שינוי מגרש החנייה של הביניין, תשלום למבצע, ע"ח הוועד או של

evike

Active member
מנהל
שינוי מגרש החנייה של הביניין, תשלום למבצע, ע"ח הוועד או של

כל הדיירים?
השאלה נובעת מכך, שהוועד לא מוכן לקשור את הנושא לחשבון הוועד וגם לא לנקוף אצבע בנושא. עקרונית, אין לו התנגדות, כי גם הוא יהנה מהתוספת, אבל לא מוכן להתעסק בזה.
מכיוון שאישי בד"כ מגיע אחרון לחנייה ואין לו מקום (גם בחוץ קשה למצוא מקום אם בכלל) לקחתי על עצמי את חיפוש בעל המקצוע ואת איסוף הכספים.
ביקשתי מכולם לשלם במזומן (ס"ה 200 ש"ח לדייר), כי למעשה אין לפקודת מי לרשום.
חלק מהדיירים העבירו מזומן, אבל יש בעלי דירות שלא גרים בביניין, משכירים את דירותיהם ולא גרים באזור. הם ביקשו ממני את פירטי חשבוני כדי להעביר אליו את הכסף. אני לא מוכנה לכך משתי סיבות: לא רוצה לערבב את חשבוני הפרטי עם חשבון הביניין, ובמיוחד, לא מוכנה להפיץ את פירטי החשבון שלי לאף אחד זר. (הם זרים מהבחינה הזאת)
לוועד יש חשבון בנק, אבל הוא לא מוכן שיעבירו לשם כסף, כי כאמור, הוא החליט שהפרוייקט לא שייך לוועד. הציע שבעלי הדירות יתקזזו עם השוכרים, רק שרובם לא מעבירים מזומן, וגם חלקם סגרו כבר תשלום מראש.
האם הוא צודק? יש הצעה אחרת?
תודה מראש ושבת שלום.

prizman

New member
מה הבעיה לפתוח חשבון נפרד לנושא?

תקראי לו evike חניה ותסגרי עניין.

evike

Active member
מנהל
כתבנו בו זמנית...

לפתוח חשבון בשביל 4, 5 דיירים ועוד לזמן קצרצר, לא נראה לי הגיוני. זה ריצות, ואולי עוד כסף.
אני בגילי לא הולכת לעשות זאת, מספיק שאני מתעסקת עם זה בשביל כולם.
שאלתי בעיקר בשביל לדעת האם הוועד צודק, ולכן אשמח לתגובות של אנשי מקצוע.
תודה.

evike

Active member
מנהל
תוספת להבהרה

זה ביניין ישן שמחכה לאישור העיריה לתמ"א38/2 (הריסה) ובו 12 דירות, מהן 5 מושכרות. לכן אנחנו נעשה רק את המינימום שיאפשר תוספת חנייות.
ביניין שהיה כבוד לגור בו, ושרוב השכנים התחלפו, חלקם בעייתיים.
הוועד נבחר לפני הרבה שנים, תיפקד מעולה, רק שבשל התנאים כאן, התיפקוד זה לא מה שהיה פעם. גם אף אחד לא מוכן להחליף אותו, לכן גם קשה לבוא אליו בטענות.

evike

Active member
מנהל
אנחנו לא מוסיפים שטח, אלא משנים סידור

יש משטח חניה שבצידיו יש שיחים דשא, למעשה כבר לא דשא אלא יבלית.
גוזמים שיחים ויבלית, ושמים פס בטון לשיפוע, כדי להקל את העליה על המשטחים האלה, שמובדלים מהמשטח בכמו שפת מדרכה.
זה רחוב קטן שרוב בינייניו ישנים ללא חניות, שדייריהם (מי שמוצא מקום) חונים ברחוב. אנחנו מנסים לדאוג לעצמנו בשטח הפרטי שלנו.

9x9

New member
הצעה אחרת - ללא חשבון בנק שמתאימה במיוחד לדיירי רחוב קטן

דואר ישראל נותן שירות העברת כספים ללא צורך בחשבון בנק - בשתי שיטות שונות
השיטה הראשונה
באמצעות המחאת דואר
קונים המחאת דואר בסכום הדרוש, משלמים עמלה של 6.44 שקלים
שולחים את ההמחאה בדואר, וניתן לפדות אותה למזומן מיידי כמעט בכל סניף דואר
ההמחאה היא על שם המוטב בלבד ולא ניתנת להסבה
השיטה השניה
העברת מזומן ללא שימוש בהמחאה
העמלה במקרה כזה היא מעט גבוהה יותר - 17.88 שקל.

למעלה