נזק לרכב מפסולת שהושלכה בחניה של גן ציבורי

נזק לרכב מפסולת שהושלכה בחניה של גן ציבורי

לרכב שלי שחנה בחניה של חניון של גינה ציבורית נגרם נזק מפסולת ריהוט משרדי שמישהו השליך באיזור לצד (ועל צד) הרכב שלי.
התקשרתי למשטרה שתחילה אמרו שבאים ומאוחר יותר התקשרו ואמרו שלא יבואו ושעלי לבוא להגיש תלונה.
לאחר שעה ארוכה של עבודה פיזית בשמש בהזזת הפסולת שהיתה שעונה על צד הרכב שלי ומתחתיו (שבמהלכה גם נפצעתי בידי) הצלחתי לשחרר את הרכב.
תוך כדי מצאתי רשימת טלפונים של בניין משרדים שהריהוט כנראה היה שייך לו.
1. כיצד עלי לנהוג כדי לקבל פיצוי על הנזק שנגרם לרכבי?
2. האם יש טעם בהגשת התלונה למשטרה? ואם כן כיצד לנהוג כדי לחסוך זמן? (האם אני יכול להכין את התלונה מראש ורק לגשת להגיש בתחנת המשטרה? האם יש טופס יעודי לכך?)
3. מי הגורם האחראי לפצות אותי על הנזק? האם זו הערייה שאחראית על הגן? או אולי בניין המשרדים שפסולת הריהוט שלו?
בתודה מראש!

sharpantie

New member
חוק שמירת הניקיון

מה שאתה מתאר הוא עברה על חוק שמירת הניקיון השלכת פסולת ברשות הרבים.
באפשרותך להגיש תלונה במשטרה, אך האם תוכל להוכיח קשר בין הפסולת
לבין בנין המשרדים שאתה מציין כאן?
אם אין לך הוכחה ברורה לגבי זהות משליך הפסולת, נגד מי תתלונן?.

אלו בעצם חלק מהנקודות ששאלתי לגביהן..

zammy

New member
אחריות הרשות המקומית

היא זו שאחראית על הניקיון ועל מה שקורה בחנייה ועליך לפנות אליה.
במקביל נסה לאתר בדיוק מי זרק את הפסולת.
תמיד טוב להגיש תלונה במשטרה רק שלא בטוח שיימצא עניין לציבור.
&nbsp

כיצד נכון לפעול?

1. האם העיריה היא זו שאחראית לפצות אותי?
2. לאן בעיריה (ת"א) צריך לפנות ובאיזו צורה?
3. האם את התלונה למשטרה יש להגיש לפני הפניה לעיריה?
4. כאמור על אחת מדלתות הארונות מצאתי דף טלפונים של בניין המשרדים שמקור הריהוט ככל הנראה ממנו. -האם יש מה לעשות בנידון? ואם כן מה צורת הפניה הנכונה?

בתודה מראש!

sharpantie

New member
תשאל במחלקת הפיקוח העירוני.

דף הטלפונים שמצאת הוא לא הוכחה לביצוע העברה, אולי זה התגלגל לשם
בלי קשר למשרד.אתה גם לא יכול לדעת מי הניח שם את הפסולת, גם אם הוא
מאותו משרד. אין לך מה לגשת למשטרה כל עוד אתה לא יודע בוודאות
נגד מי להתלונן.

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
דעה אישית

1. למשטרה אין לך מה לפנות, הסיכוי שהיא תטפל בזה אפסי.
2. לעיריה אין לך מה לפנות - לפי הגישה שהעיריה אחראית על פעילות עבריינית של תושבים הרי יתבעו ממנה פיצוי על כל רכב שנהג פגע בו בחניה (ואולי גם על גניבות מדירות או שיכור שמפריע מנוחתך.
3. אפשר לנסות (אם לדעתך הנזק מצדיק זאת) לגשת לבניין המשרדים ולנסות לברר האם מישהו בבניין פינה פסולת שמתאימה לתאור ומתי ולגשת לאותו משרד ולשוחח איתם על זה בנועם (שהרי יתכן גם שלא אנשי המשרד עשו זאת אלא חברת ניקיון שניקתה בין שני שוכרים)

לשאלתך

1. במידה ומדובר בנזק בסכום כספי נמוך, תוכל להגיש תביעה קטנה או לפנות לעו"ד העוסק בתחום הנזיקין ע"מ להגיש תביעה בסדר דין מהיר. ניתן גם לפנות לעו"ד שיכתוב עבורך תביעה קטנה באופן מקצועי, אך אתה תייצג את עצמך בביהמ"ש. לשיקולך מבחינת עלות-תועלת.
2. אין מניעה בהגשת תלונה למשטרה, אך לדעתי אין בכך תרומה של ממש לתביעה.
3. מי שגרם לנזק צריך לפצות אותך. בנסיבות שתיארת, אינני חושב שהעירייה תחוייב באחריות כלפיך.
&nbsp
אם יש לך ביטוח מקיף, אפשר להפעיל אותו תוך הבנה שעליך לשלם השתתפות עצמית. אם חברת הביטוח תצליח לאתר את גורם הנזק ולהוכיח את אחריותו בביהמ"ש, תוכל לתבוע מאותו גורם נזק את ההשתתפות העצמית ששילמת.

למעלה