מי אחראי לנזילת מים מצינור של מזגן?

evike

Active member
מנהל
מי אחראי לנזילת מים מצינור של מזגן?

בביניין שלנו נוספו מכוניות, ואין מספיק מקומות חנייה. כדי להוסיף עוד מקומות, גזמנו שיחים מתחת למרפסת אחת הדירות, מה שמוסיף עוד חניות.
הבעיה היא, שמהקומה השניה יש נזילת מים על המכוניות מצינור ניקוז של מזגן ישן, ואף אחד לא רוצה לחנות שם. לפני כן, הנזילה היתה על השיחים.
ביקשנו מבעלות הדירה (שהיא מושכרת) לטפל בעיניין. הן טוענות שהבעיה לא שלהן, מכיוון שהן לא חונות שם, ושהצינור קיים כך 40 שנה, ושעל הוועד לטפל בכך.

אני מוסיפה צילום, כדי להבהיר בדיוק איזה צינור יש למזגן הזה.
נכון, אנחנו בדרך לתמ"א, אבל עדיין רוצים לתקן דברים.
בכל אופן, על מי לטפל בבעיה?
תודה.

זמי

New member
האחראי הוא בעל הנכס ולא השוכר

יש לדרוש ממנו תיקון הבעייה.
והדבר אינו באחריות הוועד כי זו איננה תחזוקת בית משותף.

evike

Active member
מנהל
מעניין שיש 2 תגובות מנוגדות

וברור שלא השוכר צריך לשלם את הטיפול. גם לא העליתי את האפשרות הזאת.
תודה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
מה שנראה לי

המקום הזה לא היה מיועד לחניה ומי המזגן השקו את השיחים וחסכו מים לכל הדיירים ובנוסף שופרה חזות הבניין.
עכשיו מישהו החליט לשנות את יעוד המקום ולהכשירו לחניה - לשם כך הוא עקר את השיחים ויישר את השטח - חלק מהכשרת המקום לחניה הוא גם ניקוז מי המזגן והעלות היא חיבור צינור פלסטיק שעלותו שקלים בודדים - אז שיתכבד מי שהכשיר את השטח לחניה ויסיים את עבודתו.

evike

Active member
מנהל
השיח שקיבל את המים מהמזגן, הוא אחד מ 5 שיחים באותה השורה

האחרים לא הושקו, וכולם גדלו ופרחו באותה המידה ללא הבדל ביניהם, ללא קשר להשקייה. וכולם לא מושקים כבר כמה שנים. כך שאין קשר לתועלת ולחיסכון לכאורה שכאילו המים האלה הביאו לשיח.
נוצרה הפרעה לדיירים הנובעת מהדירה הזאת, ולדעתי, אין סיבה שהוועד ישלם את העלות, גם אם היא זניחה.
תודה.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
נניח שאין סיבה

אבל נראה לי שהוועד יוציא הרבה פחות כסף ואנרגיה על התקנת צינור ניקוז מאשר על מריבות עם בעל הדירה שבכלל לא מתגורר בה

evike

Active member
מנהל
זה רק במקרה שהמים ירדו על השיח

בשום אופן מים ממזגנים לא צריכים לרדת חופשי ללא ניתוב. עובדה שכל מזגן שמתקינים כבר שנים, מצוייד בצינור שמוריד את המים למקום שהם לא מפריעים.
כרגע, הם יורדים לא רק על המכונית, אלא גם על כל מי שיוצא ונכנס אליה.
כולל בנה של הדיירת שאין לה מכונית, שבא לבקר אותה מידי פעם, וחונה בחנייה.
ומכיוון שהדירה מושכרת, בעתיד הקרוב או הרחוק, יכולים להכנס דיירים אחרים עם מכונית.

evike

Active member
מנהל
אז מכיוון שיש דעות מנוגדות, פניתי לתרבות הדיור

התשובה שלהם, חד וחלק, שבעל המזגן צריך לטפל בצינור, אפילו נאמר לי, "מה פתאום הוועד!"

למעלה