מי מבין בתאונת נזק בלבד לרכב? אודה לעזרה היעוץ

מי מבין בתאונת נזק בלבד לרכב? אודה לעזרה היעוץ

חניתי במושב כשכל הכביש אדום לבן, כך עושים כולם כי אין חניות. לא הייתי ליד הרכב, בא רכב ממול, עבר לנתיב שלי ופגע ברכבי, נזק לפי הצעת מחיר ממוסך כ-6000 ש"ח. איתרתי הפוגע. תחילה הפוגע לקח אחריות אך מושך אותי חודשיים, לא נותן לי פרטי הרכב והיום הגדיל והאשים אותי שבגלל שחניתי באדום לבן אני אשמה ומסרב לתקן את הרכב. האם בנאדם שהוא לא שוטר יכול לקבוע זאת? שאלתי במשטרת התנועה ולא עזרו לי, הם מטפלים רק בנזקי גוף. השאלה שוב: האם הוא צודק? מה הקשר בין חניה לבין פגיעה ועוד כשהנתיב שלו היה פנוי לחלוטין והוא חצה את הנתיב לנתיב שלי. בבקשה עזרה בייעוץ. הוא מסרב לתת לי פרטי הרכב וכו...אך יכולה להשיג. מנסה מאד להימנע מלגשת להגיש תלונה במשטרה.

shlang

New member
אמרי לו שאם לא יתן את פרטי הביטוח שלו

(אם בכלל יש לו) את תתבעי ממנו את כל הנזקים פלוס הוצאות בת"ק
זה שחנית באדום לבן עדיין לא מתיר לו לנהוג בחוסר אחריות ולפגוע ברכבים חונים במיוחד שהדרך שלו פנויה (וגם אם לא)

shlang, תודה מעומק הלב. זה מה ששאלתי שתי שוטרות במוקד תנועה

והן לא ידעו לענות. אז אין לי ברירה רק להגיש תביעה, בתביעות קטנות? ומה זה בת"ק?האם אני לוקחת סיכון שהוא יגיש תביעת נגד ואז יהיו לי הרבה הוצאות למשפט?

shlang

New member
תביעת נגד על מה? על שחנית באדום לבן

זה עדיין לא מוריד מהאחריות שלו לנהוג בצורה זהירה
הוא לא יכול להגיש תביעה על עבירת חניה באדום לבן, מקסימום להגיש תלונה במשטרה על כך

תודה לך על ההתייחסות. אכן הזהרתי אותו שאגיש תלונה ותביעה

זה הרתיע אותו והוא מוכן לתת לי פרטים אבל עדיין מושך קצת. מקווה שמחר יתפנה ונגמור עם זה. תבורך.

יכול להיות שהוא צודק

"כך כולם עושים כי אין חניות" זה לא תירוץ, ולא מכשיר חניה באזור אסור לחניה.
יכול להיות שהאזור אסור לחניה מכיוון שהוא מפריע לתנועה, ומגדיל את הסיכון לתאונה.
אם בתאונה הזו את ביצעת עבירת תנועה (העמדת הרכב במקום אסור), אז יכול להיות ויש לך חלק באשמה.
&nbsp
אם הוא מסרב לתת לך את פרטי הרכב, ניתן להגיש תלונה במשטרה. להם כבר יש את הפרטים.
בהצלחה

shlang

New member
כלומר, אם אעמיד את רכבי במקום אסור לחניה

(מכל סיבה שהיא, כולל תקלה ברכב) אזי כל אחד יכול לפגוע ברכב שעומד במצב נייח גם אם רכבי גורם להפרעה מסויימת בתנועה, נראה לי מאד תמוה!

אין לי מושג איך הגעת למסקנה הזו מדבריי

אם ביצעת עבירת תנועה, וכתוצאה ממנה נגרמה תאונת דרכים - יכול להיות ויש לך חלק באשמה בתאונה. בין אם זו חציית רמזור באדום, ובין אם זו נהיגה במהירות גבוהה מהמותר, ובין אם זו העמדת הרכב במקום אסור, או כל עבירת תנועה אחרת.
&nbsp
חניית רכב ליד סימון אדום לבן הנה אסורה. במקרים רבים, חניה כזו מגדילה (אפילו אם מגדילה במעט) את הסיכון לקרות תאונה, או במילים אחרות, יוצרת סיכון תחבורתי מסוים. לפיכך יכול להיות שתצטרכי לשאת בחלק מהאשמה בתאונה.
&nbsp
אני מכיר את כל ההסברים במצבים האלו.
"כולם חונים ככה", "זה מושב", "הוא היה יכול לעקוף", "לא היה שום סיכון באיך שחניתי", "לא הפרעתי בשום דרך לתנועה" וכו'. בשורה התחתונה את חנית במקום אסור ורכב נכנס בך. צריך לבדוק מה החלק של כל אחד מכם באשמה בתאונה ולסגור את הסיפור.
&nbsp
שבת שלום

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
בגדול - שלנג צודק, ואנסה להרחיב

את ביצעת עבירת תנועה אך לפוגע אין סמכות להענישך על כך - כך שהבעיה אינה עבירת התנועה אלא מי אשם בנזק.
ובנזק תאונתי בחלק גדול מהמקרים יש אחריות לשני הצדדים.
מה שאת אמורה לעשות במקרה כזה הוא לדווח לחברת הביטוח שלך ולהיוועץ בה, להגיד להם שבינתיים אינך מגישה תביעה אך את מבקשת עזרתם בקבלת פרטי הפוגע, הם יודעים איך להשיגם,
מאחר וכבר יצרת קשר עם הנהג המשטרה לא תתן לך פרטים נוספים, במידה ואינך מצליחה לאתר את הבעלים של הרכב הפוגע המשטרה תסייע לך לפי לוחית הזיהוי של הרכב.
במידה ותתבעי עלייך לנסות לפנות קודם לביטוח שלו, במידה ויש לו, אם יש לו ביטוח לצוי לתבוע בתביעות קטנות גם אותו וגם את הביטוח כי אם תתבעי רק אחד מהם הוא יטען לחוסר יריבות,
אם אין לו ביטוח עלייך לתבוע אותו בלבד - במשפט השופט עלול לקבוע שיש לך רשלנות תורמת בכך שהעמדת את הרכב במקום אסור ואז אחוז מסוים מהנזק יהיה על חשבונך.

למעלה