שאלה בדיני עבודה

קצף גל

New member
שאלה בדיני עבודה

סיימתי לימודי תואר שני והודעתי למעביד, כולל שליחת התעודות והאישורים הרלוונטיים. אולם המעסיק אינו משלם את התוספת, המקובלת, על התואר הנוסף. התואר (כולל תיזה בהצטיינות) הינו בנושא הנושק לעיסוקי באופן ישיר ועל כך אין מחלוקת.
האם זה רק "מקובל" או שזו חובתו?

trilliane

Well-known member
מנהל
לא ידוע לי שיש כזה חוק, בשוק הפרטי זה לפי מה שסיכמתם

אלא אם יש איזשהו הסכם קיבוצי וכו' או הסכמים אחרים כמו שיש במגזר הציבורי.

אגב, אם סיימת תואר ייתכן שאתה זכאי לנקודות זכות.

ושאלות בדיני עבודה נראה לי שעדיף להפנות לפורום דיני עבודה (בהנחה שהוא פעיל, לא בדקתי).

כמדומני שיש. בערך.

כפי שכתבת, אם מדובר במגזר ציבורי, אז לתואר שני יש ביטוי בהסכם הקיבוצי. ממה שאני מכיר, זה מתבטא באופן חישוב הוותק.
&nbsp
אם זה מגזר פרטי - השואל ציין תוספת "מקובלת". אם באותו מקום עבודה קיים נוהג של תשלום/הטבה בגין תואר שני, אזי למיטב ידיעתי הדלה, החוק מחייב לשמר את אותו נוהג.

קצף גל

New member
האם מלכ"ר המספק שירות יחידני ומיוחד למדינה

על פי מכרז, הוא "מגזר פרטי" או "מגזר ציבורי"?

trilliane

Well-known member
מנהל
למיטב הבנתי זה מגזר פרטי. גוף מתוקצב ללא מכרז = מגזר ציבורי

מלבד עובדי מדינה (שמקבלים שכר ישירות ממשרדים ממשלתיים), עובדים בכנסת, ברשויות המקומיות וכיו"ב, הכוונה לחברות ממשלתיות כמו דואר ישראל, רשות שדות התעופה, מע"ץ, מקורות, תאגיד השידור וכיו"ב.

להסבר מורחב, ויקיפדיה:
https://he.wikipedia.org/wiki/המגזר_הציבורי_בישראל

למיטב הבנתי חברה פרטית (גם אם היא מלכ"ר) שאינה בבעלות המדינה או לא מתוקצבת ישירות מהמדינה אלא מספקת שירותים למדינה דרך מכרז לא הופכת למגזר ציבורי. הרבה חברות פרטיות מספקות שירותים למדינה, המדינה היא הלקוח הגדול ביותר...

קצף גל

New member
הבהרה: המעסיק הינו קבלן, עמותת מלכ"ר, המספקת למדינה את

השירות המסוים.
אין ועד, אין הסכמים, אין עלי שום הגנה או ייצוג.
תפקידי בכח: משמעותי באספקת השירות הישיר (אינני מצוות המינהלה).

קצף גל

New member
אבג, לא קשור אבל קצת כן... אם מישהו מההסתדרות בסביבה:

כאשר המדינה מוציאה מכרז לאספקת שירות חברתי חשוב, היה נחמד אם היתה מתנה, או לפחות מעדיפה, עמותות המאפשרות לעובדיהן התארגנות קיבוצית או איזה הגנה אחרת...
יוצא מצב לא טוב, עובדים איכותיים מבוזבזים, ממורמרים, כעוסים, שחוקים - מה שכמובן מפחית ברמות את איכות השירות - וכולנו בסוף מקבלי שירות. ראו הוזהרנו

קצף גל

New member
אוי כמה שזה מקסים... אוי כמה שאת/ה בסרט

אשריך שאינך מכיר את החיים.
בעמותות האלה, יחייכו ויגידו לך: בבקשה, תקים וועד, תתארגן, אין שום בעיה.
רק שבשבוע אחרי זה פתאום תקבל הזמנה לשימוע
ושבועיים אחרי זה מכתב פיטורים.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני לא חיה בסרט, אני יודעת שמעסיקים מפרים חוקי עבודה

אבל לשם כך קיים בית הדין לעבודה, ולשימוע מגיעים עם עו"ד ולא מוותרים. גם לעובדים הקטנים במערכת כמו מלצרים בארומה (או ברשת אחרת, לא זוכרת) או עובדי שירות לקוחות בפלאפון עשו את המוות, ובכל זאת הם הצליחו להתארגן ולהקים ועד. אז לא, אני לא חיה בסרט, אני חיה במציאות. היא לא פשוטה וצריך להיאבק על הזכויות, אבל אין פירוש הדבר שזה מדע בדיוני.

למעלה