלום,
עו"ד משותף ביני כקונה לבין מוכר דירה, ערך לנו הסכם בו לאחר התשלום האחרון שלי לקונה, תהיה לו הזכות לגור כשוכר עוד 18 חודשים ללא תשלום.

בזמן עריכת החוזה במשרד העו"ד ביקשתי ממנו שבמקום התאריך 1.1.17 שיכתוב 1.3.17 כתשלום אחרון כי חששתי שאולי תהליך המשכנתא יקח זמן, מה שבסוף התברר כטעות כי לקח די מהר היות ופעלתי ממש כדי לזרז את זה.

היום, לאחר חילוקי דעות ביני לבין המוכר, העו"ד טוען שהייתי צריך לומר לו מה לעשות במקרה שאביא את הכסף יותר מוקדם.

זה נכון? האם אני צריך להזכיר לו לגבי זה? הוא אומר שהוא בעצם לא אחראי על אופן העסקה בנינו, אלא רק על רישומים כאלו ואחרים לגבי הנדל"ן.

זה נכון?

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
אתה שכרת עורך דין

והיית אמור לסכם איתו תמורת מה אתה משלם לו, לא סיכמת? כנראה שלא תוכל לכפות עליו דברים שאינו רוצה - ומעבר לכך - מאחר שלקחתם עורך דין משותף, דבר שבהחלט לא מומלץ, הוא מייצג גם את האינטרסים של המוכר.
הפתרון- נסה לדבר עם המוכר ולהגיע לפשרה,

לא מסכים

לדעתי עורך דין, גם אם הוא משותף, אינו סתם כתבנית שמקלידה את דברי הצדדים.
הוא צריך להבין את הרצונות והצרכים של הלקוחות, ולתרגם אותם להסכם. במקרה זה, היה צריך להבין שהצורך אינו דווקא התאריך, אלא מועד זמינות הכסף. ובהתאם, לנסח כך שמשך השכירות יהיה ממועד התשלום הסופי (תחת מגבלות).
&nbsp
כמובן שאני לא יודע מה בדיוק נאמר, נדרש ונכתב. אבל עורך דין לא יכול לדרוש שכר עו"ד תמורת שירותי הקלדה.
&nbsp
אגב, לדעתי הכי מעשי וכלכלי זו פשרה (חודש?) עם המוכר, בלי מעורבות של עורך הדין.

מה זה "עד ולא יאוחר"

כשאומרים "עד ולא יאוחר מתאריך X" מה הפרשנות? מה המילה "עד" באה לומר? למה לא רק "לא יאוחר" וזהו?

למעלה