ביזיון בית משפט

מישהי177

New member
ביזיון בית משפט

שלום לכולם,

אני רוצה לשתף במקרה שקרה לי בבית הדין לעבודה כי אני מרגישה שנעשה לי עוול גדול ולא מאחלת לאף אחד לעבור את מה שאני עברתי במשך השנתיים האחרונות במלחמה על זכויותיי הבסיסיות שנפגעו ולבסוף לא קיבלתי שום פיצוי.
עבדתי כשנה וחצי כסדרנית במחלקת האורגניק מרקט באחד הסניפים של שופרסל, כאשר במהלך עבודתי בסניף פגעו בזכותי לעבודה בישיבה ("הזכות לעבודה בישיבה") ועוד זכויות רבות אחרות (פיטורין שלא כדין, אי מתן הודעה מוקדמת ועוד כמה זכויות בסיסיות) אשר עליהן לא קיבלתי שום פיצוי מכבוד בית הדין הנכבד אשר הרפה את ידיי. במקום לבוא לטובת העובד, שהוא הצד החלש הוא הגן על המעסיק ואיימו עליי שאם לא אמחק את התביעה יחייבו אותי בהוצאות משפט. בפעם הראשונה שתבעתי את העבודה שלי, באתי לא מיוצגת כי לא היו לי אמצעים כלכליים לממן לעצמי עו"ד ותבעתי רק על הזכות לעבודה בישיבה. כאמור, הייתי לבד באולם הדיונים לא מיוצגת וצריכה להתמודד לבד מול השופטת והעו"ד של שופרסל שאיימו עליי (וכן, גם השופטת שאמורה להיות לטובת העובד) שאם התביעה לא תימחק אצטרך לשלם הוצאות של כמה אלפי שקלים לנתבעת (לשופרסל), אז בלית ברירה נאלצתי להסכים לפשרה שהיא מחיקת התביעה. לאחר מכן, שלחתי מכתב זועם לרשמת שניהלה את הדיון, על כל ההתנהלות הלא הוגנת וחוסר הצדק שנגרם לי, אך ללא הועיל. כמה חודשים אחרי, במקרה קפצה לי מודעה באינטרנט של עו"ד לדיני עבודה שעוזרת לקבל פיצויים, אז השארתי פרטים והיא חזרה אליי. אמרתי אולי אם אהיה מיוצגת יהיה לי סיכוי לנצח ושהצדק יצא לאור, אך לא כך קרה הדבר לרוע מזלי. עו"ד אמרה לי שהסיכויים שלי לזכות גבוהים, שיש לי קייס חזק ושאין לי מה לדאוג, אני לא אצטרך לשאת בשום הוצאות ואם כבר, אז רק להרוויח, אפילו סכום סמלי בפשרה אבל שבשום מצב לא אשלם לנתבעת. שילמתי לעו"ד שתייצג אותי, כמה אלפי שקלים בידיעה מלאה שאני אזכה ושזה וודאי (היא השלתה אותי וגרמה לי לחוש ביטחון שננצח) וכך ניהלנו מול שופרסל מאבק במשך שנה וחצי אשר בסופו (שהגיע היום) וזה מוכיח שאין צדק (זה קיים רק בתיאוריה של החוקים, אבל לא מה שקורה במציאות בבתי המשפט) שוב איימו עליי ועל עו"ד שלי שאם התביעה לא תימחק אצטרך לשלם להם הוצאות של כמה אלפי שקלים כדי להמשיך את התביעה לבית המשפט (שכבר ברור לי שלא הייתי זוכה והיה לי יותר מה להפסיד מלהרוויח) ופלוס לשלם לה עוד אלפיים שקל כדי שהיא תגיש תביעה מחדש (בגלל שהפסק דין הקודם שלא הייתי מיוצגת היה שהתביעה נמחקה). בשורה התחתונה זרקתי את הכסף שלי לחינם והצדק לא יצא לאור והצד הרע ניצח. אני פשוט נכלמת שכך מתנהל בית דין שאמור לבוא לטובת העובד, שהוא הצד החלש ובמקום להגן על העובד ולגרום לו להרגיש ביטחון ולעשות עמו צדק (בנוסף שלא הייתי מיוצגת בהתחלה) מאיימים עליו ומפחידים אותו שאם הוא לא יוותר על הזכויות הבסיסיות שלו בעבודה יחייבו אותו בהוצאות! זה פשוט בושה וכלימה ואין לי מילים לתאר מה עברתי שם ואני מקווה שבחיים לא אצטרך להגיע למצבים האלה ולא מאחלת לאף אחד לעבור את מה שאני נאלצתי לעבור במלחמה על זכויותיי הבסיסיות כעובדת. כ"כ מצער אותי שמקום שהיה אמור לגרום לי להרגיש ביטחון כעובדת, רומס את הזכויות שלי, וכנראה שכבר אין תקווה אם אפילו בית הדין הנכבד לא יודע לעשות צדק. צדק קיים רק בתיאוריה ובחוקים, לא במציאות המושחתת שאנחנו חיים בה לצערי.

מישהי177

New member
לא הגישו כתב הגנה

אלא בקשה למחיקת התביעה שלצערי השופטת קיבלה אותה בסופו של דבר.

מישהי177

New member
כתב ההגנה נמצא אצל עו"ד שהייתי מיוצגת אצלה

אני לא זוכרת מה הם אמרו
אבל כל הטענות שלהם שקריות זה בטוח.

למעלה