נציגות ועד הבית

יש לך קישור לתקנה הזו?

אני קראתי את כול חוק המקרקעין . ולא ראיתי היתיחסות כימט לענייניי הועד .
במשך שנתיים. הגשתי דוחות של הכנסות/הוצאות מפורט /ממוחשב מי שילם/כמה שילם/
לא עם כול דבר הולכים לדיירים . גם ביבי לא עושה על כול דבר שהוא מחליט מישאל עם . נתנו לי מנדת. לניהול הבניין על הצד הטוב ביותר . וכך עשיתי .
פיתאום הכושי עשה את שלו. הכושי יכול ללכת . הנציג היום לא מחליף אפילו מנורת שנירפו בבניין . אני מיד החלפתי מנורה

אנו בלוק 10 דיירים

30 שנה לא ניכתב פרוטוכול . ולא תקנון . אנשים מבוגרים . העיקר שהבלוק יתפקד כראוי . שהמעלית תנוע . ושהייה אור

נציגות ועד הבית

לפי חוק המקרקעין . ועד ניבחר באספית חוקית של הדיירים .
אנו גרים בבניין 10 דיירים .
דייר מהבניין . שם דף על קיר הבניין . תודה לועד היוצא .
מהיום אני בועד לבד ללא שותף . תודה X
איש הועד הניכנס גבה כספים מתפקד בסדר . השאלה :
איש הועד הניכנס . רוצה ליתבוע את איש הועד היוצא .
שלא פעל כשורה לפי דעתו . האים אפשר ליפסול אותו בתור איש ועד שלא ניבחר כחוק . או שהוא פוסל את פעלו של הועד היוצא . כמו "פרעו שלא הכיר את יוסף "
במידה ונגיע למישפט אצל המפקח
תודה לעונים

בין השאר כתוב שם

" "נציגות הבית המשותף, הנבחרת על ידי האסיפה הכללית של בעלי הדירות בבית המשותף, הוא הגוף המבצע של הבית"

איש הועד הבודד . "בחר את עצמו" . לא ניבחר על ידי האסיפה הכללית של הדיירים
האים אפשר ליתבוע אותו על זה .

9x9

New member
כדי שיהיה תוקף לטענה שלך - צריך משהו נוסף

כלומר - אם תקבל מרוב בעלי הדירות אישור בכתב, בחתימתם, שאין להם כל דרישה כספית ממך בשל אי-תשלום מיסי ועד הבית בתקופה בה היית בוועד הבית
או -
אם תקבל מרוב בעלי הדירות אישור בכתב בחתימתם שהם מתנגדים להגשת התביעה נגדך,
הרי שאז תוכל לצרף צילום של האישור הזה כנספח לכתב ההגנה שלך, ושם תטען בנוסף שהתביעה הוגשה בחוסר סמכות, בניגוד לדעת בעלי הדירות בבית המשותף ובחוסר תום לב.
אבל, אם אין לך אישור כזה, הרי עצם הטענה לפגם בבחירת ועד הבית, לא תוכל לעזור לך, כי טענה כזו היא משמעותית רק אם תוכיח בכתובים שמישהו אחר נבחר כדין לתפקיד ועד הבית, ומי שהגיש נגדך את התביעה הוא סתם מתחזה.

תודה על התשובה המנומקת

אז כמה תיקונים
הועד החדש דורש רק עבור שנת 18 מיסי ועד .
עבור שנים 17-16 לא
קראתי את פסק הדין . של כב' השופטת,שם הדיירים . לא נתנו את הסכמתם לנוהל הזה . אני בשנים 17-16 כול 6 חודשים . פרסמתי דו"ח מי שילם מיסי ועד . וגם את כול ההוצאות . שמתי בתייבות הדואר את הדוחות . ואף דייר לא אמר כלום
ששמי לא מופעיה ברשימת משלמי המיסים .
זה לא ניקרא הסכמה שבשתיקה . תמיד מיסמכים ששולחים בנקים/מישרדים . שאים תוך 60 יום . לא יתקבל עירעור . אז הכול בתוקף . האים זה גם כאן תופס
הקייף העבודה שעשיתי שווה לפחות כ10 אלף ש"ח . ללא חלקים שיצאו מקופת הועד . רק בשנה השלישית ניזכר דייר . אני יהייה בועד ואתה תשלם .
מה זה? גם ממשלה שמחליטה משהוא . יכול לבוא ממשלה אחרת . ולבטל הכול ?
ניראה איך יראה העתיד
תודה לך

זה ניקרא

עשיית עושר שלא במישפט . ויש לי פסק דין . ששופט בשלום פסק לטובתי. עם ועד בית. שסוכם עבודה ב1000 ש"ח . אב הבית הזמין עוד עבודות . יושב רואש הועד טען לא אישראתי את ההזמנה . בסוף השופט פסק 4500 ש"ח לשלם לי
היסתמך כאן על הפסק דין בעליון . "עשיית עושר שלא במישפט "
ושילמו לי 4500 ש"ח כולל הוצאות מישפט

תודה

מילבד זה . את יתר הפעולות שהוא עשה . זה חוקי ?
העורך דין של "תרבות דיור" מחמם אותו שהוא יגיש תביעה נגידי
בהיתנגדות אני יכתוב לא ניבחר . אלה בחר את עצמו . אז השופו יפסול אותו
מלהגיש את התביעה

אז לפי דעתך

כול אדם שהוא "ועד" ןלא ניבחר על ידי הדיירים . והעניין לא נירשם בפרוטוקול .
אין לו סמכות לדון בתביעות . נגד דיירים . תביעה מיכול סוג שהוא
האים החשיבה הזו נכונה ? . כי יש לי מחלוקת נוספת בדרך . עם בלוק נוסף

9x9

New member
גם מי שלא נבחר כחוק לועד הבית יכול לתבוע בשם ועד הבית

נושא הבחירה כחוק אין לו משמעות
אם פלוני טוען שהוא ועד הבית, והוא גובה כספים, ובעלי הדירות משלמים לו כסף לתחזוקת הרכוש המשותף, הרי שעצם ביצוע התשלום על ידי בעלי הדירות מהווה "בחירה כחוק" או "אשרור כחוק" לחוקיות הבחירה.
ויש על כך אינספור פסקי דין של המפקחים.
יתרה מכך, מי שטוען שוועד הבית הוא בכלל לא ועד הבית - עליו הנטל להוכיח מי הוא כן ועד הבית, שהרי על פי חוק המקרקעין חייב תמיד להיות ועד בית בבית משותף.

השאלה המרכזית היא

אם לועד הניכנס . יש סמכות לבטל דברים שהועד הקודם קבע . כמו שכתוב בתורה . פרעו שלא הכיר את יוסף . זה העניין . עצם הבחירה לא חשוב . אני הייתי בועד 3 שנים לא שילמתי ועד בית . היגשתי דוחות כספיים ממוחשבים כול 6 חודשים . בקריאת הדוחות ראו שאני לא משלם ועד בית . לא עשו מיזה עניין . בתמורה תחזקתי את הבלוק בעבודת . מים בחלפת צנרת /חשמל/ וכול דבר שהייה . שווי העבודה שווה לפחות פי 3 מהתשלום . אם היו מביעים בעל מיקצוע. יום בהיר אחד ב1/1 דייר שם פתח על הקיר מהיום אני ועד הבית . כתב את שמו . מבלי לנהל משא ומתן על פרישתי . בצורה יפה . על זה אני מלין . לא משלם ועד בית לועד החדש . אז הוא פנה לתרבות דיור . שיתבעו אותי
מה דעת המלומדים על הסוגיה הזו?
תודה קרמר

אחורנית OK

גם קדימנית אני רוצה פטור . או תשלום על מה שעשיתי .
עשיתי דברים . כמו חיסכון בתשלום חשמל לתאורה . עברנו לתאורת לד . משלמים חשמל כ230 ש,ח . בימקום 600-800 ש"ח . וקיבלנו יותר אור . שדולק כול הזמן בחושך . האור נידלק עם השמש . גם קרצוף הכביש . הכול רשום אצלי

עוד משהוא

הייה מנקה בבלוק . עבד כ10 שנים . ונעלם . אחרי 3 שנים בא לידרוש פיצויים . היתיעצתי עם 3 דיירים מביניי עניין . וענו שצריך לשלם . בסוף פתחתי את ספר החוקים .ולא מגיע לו פיצויים . גם חסכתי לדיירים כסף .

למעלה