תביעת פיצויים בעקבות תאונת דרכים

asus8

New member
תביעת פיצויים בעקבות תאונת דרכים

שלום.
לפני כשנתיים הייתי מעורב בתאונת דרכים. נפגעתי בידיים ובעיניים. לאחר סיום התיק הרפואי (היום אני בסדר...טפו טפו) החל עורך הדין בדין ודברים עם חברת הביטוח.
סירבנו להצעה ראשונית שקיבלנו, כ30 אלף שח (שברתי עצמות...הייתי מושבת כשנה וחצי), הוחלט על מינוי רופאים מומחים שייתנו חוות דעתם.

את 'רופא הידיים' ראיתי כבר לפני חצי שנה. הוא קבע לי כ30 אחוז נכות לזמן בו הייתי מושבת ו10 אחוז קבועים.

מאז עוד לא נפגשתי עם רופא העיניים, למרות שאני מנסה ולוחץ על עורך הדין.
עכשיו שוב נדחתה פגישה שהייתה אמורה להתקיים.

שאלותיי-
האם לעורך הדין יש אפשרות של ממש לקדם את הפגישה הנ"ל? אני חושש שאולי התיק שלי לא מספיק אטרקטיבי עבורו, ואולי כדאי שאמצא עו"ד אחר, "רעב" יותר.

האם הדבר כדאי? לעבור לעורך דין אחר לאחר שהקודם טיפל בי במשך שנה וחצי? מה ההשלכות? אני מרגיש חסר שליטה על התיק ועל התקדמותו...
אשמח לכל עצה ועזרה
האם משך הזמן הנ"ל הגיוני, ואני סתם לחוץ לחינם? או שהתיק נגרר?
תודה רבה

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מוזר מאד

הפיצוי לנזקי תאונת דרכים צורכב בעיקרו מהחזר הוצאות כספיות ואבדן הכנסה, לכאב וסבל אין כמעט משקל.
לא נראה לי הגיוני שחברת ביטוח הציעה 30 אלף שקל עבור השבתה של שנה וחצי שזה הרבה פחות משכר המינימום - משהו לא מסתדר בסיפור שלך.

asus8

New member
הסבר

באותה תקופה הייתי סטודנט ולא עבדתי = אין תלוש לקבל עליו פיצויים. מקבלים משהו כמו 70 שח ליום.

הייתה השתתפות עצמית גבוהה (טעות שלא תחזור על עצמה), כ20K שח, שלאחר ניכוי השאירו קצת יותר מ30.

מוזר שלא הציעו פחות

בשנים האחרונות נתקלים בפחות ופחות נציגים מקצועיים בחברות הביטוח, כאלו שיודעים להעריך סיכון בתיק בלי להוציא אותו להגנה ולקבל ייעוץ שוטף מעו"ד חיצוני.

מדובר במומחה מטעם בית המשפט

ולפעמים המומחים מורחים את הזמן.
עורך הדין יכול לנסות וללחוץ, אבל גם להרגיז את המומחה של בית המשפט זה לא צעד חכם.
מציע לך להאמין בעורך הדין ולהתאפק.
&nbsp
לגבי החלפת עו"ד, זה בדרך כלל צעד לא פשוט ורצוי להימנע ממנו, במידת האפשר.
אם עורך הדין לא מתפקד זה משהו אחר, אבל אם זה רק עניין של לחץ לראות מומחה של ביהמ"ש מהר יותר - אני חוזר ומציע להתאפק ולנסות להבין מעורך הדין מה הסיבה לעיכוב. הלחץ על עורך הדין ברוב המקרים לא יעזור, אלא רק יגרום להרעה ביחסים ביניכם.
&nbsp
בהצלחה

asus8

New member
הבנתי תודה על העזרה

זה מה שעורך הדין אמר..."תתאזר בסבלנות". היחסים ביננו בנתיים נטרלים ופרקטיים. אפילו לא נפגשנו- קיבלתי המלצה ומאז אנחנו בקשר דרך מיילים ולעתים רחוקות שיחות טלפון.
אם כן התאזר בסבלנות...

למעלה