שאלת הפלייה צרכנית נגדי

שאלת הפלייה צרכנית נגדי

רוצה לבדוק אם העניין חוקי. אני בעל חנות אינטרנטית, מוכר בה מוצרים מחברה ישראלית מובילה.
לאחרונה הודיעו לי בסניף ממנו אני קונה בירושלים, כי המחירים עלו בצורה שאינה כדאית כלכלית ביחס למחירים שאני רואה בפירסומי חנויות אחרות לאותם מוצרים בזאפ לדוגמה, ביררתי עם מנהל הסניף הירושלמי, והוא טוען שאין לו אפשרות לבטל את ההעלאה, והוא לא יודע איך החנויות האחרות מצליחות למכור יותר בזול, הקיצר לא נתן תשובה הגיונית.
אני מתכוון לפנות להנהלה, אבל מנסיון קודם המנהל די מקורב להנהלה שם ולא בטוח שילכו נגדו.
היות וזו חברה פרטית, יש לי קייס חוקי נגדם? חוסר שוויון או משהו בסגנון? אשמח לדעתכם.
תודה איציק

be_roo

New member
אין כאן כל אפליה, המחירים שלהם זהים עבור כל הלקוחות

והם רשאים לקבוע את המחירים שהם רוצים ואתה רשאי לקנות במקום אחר.
&nbsp
קוראים לזה שוק חופשי.

יש אפלייה ואין איפה לקנות

המוצר הוא מוצר יחודי שהחברה הזו מייצרת ואין מקום אחר לקנות ועל פי מה שאני נוכח בזאפ המחירים לחנויות אחרות זולים יותר, על פי המחירים שהם מוכרים אם הם קונים במחיר שלי הם אמורים להפסיד

מה הקשר לאפלייה?

זה שהמוצר הזה יחודי היה יכול להיות רלוונטי אם המדינה הייתה מכריזה עליו כמונופול, ואז הייתה יכולה לבצע רגולציה על המחיר שלו. גם אז זה לא קשור לאפלייה, אלא לממונה על ההגבלים העסקיים.
אבל גם זה לא המצב.
זה ממש לא נופל תחת ההגדרה של אפליה

be_roo

New member
1. אתה לא מבין את המושג אפליה

2. אתה סותר את עצמך. אתה לא יכול לטעון מצד אחד שאין מקום אחר לקנות, ומצד שני להגיד שהמוצר קיים בחנויות אחרות זולות יותר.

אסביר לך שתביני

המוצר קיים בחנויות אחרות מספק יחיד, מסניפים אחרים שלו. ולכן קיים אצלם

z i v1

New member
הבנת הנקרא:

הוא לא צריך את המוצר, הוא רוצה לקנות ולמכור אותו כמו חנויות אחרות.
לפי מה שהספק מציע לו, הוא לא יוכל להתחרות במחיר של חנויות אחרות שקונות מאותו ספק כנראה יותר זול.

כל כך קשה להבין מה הוא אומר?

למעלה