בעיית חניה

אחזור שוב על הפרטים

הבניין נבנה לפני 16 שנים.
הדירה נרכשה מהקבלן כשבחוזה מופיע "חניה אחת לא מקורה"
הקבלן סימן את החניות על אבני השפה לדוגמא :
8/1 8/2 8/3 ......
קרי בנין 8 חניה מספר ...
וכך התנהלו החניות לכל אורך השנים.
עכשו בא מישהו והחליט להפקיע לעצמו את החניה שלי (יתכן ויש לו 2 רכבים)
מכאן השאלה היא איך להמשיך להתנהל מולו ומול המשטרערע

9x9

New member
מה עושים

1. אם בכל זאת נרשמה הצמדה בטאבו, היא לא חייבת להופיע בנסח הטאבו, הרישום שלה יכול להופיע בתקנון המוסכם - שאם הוא קיים בבניין שלכם, הוא נמצא בטאבו.

2. איך יודעים אם יש לכם תקנון מוסכם שנרשם בטאבו? - אפשר או לראות זאת בנסח הטאבו ליד המילה תקנון - ראי דוגמא

3. או, אפשר לבדוק בטאבו אם נרשם לבניין שלכם תקנון מוסכם, ואם כן, לבדוק אם יש בו רישום הצמדה של חניות וגם אם יש בתקנון שרטוט (תשריט) שמפרט את מיקומן.

4. מסמכים אלה יכולים לעזור אם המשטרה דורשת לראות הוכחות.

5. היה ואין שום רישום בטאבו - וגם אין תקנון מוסכם, צריך לבדוק בדיוק מה כתוב בנוסח החוזה עם הקבלן. במקרים המתאימים (תלוי מה כתוב בחוזה) ניתן להגיש תביעה לבית המשפט (או למפקח על רישום המקרקעין) למתן פסק דין הצהרתי, שיקבע בו שיש לדירה שלך חניה צמודה מסוימת וספציפית על פי הנאמר במפורש בחוזה עם הקבלן, ועל סמך העובדה שגם לכל דירה אחרת בבניין נקבע בחוזה שלה עם הקבלן חניה מסוימת וספציפית השייכת לכל אחת ואחת מהדירות בבניין. רישום כזה הוא שווה ערך לתקנון.

בעיית חניה

אני משכירה דירה לזוג. בנסח טאבו לא מופיעה הצמדה בנושא חניה אך על אבני השפה מצויין בבירור לאיזו דירה שייכת כל חניה ועד כה לא היו בעיות. עכשו שכן מניאק החליט להשתלט על החניה שהיא שלנו והדיירים נמצאים במאבק. מהמשטרה מטרטרים אותם להביא חוזים ונסח טאבו ששלחתי להם ובעיקרון מעדיפים לא להתערב בסיכסוכי חניה.
מה ניתן לעשות על מנת לפתור את הבעיה.
הצעתי להם להקים מחסום את הם אומרים שלכאורה זה לא חוקי כי אין תיעוד לגבי ההצמדה של החניה לדירה אפילו שמסומן כדין והכל היה תקין שנים רבות.

ariele1

New member
אז בעצם את מחפשת הכשר להשתלטות?

בא אדם, קנה נכס עם חניה משותפת וזה לא צריך לעניין אותו אם בעלי הבתים האחרים קישקשו על המדרכה מספרים.
את בעצמך כותבת שאין נסח טאבו.
למה שהחניה תהיה שלך ולא שלו בעצם?
אולי אסמן לי איזה 3 דונם בטבע וכשיבואו אחרי שנים לדרוש את השטח אז אגיד שזה כבר שלי?
אולי הקבלן התרשל? אולי העו״ד התרשל? ואולי ואולי ואולי, צריך לבדוק בחוזה המקורי של הבית האם נקנה עם חניה או חניה משותפת ואז תדעו אם היתה התרשלות אבל אם אין טאבו אז קשה להאמין.

הי אריאל 1

אתה קשקשן ומוטב לא תענה
החניות סומנו על ידי הקבלן לפני שמסר את הדירות
אין חניה משותפת
לכל דירה חניה משל עצמה.
בזמנו לא היה טאבו ביישוב ולכן לא נרשם אלא במינהל.
בחוזה המכירה כתובה חניה 1.
אם אין לך ידע משפטי אל תקשקש כאן סתם

arielez

New member
הי בילי. סליחה ותוספת

מצטער שהתלהמתי.
אי אפשר להשכיר זיקת הנאה.

אם השתמשתם בחניה 30 שנים ברציפות רכשתם

זיקת הנאה (ס' 94 לחוק המקרקעין). אפשרות אחרת היא לתקן את רישום הבית המשותף באופן שהחניה תוצמד לדירתכם (אם זה אפשרי כמובן).

תודה ובהמשך עוד הבהרות

כמו שכתבתי הבניין הוא בן 16.
בחוזה המכירה מהקבלן כתוב 1 חניה ואין פרוט
הקבלן סימן על גבי אבני המדרכה סימון חניה אחת לכל דירה
כלומר 8/6 האומר בניין 8 דירה 6 וכך היה לאורך שנים
עכשו יש פולש לחניה.
האם סעיף הזיקה תופס ?
מה אפשר לומר לשוטרים שנקראים למקום מתוך ידיעת הסעיף
ורצונם של השוטרים להתחמק מהזמנת בעל הרכב הפולש והעמדתו על התקנה .

ו... תודה על התיחסותך.
הארת את עיני

בילי

9x9

New member
לא

לא ניתן לרשום זיקת הנאה ברכוש המשותף לטובת אחד מבעלי הדירות
וכך קובעת הנחיית משרד המשפטים (בסעיף "צו רישום" תת סעיף 9 "שיעבודים") -

"7. רישום זיקת הנאה למקומות חניה לרכב
כאשר הזכות לחנייה היא בלעדית לשימושו של בעל אחד או מספר בעלים וע"י כך שוללת או פוגעת בשליטתם של בעלי דירות אחרים – אין להתיר רישום זיקת הנאה..."

9x9

New member
מחסן - לא

סעיף 5 לחוק המקרקעין מגדיר זיקת הנאה כשימוש שאין עמו אחזקה
מחסן שנמצא בחזקתך הבלעדית הוא שימוש שיש עמו אחזקה
ולכן, לא ניתן לרשום זיקת הנאה.

9x9

New member
הסבר

שימוש שאין עמו אחזקה - הוא לדוגמא שאתה עובר דרך הגינה הפרטית שלי כל יום.
השימוש הזה אין בו תפיסת חזקה.
לעומת זאת, אם היית מציב שולחן במקום קבוע בגינה שלי, היית תופס חזקה בגינה שלי באותו שטח שבו נמצא השולחן ואני לא הייתי יכול להשתמש בשטח הזה למטרה אחרת.
.

נו....

במחסן יש לי דברים כלים .ציוד . הועד לא יכול להישתמש במחסן הזה . באחרים כן יכול . איך הדוגמה שלך מתאימה למחסן. עדיין לא מבין אותה

9x9

New member
המחסן הוא שטח שמוחזק בלעדית על ידך

ובכך אתה מונע ממישהו אחד בבניין להשתמש בו
לכן, תפסת חזקה בלעדית בשטח המחסן, ושימוש שיש עמו חזקה אינו שימוש שניתן לקבל עליו זיקת הנאה.

מה עניין זיקת הנאה אצל בעל זכות ברכוש המשותף?

הרי השואלת זכאית ממילא לחנות באותו מקום מכוח היותה בעלת דירה בבית המשותף, והשאלה היא, אם זו זכות בלעדית או זכות משותפת לכל בעלי הדירות.
התשובה נמצאת בסעיף 6(א)(1) לחוק המכר (דירות), שלפיו, הצמדת חלק מהרכוש המשותף לדירה מסוימת צריכה להיכלל במפרט או בנספח לחוזה. בהעדר פירוט כאמור, דעתי כדעת אריאל, שאין לשואלת זכות בלעדית באותו מקום חניה (מה שהופך גם אותי, מנקודת מבטה, למאנייק או, למצער, לקשקשן חסר ידע משפטי).

zammy

New member
האם יש הסכם בין הדיירים לגבי חלוקת חניות

האם יש ועד שיכול להתערב כי אם אין הצמדה החנייה היא רכוש משותף ולכן באחריות הוועד.
מציע לבדוק בהיתר הבנייה בעירייה אולי שם יש אסמכתא.

למעלה