זקוקה לעצה, האם שוכרת דירתי הפרה חוזה?

זקוקה לעצה, האם שוכרת דירתי הפרה חוזה?

שלום, השכרתי את דירתי לשנה ו 3 חודשים לזוג+פעוט, לפני חתימת חוזה היא היתה מאד נחמדה כי רצתה את הדירה. לאחר החתימה מסרתי להם את הדירה שבועיים לפני הזמן חינם למעט הוצאות חשמל וכו.."כי בעלה סובל מהמגורים אצל הוריה" ועוד סיפורים של מסכנות שנכמרו רחמיי. תוך זמן קצר החלה להתחצף, כך עברה תקופת השכירות, לבעלה אסור לדבר. חמה הוא ששילם ולכן שלט בהם אך הבהרתי לו שלא הוא חתום על החוזה ועליו לא להתערב. כשבועיים לפני הפינוי החוצפה שלה והאשמות השווא שלה כלפיי למשל שלא אחזיר להם את צ'ק הפקדון ועוד עלו כמה מדרגות. כאשר חתמתי חוזה עם זוג חדש שיכנס במקומם שהיו בקשר עימה נשאלתי אם היא יכולה למסור את המפתח לדיירים החדשים לפני תאריך הכניסה הרשמית שלהם. עקרונית לא היתה לי בעיה אבל דרשתי שכל מה שקורה וכל סיכום בינהם חייב לעבור לידיעתי ולאישורי מהסיבה שהזוג שנכנס נתן לי צ'ק לחודש הראשון כשמועד פרעונו ליום הכניסה, לא קיבלתי מהם צ'קי בטחון וכו...סוכם שימסרו לי ביום הכניסה. אלא, שהשוכרת הראשונה כן מסרה את המפתח לזוג החדש שהיה אמור להיכנס שלושה ימים לאחר מכן. איכשהו גיליתי שהמפתח בידי החדשים וכי הם מנקים את הדירה שהושארה מטונפת, לא צבועה ועוד...לא ידעתי מה לעשות, ידעתי שהזוג החדש נמצא בדירתי ומנקה אותה.
החוצפה של השוכרת הראשונה, הקללות שלה, המחשבות המאשימות אותי בדברים שלא עשיתי או שלא התכוונתי לעשות, האיומים שלה ומפח הנפש שגרמה לי, הדירו שינה מעיניי. אמרתי לה שאגיש תביעה נגדה על כך שלמרות דרישתי ומספר פעמים (יש לי שיחות מוקלטות גם של הקללות והאיומים) מסרה את מפתחות הדירה לזוג החדש ללא הסכמתי כאשר עדיין לא קיבלתי בטחונות מהם. אודה לך/לכם מאד על עצות ותדרוך, האם כדאי לי להגיש נגדה תביעה? מה יצא לי מזה? כמה זה עולה? לא רוצה שהיא תצא ללא עונש על כל מה שעשתה/אמרה/קיללה.

zammy

New member
מה הנזק שנגרם לך? בכסף וברכוש?

צק בטחון של הזוג החדש- איך הסכמת שייכנסו ללא בטחון?!
מה כתוב בחוזה איתם? איך חתמת ללא צק בטחון? צקים מראש?
יש אנשים שלא כדאי להתעסק איתם, יעלה לך בכסף, בריאות, עצבים ומי יודע מה עוד.

היי, לא נגרם לי נזק בכסף או רכוש. בנפשי הייתי לחוצה להשכיר

בגדול אתה צודק. מאחר ששוכרת במקום אחר, חייבת להשכיר הדירה כי היא מממנת חלק נכבד משכירת הדירה שאני מתגוררת בה, מה גם שבתקופה הזו שוק השכירות הזוג היה מבטיח, שניהם עם השכלה גבוהה ועובדים. קיבלתי צ'ק ראשון ליום הכניסה ומאחר שלא מתגוררת בעיר שבה דירתי, סיכמתי לקבל השאר ביום הכניסה לפני מסירת המפתח. לקחתי סיכון אבל איפשהו הערכתי שהסיכון קטן, הזוג התחנן לדירה והמחיר היה טוב מאד בשבילי.
הנקודה היא שהדיירת הראשונה עשתה מה שבא לה ומסרה המפתח לזוג השני ללא הסכמתי. זה מרגיז, זה מעליב והייתי חסרת אונים באותו הזמן.

prizman

New member
מרגיז ומעליב זה יופי,

אבל את יכולה להצביע על נזק כלשהו שנגרם לך?
אם לא, חבל על העצבים.
אני השכרתי דירה לא מעט שנים, לא התעניינתי בהשכלת השוכרים.
חשבת שאולי הבעיה אצלך?

פריזמה,

1. לא נגרם נזק כספי.
2. היא אכן עיצבנה אותי מאד!! אבל מסכימה איתך שחבל על העצבים.
3. השכלת השוכרים השניים נתנה לי בטחון גם כי שניהם עובדים וברוך השם אין בעיות עם שכ"ד. לדעתי כן צריך להסתכל על הכנסת השוכרים (במקרה שלי משכילים אבל לא זו הנקודה, חשוב שיהיו להם אמצעים לשלם שכ"ד) כי אדם שאינו עובד וחי מתקציב עלוב של ביטוח לאומי, הייתי חוששת להשכיר, מנסיון של אחרים.
4. "חשבת שאולי הבעיה אצלך?" ??? למה כוונתך? תפרט או שאתה מתנשא עליי?

מרשי ביקשני להודיעך

שהוא לא מתנשא זה האופי שלו.

מרשי גר שנים רבות במדינת עולם שלישי (תאילנד). הנסיבות מחייבות אותו למרבה הצער לאכול חיות מחמד והוא איבד את אנושיותו.

מרשי ביקשני להתנצל בשמו.

בכבוד רב,

ד"ר יעקב חוראני, עו"ד

prizman

New member
ממש לא מתנשא.

חשוב מאוד לדעת מהיכן או איך ישלמו השוכרים עבור הדירה
אבל שכר והשכלה הם דברים שונים למרבה הצער.
בהבעיה אצלך כיוונתי למשהו שחבר שלי כתב רק בשבוע שעבר שכל חבריו הם אשכנזים מחוג מסויים,
בפרוש כתבתי לו מעל דפי הרשת שלכתוב דבר כזה זו גזענות.
אני מניח שלא לזה הייתה כוונתך ואם נפגעת מזה קבלי את התנצלותי.
המשקע ממה שהוא כתב עוד נמצא אצלי כי חשבתי שהחלוקה למזרחיים ואשכנזים
הישראל כבר נמחקה. זה היה רק לפני שבוע כך שזה טרי אצלי.
אני דווקא שייך ל"אליטות" עאלק.
השכרת דירה זה תמיד כאב ראש לכן החלטתי בסופו של דבר למכור אותה. את אותה תשואה
תקבלי גם בדרכי השקעה אחרות ובפחות בלבל מח והתעסקות.
מקווה שקיבלת את ההתנצלות והבנת את הרעיון.

prizman

New member
אני ממש לא.

רק אדם שעוסק בשוק ההון ומבין בו במידה זו או אחרת.
גם מספיק מבוגר כדי לצבור נסיון בתחום.
את הכינוי "מקסים" מציע לשמור לעופר בן אברהם מהפורום שטורח לפשפש
ולמצוא אסמכתאות לכל דבר, מה שאני לא עושה.
הוא מקסים בעיני.

למעלה