האם עסק פרטי הוא ציבורי?

דיברגנט חדש

Well-known member
כי ברגע שמדובר על חיסונים, את הופכת לעיוורת ולא יודעת להבדיל

בין עיקר לתפל.
&nbsp
במחקר שהבאת מדובר על ילדים בגילאים שגדולים יותר מפי 1.5 מגילם שזה המון!
בקופים, שאגב חלקם מגיבים כמונו, כמו למשל קופי הרזוס, שיצרניות החיסונים משתמשים בו לבדיקת בטיחות חיסונים.
בנוסף, האבולוציה שלנו היא מהקופים, או שמא את חושבת שאלוהים ברא אותנו

&nbsp
זהירות מונעת, שאם רואים שיש בעיה של הדבקה במחלה במתן חיסון, צריך לא לתת את החיסון.
מדובר בילדים בריאים, אז למה להפוך אותם לחולים?
אם היה מדובר בילדים חולים, זה סיפור אחר, כי אז מחשבים רווח מול תועלת, אך כאן מדובר בילדים בריאים, שפשוט הופכים אותם לשפני ניסיון.
&nbsp
&nbsp

דיברגנט חדש

Well-known member
אנשי מקצוע שמסונוורים מהכסף שהם מקבלים לא נחשבים בעיניי

אי אפשר לחקור משהו אחד ולהשליך אותו על משהו אחר ולשחק בחיי תינוקות על סמך ה"סמוך".

את כמו תמיד נופלת בכשל אד פופולום (לא מצפה מלשונאית לדעת מה זה
).

trilliane

Well-known member
מנהל
שוב התבלבלת; אני לא צריכה להבדיל, יש אנשי מקצוע

שזה תחום התמחותם ועבודתם, והם לא עיוורים ולא מתבלבלים כמוך.
&nbsp
"זהירות מונעת, שאם רואים שיש בעיה של הדבקה במחלה במתן חיסון, צריך לא לתת את החיסון."
שוב התבלבלת. אין בעיה של הדבקה במחלה במתן החיסון. יש בעיה שמי שקיבל את החיסון דווקא לא יחלה, אבל כן יהיה נשא שיוכל להדביק אחרים (דומה קצת למצב שהיה עם ילדים שקיבלו רק חיסון פוליו מומת). עכשיו קרא שוב את מה שכתבתי ואולי תבין את טעותך.

trilliane

Well-known member
מנהל
אה-הא. כלומר הכי טוב שלא נשלם להם, זו המסקנה שלך?

או שפשוט נפנה לאנשי מקצוע שלא עוסקים במקצוע ולכן לא מתפרנסים ממנו... למה מגיע להם להתפרנס, לקקות האלה? שיעבדו לשם שמיים, כמו המרפאים בהומאופתיה ובשלל חלופות "טבעיות" או השד יודע מה. גם אלה שיושבים עם הורים באופן פרטי כדי לבנות לילד "תוכנית חיסונים חלופית" לא מקבלים שקל, הם פועלים רק לטובת האנושות...

&nbsp
הי, רגע, גם אתה בעצם מתפרנס ממדע, כך אמרת; אם כך גם אתה בעצם לא אובייקטיבי! אי אפשר לסמוך על שום דבר שאתה אומר בתחום המקצועי שלך, כי אתה מתפרנס ממנו. אם צריך מידע בתחום המומחיות שלך, במקום לפנות אליך ולעמיתך, לפי הגישה שלך עדיף לפנות לגולש אלמוני בתפוז שכותב שהוא "מדען". הוא אומנם לא למד ולא עוסק בתחום שלך, אבל הוא משוכנע שהוא מבין ממנו יותר ממך כי הוא קרא מאמרים. לפיכך אתה צריך לזרוק את כל הידע והניסיון שצברת ולהקשיב רק לו.

&nbsp
נ.ב.
אתה גם לא יודע מה זה אד-פופולום.

trilliane

Well-known member
מנהל
אתר שלו להביע את דעתו. לדעתי הוא צריך להישאר בכלכלה...

דיברגנט חדש

Well-known member
האם עסק פרטי הוא ציבורי?

לדוג', האם בעל עסק פרטי יכול להחליט לקבוע תנאים מי רשאי להיכנס לעסק?

דיברגנט חדש

Well-known member
יש הבדל עצום בין פרנסה לבין שוחד

כאן זה פורום משפטי, הייתי מצפה ממי שגולש(ת) כאן, לדעת פרט זהום כזה.

דיברגנט חדש

Well-known member
עכשיו גם אימא שלא חסינה את ילדיה בחצבת והם חלו כתבה פוסט

כמה המחלה קלה וסתם עושים רוח, אז צוחק מי שצוחק אחרון

trilliane

Well-known member
מנהל
עכשיו גם אימא שלא חגרה את ילדיה במושב בטיחות פרסמה רשומה

כמה התאונה הייתה קלה ובעצם לא קרה להם כלום...

ואתמול היא גם חצתה איתם את הכביש בלי להסתכל וכולם בריאים ושלמים, סתם עושים רוח!
כל הזהירות בדרכים הזה, מיותר לגמרי.

מה יהיה? כל דעה שמישהו מפליץ נגד חיסונים תבוא ותקשר כאן, כאילו היא עושה רוח? אמורה להרשים אותי? (אתה יודע שזו רק אני, כן? השרשור הזה כבר שקע בתהומות הפורום). מי שמוכן להמר על החיים, שיהיה לו לבריאות ובהצלחה. בניגוד אליך, אני לא מעריכה הורים שמהמרים על חיי ילדיהם, צר לי.

בניגוד לאם הזחוחה הזאת, יש אימהות אחרות שדווקא לא כ"כ צוחקות:
http://rotter.net/forum/scoops1/344936.shtml
ויש גם כאלה שבוכות:
https://medicalxpress.com/news/2018-04-romania-measles-epidemic-baby-dies.html

נ"ב
ברור לך שהדיון הזה מיצה את עצמו מזמן, כן? אתה הרי לא תשכנע אותי, ואני לרגע לא חשבתי שיש סיכוי לשכנע אותך... אני מבינה שאתה כנראה בחופש ומרוב שעמום מחפש עוד ועוד קישורים דלוחים ומגוחכים, העיקר לתדלק את הדיון אחרי שכבר הפסקתי אותו מזמן... (ואז עוד מאשים אותי בילדותיות!
). אל דאגה, ביטלתי את העדכונים על תגובות לשרשור ולא יהיה לי מושג אם המשכת לכתוב לי עוד תגובות הזויות. זה בסדר, אתה יכול להמשיך אם זה מה שעושה לך טוב. תבלה עם עצמך ושיהיה לכם בכיף. לילה טוב.

דיברגנט חדש

Well-known member
ברור לי שזו רק את, להזכירך זה פורום חוק ומשפט ולא חיסונים

זאת הסיבה שאני מגיב לך בשרשור שכבר בדף השני ולא מפריע לניהולו השוטף של הפורום.
&nbsp
אם הפירסום היה כ"כ זניח כפי שאת מציגה את זה, לא היה כזה הד ציבורי, שתכניות TV עסקו בזה.
בנוסף, לא היה צריך להביא דוקטורים שינסו להסביר, למה לא כדאי ללכת בעקבות האימא

trilliane

Well-known member
מנהל
נכון. אם ידוע לך על שוחד, דווקא לרשויות החוק והפיקוח.

אבל הטענה שכ-ל הרופאים ואנשי המקצוע שעוסקים בתחום לוקחים שוחד היא שקר, השמצה פרועה ולשון הרע. כאן זה פורום משפטי, אז אני מניחה שלא צריך להסביר.

דיברגנט חדש

Well-known member
ראי דוגמאות אשר פירטתי בהרחבה בנושא הכספית ובנושא שפעת

החזירים שאת ניפנפת בטענה שזה היסטוריה

trilliane

Well-known member
מנהל
ראיתי, והראיה שהבאת מעידה על כך שהנושא טופל ולא טואטא. אז?

trilliane

Well-known member
מנהל
טופל = הקישור שהבאת. לא עקבתי מעבר לכך, זה לא מעסיק אותי

זו עבודה של הרשויות הרלוונטיות לפקח, להסיק מסקנות, אם צריך להגיש כתב אישום (לא כל דבר הוא פלילי, וגם אם יש חשד אז יש הליך מסודר של משפט וגם בסופו הענישה אינה בהכרח כליאה, כידוע). הנקודה שלי היא שאם הדברים מפורסמים ונבדקים סימן שהם לא מטואטאים, אחרת לא היית יודע או שומע עליהם.
&nbsp
בכל מקרה, כפי שכתבתי, לא פוסלים תחום שלם או את כל אנשי המקצוע בו רק כי חלקם לקחו שוחד (לפחות לכאורה). אנשים לא ישרים יש בכל תחום, וכשהם נתפסים יש דרכים לטפל בהם. ודאי שזו לא סיבה לזרוק את כל החיסונים לפח או להאשים את כלל הרופאים בעולם בשחיתות.
&nbsp
בשורה התחתונה, אני חוזרת שוב (ושוב) על מה שכתבתי: מי שחושב שכל הרופאים מושחתים או בורים, לא צריך להשתמש בשירותי הרפואה בכלל, נקודה. בפועל מתנגדי חיסונים בד"כ לא עושים זאת, רובם כן רצים לקופ"ח או למיון כשקורה משהו, וכן צורכים תרופות (של אותן חברות) וכן נעזרים בטיפולים רפואיים (שבוססו על אותם מחקרים) וכו'. בקיצור, זה לא יותר מסטנדרטים כפולים.

דיברגנט חדש

Well-known member
זה פורסם כי עובדים שפוטרו הדליפו את זה

לאחר מכן, זה בהחלט טואטא ולכן "לא עקבת מעבר לכך".

דיברגנט חדש

Well-known member
הם מסתנוורים מהכסף ואת בולעת את הפיתיון (אד-פופולום)

בחיסון הפוליו נתנו את המוחלש במקביל בכדי למנוע את התופעה הזאת ואילו בשעלת אין פיתרון "קסם" כזה ובכל זאת נותנים את החיסון כשיודעים שהבעיה קיימת והיא הוכחה כפי שכתבת גם בפוליו שזה ממותת את טיעונך שזה רק על קופים.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא, ולא

לגבי שעלת, כבר התייחסתי לנקודה, שוב, לא רואה טעם לחזור על הדברים (אבל היי, לפחות עכשיו הבנת... כבר התקדמות. מה עם איזו התנצלות קטנה על הטעות?).
&nbsp
ואתה טועה גם לגבי ה"כשל הלוגי" לכאורה. "אד פופולום" = בשם הרוב (העם). כלומר מה שרוב האנשים בחברה חושבים, מסיבה כמותית נטו, בלי קשר למהות. לא גיבשתי את עמדתי בנושא חיסונים ע"ס דעת העם, בדקתי מה אומר הקונצנזוס המדעי. זה לא "אד פופולום".

דיברגנט חדש

Well-known member
הטיעון מוכר גם בשמות נוספים כמו "אד נומרום"

(לטינית, ad numerum, לפי המספרים), "הצטרפות לעגלת המנצח", "טיעון לפי הקונצנזוס" בדיוק היכן שאת נופלת

למעלה