השתתפות בעלויות ישנות של תיקון גג

liron50

New member
השתתפות בעלויות ישנות של תיקון גג

הי.
שכן שלי פנה אלי לגבי תיקון שביצע בגג מלפני כ-6 שנים וטוען שאני צריך להשתתף איתו בעלויות.
לדבריו, בזמנו הוא טען הועד צריך לשאת בעלויות התיקון, ולכן קיזז את העלויות מתשלום מיסי הועד שלו.הועד תבע אותו והוא הפסיד וחויב לשלם לאחרונה, וכעת הוא רוצה שאני אשתתף איתו בעלויות שהוא שילם אז על התיקון.

אלא שבאותה תקופה אני בכלל לא הייתי הבעלים של הדירה(רק כשנתיים אחרי) ואין לי מושג מה בדיוק נעשה ומה בדיוק היה הסיפור, למה זה נמשך עד עכשיו.

מה כדאי לעשות?

liron50

New member
אבל האם מבחינה חוקית אני אמור להשתתף איתו בהוצאות?

לאור זה שעברו 6 שנים וזו תקופה שלא הייתי בעל הדירה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
לא

אם הגג רשום כשטח משותף הרי שכל בעלי הדירות היו צריכים לשאת בהוצאות התיקון כבר לפני 6 שנים, אם הגג שייך לדירות שמתחתיו ואלו הן דירתו ודירתך היה עליו להסדיר את העניין כשביצע את התיקון עם הבעלים של הדירה באותה תקופה. בכל מקרה לצורך תשובה טובה יותר צריך לראות למי שייך הגג, מדוע שילם בעצמו עבור התיקון ומה כתוב בחוזה של העברת הדירה לבעלותך.

zammy

New member
קשה להתיחס

בלי לראות את התביעה דאז עם החלטת השופט.
ככלל תחזוקת רכוש משותף באחריות הוועד.
אם הגג אינו משותף- עליך לבדוק בתיק הבית המשותף למי הוא שייך.
אם יימצא כי הגג או חלק ממנו שלך- האחריות לכל הוצאה עליך. אפילו שמדובר שמשהו לפני שנכנסת לגור בדירה.
המוכר היה חייב ליידע אותך בדברים כאלו ואם ידע ולא יידע תוכל לתבוע אותו גם היום.
&nbsp
נניח שהשכן צודק- עליו להוכיח כי אכן הגג היה חייב תיקון, כי הוא הודיע לבעל הקודם על התיקון, הביא הצעות מחיר, קיבל הסכמות ושהעבודה בוצעה כמו שצריך.
לאחר שימציא הוכחות תוכל להתייחס לעצם הבקשה.
&nbsp
&nbsp

למעלה