אגרה על בקשות ביניים

אני חושב אחרת

זה לא מה שיפחית את כמות הבקשות.
כשצד כבר נמצא בדיון, הוא לא יחסוך בהליכים מפאת התשלום הזה. מה שגורם לאנשים לוותר על זכויות דיוניות ומהותיות, זה אגרות פתיחת תיק יקרות, שכר טרחת מומחים גבוה מאוד, ושכר טרחת עורכי דין כשזה אינו נגבה באחוזים.
מנקודת המבט שלי, אגרה של 35 ש"ח עבור כמעט כל בקשת ביניים, מהווה סוג של מס על הצדק. זה מיותר, זה מכאיב "בקטנה", וכבר התרגלנו שכל ממשלה מוצאת עוד דרך לתת ביס קטן ומעצבן בכיס שלנו, ביס שכולו לטובתנו.
מעלים את המיסוי על סיגריות "כדי להפחית את כמות המעשנים".
מנפחים את מחירי הדלק "כדי להילחם בזיהום ולעודד שימוש בתחבורה ציבורית". מי זוכר את סטנלי פישר ב-2012, אומר ש-8 (שקלים לליטר דלק) זה לא מספר קדוש?
מנסים להטיל מע"מ על פירות וירקות כדי להילחם בהעלמות מס. תקנו אותי אם זה לא היה התירוץ האחרון של שטייניץ בנושא.
עכשיו גם על הליכים משפטיים רוצים להטיל מס, כדי לעזור לנו. כדי להפחית את העומס ולייעל את הטיפול בתיקים.
&nbsp
לא קונה את זה. לא מאמין לזה. לא חסרות דרכים אחרות להעשיר את קופת המדינה ולא חסרות דרכים לייעל הליכים פרוצדוראליים.

אגרה על בקשות ביניים

החל מהיום, תוטל אגרה בת 35 ש"ח על כמעט כל סוג של בקשה שתוגש לבית המשפט במסגרת הליך משפטי.
מה דעתכם? האם זו הדרך להילחם בעומס בבתי המשפט? או שהצדק מיועד לבעלי ממון בלבד?

prizman

New member
תוכל לפרט מעט יותר על הנושא?

לא הזדמן לי לקרוא על זה
על פניו נשמע שיש אנשים שיפגעו מכך ואלו לא יהיו המליונרים,
גם לא אנשים משכבת הביניים כמוני.
באמת אף אחד לא העלה את זה בדעתו?

אגרה בבקשה בכתב

ראה תקנה 6א לתקנות בתי המשפט (אגרות) ופרט (סעיף) 36 בתוספת (שנמצאת אחרי תקנה 23). תקנה 6א הנדונה פורסמה ב- 3 בספטמבר 2017, נכנסה לתוקף ביום ראשון השבוע, 4 במרס 2018, והוגבלה מראש לחמש שנים (ראה תקנה 6 ו- 7 בהוראת השעה).
וראה גם הדיונים שקדמו להוראת השעה (הוראת שעה היא חיקוק שתוקפו מוגבל בזמן):
דיון מ- 12 ביוני 2017;
דיון מ- 26 ביוני 2017.

האמת שהאגרות מהוות מחסום רציני מאוד

מפני גישה לערכאות. אם היה מדובר באגרות סמליות אפשר היה לחיות עם זה אבל סכום האגרות היום הוא שערורייתי.

לדעתי זכות הגישה לערכאות גוברת על השיקולים נגד אגרות נמוכות..

בולטת גם הפליה לרעת מתדיינים בביהמ"ש לעניני משפחה. שם האגרות על בקשת ביניים הן מאות שקלים. דווקא שם היכן שיש צורך אמיתי לפנות לביהמ"ש -מקשים על הפונים.

למעלה