ביטול רישום משטרתי במלאת 70 למדינה

ביטול רישום משטרתי במלאת 70 למדינה

לפני שלושה ימים (ב- 17 באפריל 2018) הכריז מפכ"ל המשטרה על מתווה סיכוי מחדש, שלפיו יבוטלו אוטומטית מאות אלפי רישומים משטרתיים. דומה שיש בהכרזה זו הודאה מרומזת, שהמשטרה לא הקפידה לישם את התיקון לחוק המרשם הפלילי ותקנת השבים מ- 2008 (סעיף 1(ד) ו-(ה) לחוק) ואת התקנות שהותקנו על-פיו ב- 2009, אשר מחייבים את המשטרה לבטל, כברירת מחדל, רישומים על חשד לעבירה מסוג עוון, בחלוף שבע שנים מיום האירוע, בהעדר טעם מנומק להשאירם.
מנגד, אם אמנם תתחיל המשטרה לבטל אוטומטית (קרי: בלי בקשת ביטול) גם רישומים בדבר חשד לעבירה מסוג פשע; או אם תבטל אוטומטית רישומים בדבר חשד לעבירה מסוג עוון, שביצע בגיר, בטרם חלפו שבע שנים ממועד האירוע, לדעתי, היא תחרוג בכך מסמכותה, משום שהתקנות (כל עוד לא שונו) אינן מאפשרות זאת, והחוק מסמיך את המשטרה לבטל רישומים אך לפי אמות המידה שנקבעו בתקנות, באישור ועדת החוקה של הכנסת.

לא נראה לי (בהכרזה אין התייחסות לכך)

אבל אתה רשאי לפנות לתובע בבקשה לבטל את ההודעה לתשלום הקנס (הדו"ח) בלי קשר לחגיגות השבעים. תמצא הסבר בהודעה עצמה.

תודה

ליפני כ9 שנים המירו לי לעונש על תנאי .
הפעם על התקנה החדשה . עולך רגל רק "חושב " לעבור המעבר חצייה . צריך לעצור למענו . אני לא עצרתי . ולא ויתרו לי להמיר . אלה לשלם את הקנס

prizman

New member
תנסה, אבל לא נראה לי שתצליח. זה רחוק מההודעה ומהכוונה.

למעלה