בן זוג מסרב לחתום לבנק על ויתור למישכון דירת מגורים

בן זוג מסרב לחתום לבנק על ויתור למישכון דירת מגורים

יש לי דירה במתחם פינוי בינוי ליזם יש בנק מלווה המעוניין לרשום משכנתא על כלל דירות הדיירים והמקרקעין הוא מתנה את מסירת ערבות חוק המכר שינפיק לטובת הדיירים בכך שיחתמו על כל מסמכי השעבוד לרבות הבאת הסכמת בן הזוג על מישכון הדירה תוך לקיחת סיכון שישאר ללא קורת גג . ללא חתימת כלל הדיירים על כל המסמכים לא ינתן אשראי לקבלן ולא ימסרו הערבויות
אני את שלי עשיתי חתמתי לבנק ולקבלן על הכל בעלי מסרב לחתום
אינני יכולה להכריח אותו , לדעתי התניית קבלת ערבות חוק המכר אינה חוקית כי אנו הדיירים "מכרנו" את מלא 100% הזכויות שלנוולפי חוק המכר היזם מחויב לתת לנו ערבוות בנקאית יתרה מזאת בעליאינו צד לעיסקה אין לו זכויות הדירה על שמי ומעולם לא הוא ולא אני לא גרנו בה בפועל . מה עושים ? האם הבנק מחויב להמשיך גם בלי חתימת בעלי?אגב בחוזה המכר בינינו לקבלן לא נאמרה מילה על חתימת בן הזוג.

מכתב הבנק לדיירים

אכן היזם לא הזכיר כלל את הסכמת בן הזוג בחוזה המכר הראשי אלא דרש שהבעלים יחתמו על כל המסמכים הנדרשים לצורך רישןם משכנתא וזאת עשיתי , די ברור שהסכמת בן הזוג להיותו מודע שהוא יוכל להיות ללא קורת גג והוא מוותר על חוק הגנת הדייר וחוק ההוצל"פ הינה דרישה המופיעה רק במכתב הבנק
הבעיה שהדיירים נדרשים לחתום גם על מכתב זה כי מבלי החתימה על מכתב זה הבנק לא ייתן אשראי
ובמכתב זה כתוב בסעיף האחרון שהוא גובר על חוזה המכר
אני מבינה מכך שדרישת או התניית הבנק לחתימת הבן זוג כאילו גוברת על זה שהיזם לא דרש כלום
האם זה נכון?
מה אני יכולה לעשות שבעלי מסרב לחתום
האם יש עילה ליזם לתבוע אותי בגין "עצירת הפרויקט והנזקים הנובעים מ"תקיעת " הפאויקט האם יש לשאר הדיירים עלה לתבוע אותי בגלל שחלקם כבר פינו דירותיהם

אודה מאד לתשובתך עו"ד יוסף פ.

למעלה