עבודה

noha8

New member
עבודה

שלום
רציתי לדעת אם ובמידה ולא הודעתי למנהל שלי עשרה ימים לפני העזיבה שלי הוא יכול להוריד לי בשכר?
אני בת 18, עזבתי לפני חודש ונתתי לו את העשרה ימים לפי החוק... הוא בא וביקש ממני אם אני יכולה להמשיך, הסכמתי בתנאי שהוא יעלה לי את השכר והוא הסכים וביקש שאם אני יוכל לתת לו משמרת כפולות כדי ללמד את העובדים את העבודה בערב כי הוא אהב את העבודה שאני עושה.
כרגע קיבלתי את המשכורת וראיתי שהוא לא העלה לי את השכר כפי שסוכם. שאלתי אותו למה והוא טוען שהוא סיכם איתי שרק אם אני אעבוד כל יום כפולות וינהל לו את הסניף הוא יעלה לי בשכר. ( חשוב לציין שזה לא נכון ולא כך סוכם בנינו העלה שהגיע לי הייתה כי עבדתי קשה מאוד וזה הגיע לי ובגלל שהוא רצה שאחזור הוא הסכים לעלות בלי שום קשר לכפולות ולניהול הסניף).
שראיתי שהוא לא העלה והוא משחק משחקים רבתי איתו במשמרת ועזבתי את העבודה, הוא מאיים לפגוע לי במשכורת!
השאלה שלי זה אם הוא יכול לפגוע לי בשכר למרות שלפני חודש כבר נתתי לו עשרה ימים הודעה מראש לפני שאני מתפטרת, ולאחר מכן חזרתי לעבוד אבל עכשיו בגלל שהוא לא עמד במילה שלו עזבתי, מה עליי לעשות?

לדעתי אם סוכם שתקבלי העלאה והוא ביטל

את זה אז זה עילה להתפטרות בדין מפוטר. האם יש לי ראיות לסיכום הזה? היו עדים ? הקלטה ? משו?

noha8

New member
עבודה

לא היו עדים .רק אני והוא
האם בכל זאת הוא יכול לפגוע לי במשכורת?

be_roo

New member
יש פורום יעודי לדיני עבודה, שווה לנסות אותו.

guya72

New member
עבודה

החוק מחייב אותך לתת למעסיק התראה בכתב לפני התפטרות מעבודה.
מספר ימי ההתראה הוא בהתאם לוותק שלך במקום העבודה.
במידה ונתת התראה ובסוף החלטת לא להתפטר - אזי אין ערך להתראה זאת.

כעת, עלייך לתת לו התראה חדשה בכתב כי בכוונתך להתפטר.
במידה ותתפטרי ללא מתן התראה (כלומר, תעזבי את מקום העבודה באופן מיידי) - למעסיק יש סמכות חוקית לקזז לך מהמשכורת את ימי ההתראה.

המלצה - את ההתרעה על ההתפטרות, תדפיסי ב-2 עותקים.
תמסרי למעסיק עותק אחד, ותחתימי אותו על עותק שני (אותו תשמרי אצלך) - כך שיהיה לך הוכחה כי נתת לו התראה.

http://bit.ly/2xpqUtw

למעלה