מידת החשיפה בטרם העברת בעלות על מגרש

BravoAlpha

New member
מידת החשיפה בטרם העברת בעלות על מגרש

שלום לכולם,

פירסמתי הודעה דומה בפורום נדל"ן, אך יכול להיות שפורום זה מתאים יותר.

אישתי ואני הגשנו שתי הצעות למכרז של ממ"י למגרש לבניה, אחת על שמנו ואחת על שם אבי. ההצעה על שמו של אבי זכתה. את הבעלות על המגרש ניתן להעביר רק אחרי סילוק כל התשלומים למנהל, כך שיהיה פרק זמן מסויים בו המגרש על שם אבי אבל אנחנו אלו שמבצעים את כל התשלומים. אבי עוסק מורשה ורצינו לבדוק את מידת החשיפה שלנו בכל מיני תרחישים קיצוניים.

כיצד אנחנו יכולים להבטיח שבכל מקרה, אף אחד פרט לנו לא יוכל לטעון לבעלות על המגרש, לפני שהוא מועבר אלינו באופן רשמי?

(כמובן שהתשובות שתנתנה כאן לא תבואנה על חשבון התייעצות עם עו"ד).

תודה רבה.

zammy

New member
מימוש זכיה משמעותו חתימת חוזה על רמ"י

איש לא יכול לטעון זכות למגרש אם יש חוזה.
לגבי אביך- כעוסק מורשה ההשלכה היחידה שאני חושב זה בהצהרת ההון שלו.

BravoAlpha

New member
כוונתי ב"מידת חשיפה" היא מידת החשיפה שלי

תודה על התגובה.

כוונתי ב"מידת חשיפה" היא מידת החשיפה שלי למקרים בהם הבעלות על המגרש תופקע מידי אבי לפני שתעבור אליי. מקרים כגון תביעות של צד ג' כנגד אבי (אין לי מושג למה, רק רוצה להיות מוכן לתרחישי קיצון).

באופן ספציפי, אני רוצה להימנע ממצב בו אני שילמתי את כל העלויות עבור המגרש אבל רגע לפני שהבעלות עוברת אליי, מישהו תובע את אבי על סכום כסף גדול ובעקבות כך מעקלים לו את המגרש מכיוון שהוא רשום על שמו.

איך אני יכול להבטיח מעבר לכל ספק שאף על פי שהמגרש רשום על שם אבי, יהיה ברור לכל שהמגרש מיועד לי ואין להחשיבו כרכושו של אבי.

BravoAlpha

New member
למה תרגיל?

זה חוקי לחלוטין ואפילו מקובל.
אל תיתמם, רוב הניגשים למכרזים האלו הם בכלל סוחרי קרקעות שבכלל לא מתכננים לגור במקום. רק לגלגל את הקרקע הלאה ולגזור קופון. תעקוב אחרי מכרזים באתר המנהל ותן מבט ביד2 יום אחרי שתוצאות מכרז מפורסמות.

אנחנו לפחות מתכננים לגור שם. בסך הכל הגדלנו את הסיכוי תוך עמידה בחוקי המכרז.

BravoAlpha

New member
בוודאי שהוא התכוון להשתתף

ההצעה הוגשה על ידו בכוונה להעביר אלינו את המגרש/בית במידה והצעתו תזכה. מה בדיוק לא חוקי כאן?

רמאות זה לא חוקי

חוסר תום לב זה לא חוקי.

פגיעה בסיכויי הזכירה של אחרים זה לא חוקי.

מה שעצוב בכל העניין זה שאתה כנראה באמת לא מבין מה לא בסדר בעניין.

זה שהבשר מסריח, עדיין לא אומר שהוא לא כשר

אני לא בקיא בניואנסים של הסוגיה הנ"ל. אבל קח דוגמה אחרת - יש הרבה מקרים של זוגות צעירים שיש להם דירה שהם גרים בה שהיא על שם ההורים של אחד מהם (שממילא בהמשך תכנן להעביר את הדירה על שמם). הם משתתפים במחיר למשתכן ללא שום כוונה לגור שם, אלא כדי לעשות עסקת נדלן זולה ובינתיים להשכיר את הנכס.
ברור שלא עבורם נוצרה תכנית מחיר למשתכן, והם פוגעים בסיכויי הזכיה של אחרים שעבורם התכנית נוצרה. אז?
ברור לי שזה לא אותו דבר בדיוק - אבל זאת דוגמה לכל מיני קומבינות שאנשים עושים שעדיין במסגרת החוק.

prizman

New member
זה שבשר מסריח בד"כ אומר שהוא כשר.

אין מה להיות צדיק יותר מהאפיפיור. לגיטימי להגדיל את סיכויי הזכיה.

למעלה