קבלת החזר כספי על ביטול הטיסה של מונרך

קבלת החזר כספי על ביטול הטיסה של מונרך

שאלתי בעוד פורומים רלוונטים אך אולי הישועה תגיע מכאן.
באוגוסט הזמנו טיסת הלוך באוקטובר עם מונרך.
מונרך הודיעה היום על הפסקת פעילותה וביטול כל הטיסות.
באתר שלה היא כתבה את הנ"ל:
Flights booked directly with Monarch Airlines from 15 December 2016 onward
Customers with these bookings are not ATOL protected and are not entitled to make a claim to the CAA. You are advised to contact your card issuer, insurer or PayPal for advice on how to claim a refund.

כלומר הם מתנערים האחריות להחזיר כספים ומיעצים לי לפנות לחברות האשראי.
השאלה היא מה חברות האשראי יכולות לעשות? מונרך כבר ממזמן גבו את הכסף על הטיסה שטרם התקיימה.
מונרך היא חברה עם נציגות בארץ, יש להם אתר מותאם לעברית, הם לא כפופים לחוק הישראלי? לפיו הם חייבים פיצוי כספי על טיסות שבוטלו?
בנוגע לחופשה, כדי לא להפסיד את כל המלון, ימי החופש שלקחנו, והאטרקציות אותן קנינו מראש, כבר הזמנו טיסת הלוך אחרת כדי לא לצאת קרחים מכאן ומכאן.
אשמח על כל מידע שאוכל לקבל.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
הם כפופים לחוק הישראלי

ואתה יכול להגיש נגדם תביעה רק שנראה לי שגם אם תזכה לא יהיה ממי לגבות את הכסף.
אני מניח שהם פשטו רגל וההליך מתנהל במדינה שהם רשומים בה ולא בישראל - כשבישראל חברה כזאת פושטת רגל ממנים לה כונס נכסים שאצלו נרשמים כל אלה שתובעים ממנה (שהם בדרגת עדיפות אחרונה) הכונס מוכר את החברה, לוקח לעצמו שכר טרחה והוצאות , נותן משהו לנושים המבוטחים, אם נשאר נותן לעובדים, אם נשאר (ובדרך כלל לא ממש נשאר) מחלק זאת בין כל התובעים האחרים שישמחו מאד אם יקבלו אפילו אחוז אחד מתביעתם.
ואבא שלי היה אומר שאם נשאר בחברה כסף לאחר שהכונס לקח שכרו והוצאותיו אז הכונס אדיוט.

למעלה