שאלה על תביעת לשון הרע על הודעה בקבוצת ווטסאפ

aaa123

Member
שאלה על תביעת לשון הרע על הודעה בקבוצת ווטסאפ

מנהל קבוצת ווטסאפ הסיר אדם מהקבוצה בטענה שהוא חושש מתביעת לשון הרע על דברים שאותו אדם כתב.

האם יש למנהל הקבוצה חשש מתביעה על לשון הרע נגדו אם יחזיר את אותו אדם לקבוצה או שהחשש מתביעת לשון הרע צריך להיות רק חשש של אותו אדם שכתב את הדברים שזהותו ידועה?

במקרה שיש חשש אז האם החשש של המנהל מתביעה הוא רק במקרה שאותו אדם יחזור שוב על הדברים בקבוצה או שיש לו חשש מתביעת לשון הרע גם במקרה שהאדם שפרסם את הדברים לא כותב שוב דברים המהווים לשון הרע?

לשון הרע יכולה לשמש עילה לתביעה

גם אם מי שפרסם אותה הוצא מהקבוצה. לעומת זאת אם לשון הרע נמחקה בסמוך לאחר פרסומה אזי אפשר שהדבר ישפיע על גובה הפיצויים.

aaa123

Member
בניגוד לפורום באינטרנט אין שום אפשרות למחוק

דברים שנכתבו בווטסאפ בדיוק כמו שאם אתה שולח אימייל לקבוצת אנשים אין שום אפשרות למחוק את מה שכתבת בשביל מי שעדיין לא ראה אותו.
&nbsp

aaa123

Member
קראתי והכללים לא נראים הגיונים

האם הגיוני שכל פרסום שיכול להשפיל אדם אחר הוא לשון הרע בלי קשר לשאלת נכונות הדברים.
&nbsp
לפי הגיון זה אם בית משפט הרשיע אדם במעשים מסויימים הוא יכול לתבוע את העיתון שפרסם את ההרשעה על לשון הרע מאחר שפרסום ההרשעה משפיל את המורשע.
&nbsp
כמו כן סעיף 3 לא הגיוני.
(3) לפגוע באדם במשרתו [...] בעסקו, במשלח ידו או במקצועו;
&nbsp
לפי סעיף זה אם אני מפרסם דברים חיובים על שמעון אז ראובן שהוא מתחרה בשמעון יכול לתבוע אותי על לשון הרע מאחר שהדברים החיובים שכתבתי על שמעון פוגעים בעסקו של ראובן כי כתוצאה מהם יותר אנשים קונים אצל שמעון במקום לקנות אצל ראובן.
&nbsp
כמובן שגם אין לי שום זכות לפרסם ביקורת על שירות שקיבלתי מאדם,וגם אם יש לי הוכחות לשירות גרוע שקיבלתי מאדם אסור לי לפרסם את זה כי אני מבין שלשון הרע לא מתייחסת כלל לשאלה אם אמת דיברתי.

aaa123

Member
אני מבין מקריאה נוספת שאם יש ענין ציבורי בנושא אז

מספיק שמדובר בדברים נכונים.

למעלה