פטור מהתור לבעל תעודת נכה

rikola2

New member
פטור מהתור לבעל תעודת נכה

לפני כחודש ניגשתי לקופה קטנה בסופר עם מס' מצרכים ביד, ראיתי אשה
עם עגלה מלאה בכשלושה רבעים, לא נייר טואלט ודברים גדולים אלא מפוצצת
שבגללה כולם התפזרו לשאר הקופות. הערתי לה שהקופה מיועדת ל-10 מוצרים
והיא ענתה שיש לה תעודת נכה. התלוננתי בקופה הראשית הסמוכה והעובדת
רק שאלה מי זאת, הצבעתי על האשה והיא לא אמרה כלום. שאלתי את הקופאית
אם היא דרשה תעודה מהאשה והיא ענתה "אני מאמינה לה".

ביום שלישי ערב חג, הסיפור חזר על עצמו, היו בתור שתי נשים עם עגלה מפוצצת
עד למעלה וכרגיל כולם ברחו לשאר הקופות שאלתי את האשה מה זה? והיא הצביעה על החברה שלה ואמרה: יש לה תעודת נכה. לאורך כל זמן עריכת החשבון שנמשך די הרבה זמן 'הנכה' עמדה על הרגליים. האם זה תקין? מדובר בסופר
קטן, כי בסופר גדול זה לא היה קורה.

rikola2

New member
כמה שאתה טפש - בעיה של הבנת הנקרא

הנשים לא היו בוודאות נכות.
אף אחד לא בדק אם יש להן תעודת נכה.
רק מי שגר ליד אתיופים מבין על מה מדובר.
לא כולם רעים יש בכל עדה ככה וככה
כמו חרא כמוך.

liron50

New member
ברור שזה לא תקין

זו בדיוק הבעיה שבארץ כבר לא מאמינים למי נכה ומי לא.
יש יותר נצלנים שמשתמשים בתעודות נכה במרמה, מאשר נכים אמיתיים. לכן היום כשנכה
אמיתי מחפש חניה, כבר כל חניות הנכים תפוסות.
&nbsp
מצד שני, בסופר אין חוק שמחייב אותם. אני פשוט הייתי מצביע ברגליים ועובר לסופר אחר.
בד"כ סופר קטן גם יקר יותר.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
סטטיסטיקה

במדינת ישראל יש כ 230 אלף נכים על פי הגדרה (ברור שהמחוקק רשאי לשנות את ההגדרות ואז יהיו יותר או פחות) ויש על כבישי המדינה כ 110 אלף כלי רכב בעלי תו נכה ירוק הרשאים לחנות בחניות נכים, בנוסף יש כ 5000 מכוניות בעלות תו נכה כחול (עם ציור עגלה) הרשאים לחנות גם בחניות נכים וגם בחניות יעודיות עם כיתוב "עבור נכי עגלה"

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
זה בהחלט תקין

לנכים בעלי תעודת נכה יש פטור מעמידה בתור, המרכול רשאי לבקש מהם תעודה אבל אינו חייב, במקרים רבים הנכים כבר מוכרים במרכול ולא מבקשים מהם כל פעם תעודה מחדש.
יש נכים שלא ניתן לראות חיצונית את נכותם וגם עם הנכה עומד כל זמן עריכת החשבון זה לא מעיד על כך שהיה לו קל לחכות בתור ולעמוד פי 3 זמן.
משום מה במרכולים רבים הפטור מתור ניתן דווקא בקופה הקטנה (שגם היא פריווילגיה הניתנת לחלק מהקונים, ודווקא אלה שהמרכול מרוויח עליהם פחות) דבר שמכעיס קונים כמוך
גם למלווה של הנכה יש פטור.
וזה קורה גם בסופרים הכי גדולים - בסופרים הגדולים גם שמים מודעה ליד אחת הקופות שבקופה זו מתקבלים נכים ללא תור.

9x9

New member
לא בטוח

האמירה שלך שנכים בעלי תעודה יש פטור מעמידה בתור אינה נכונה
התקנות כלל לא מתייחסות לעמידה בתור
הן מתייחסור לפטור מהמתנה בתור וההבדל גדול מאוד
אם היית צודק - די היה בכך אם היו מציבים שני כסאות כדי שהנכים יוכלו לשבת
אבל הנכים לא דרשו כסאות, הם דרשו לקבל יתרון - לא מוצדק - על פני שאר הלקוחות

התקנות מדברות על יצירת שיוויון, כסאות היו יוצרים את השיוויון, אבל זה לא המצב בפועל לגבי התור במרכולים, שם הנכים עוקפים את כל הממתינים בתור, כי כך קובעות התקנות..

בסניפי הבנקים, לעומת זאת, הציבו כורסאות מרופדות לממתינים בתור, ואין שום פטור לנכים מהמתנה - ואף נכה לא עוקף את כל התור ונכנס ראשון. אבל הבנקים פועלים בניגוד לתקנות.

ומה קורה כאשר 3 נכים עם עגלות קניה עמוסות מגיעים לקופה של הנכים?
הם נאלצים להמתין שעה ארוכה, בעמידה.

בוא ואעיר את עיניך

גם אני עד לפני מס. שנים, לא הבנתי.
לצערי,
עכשיו , על קביים, מתקשה לעמוד, ללכת או לשבת, קשה גם המתנה של אדם אחד עם "עד 10 מוצרים".
אינך מבין שגם ההגעה לחנות וההתמודדות עם מקום חנייה שלרוב תפוס ע"י בעלי תו שאינם נכים..... מקשה מאוד ולעיתים גורם לעזיבת המקום ללא קניות.
הנסיון להבחין בין המתנה, ישיבה ועוד רק מצביע עד כמה לעיתים אנחנו צרי עין.
אני לא מבקשת עזרה, לא מבקשת חמלה, רק רוצה להיות עצמאית.
רק בריאות.

יוקה

New member
נכה הוא לאו דווקא מי שאינו יכול לעמוד על רגליו

קיימים סעיפי נכות רבים. יש גם נכות נפשית או לבבית או מוחית לדוגמא, שאיננה נראית חיצונית. יחד עם זאת, אני חושבת שלמען עצמם כדאי שהנכים יציגו תעודה בכל מקום שבו עלולה להתעורר מחלוקת, כולל מקום ישיבה באוטובוס או תורים בקופות. יכולת לבקש לראות את התעודה.

למעלה