סירוב חברת הביטוח לשלם לצד ג

ענת2409

New member
סירוב חברת הביטוח לשלם לצד ג

שלום,
לפני חצי שנה דירתי עלתה באש בשל שרפת מזגן. בנוסף לנזק לדירתי ולתכולה, נגרם נזק גם לחדר המדרגות. לועד הבית אין ביטוח. לי יש ביטוח מבנה, תכולה וצד ג' (פרטי, לא במסגרת משכנתא).
חברת הביטוח שילמה (לא הכל) עבור הנזקים למבנה ולתכולה, אך היא מסרבת לשלם לנזק שאירע לחדר המדרגות. לטענתה, חוקר השרפה מטעמה קבע כי השרפה אירעה בגלל כשל במזגן, ולכן ועד הבית צריך לתבוע את חברת המזגנים ולא את חברת הביטוח.
יש לציין כי חוקר השרפה של חברת המזגנים, שבדק גם הוא את המזגן לאחר השרפה, שולל את עניין הכשל במזגן מכל וכל.
האבסורד הוא, שלמרות שחדר המדרגות נחשב לצד ג', אני הוא הניזוק העיקרי מהפיח בחדר המדרגות, כיון שעיקר הנזק נגרם לקומה שלי וסביב לדלת הדירה שלי.
שאלותי:
האם חברת הביטוח יכולה להתנער ממחויבותה לצד ג' למרות שהפוליסה שלי אמורה לכסות נזקים לצד ג'?
האם חברת הביטוח לא אמורה לשלם לצד ג' ואח"כ לתבוע את חברת המזגנים (כפי שנעשה לגבי הנזק לדירה ולתכולה)?
האם עלי לשלם מכיסי את הנזק שנגרם לחדר המדרגות ולהמתין שנים עד שעניין האחריות לשרפה תתברר בבית המשפט?
תודה רבה

9x9

New member
הגש תלונה למפקח על הביטוח במשרד האוצר נגד חב' הביטוח

ענת2409

New member
בפוליסה אין התייחסות לנזק שנגרם בגלל גורם אחר (יצרן המזגנים)

זוהי פוליסה סטנדרטית, הכוללת סייגים שונים (נזק לבעלי חיים וכו'), אך לא מוזכר בה מקרה שבו צד ג' לא יקבל פיצוי בגלל טענה של הביטוח לאחריות מצד גורם נוסף. מה דעתך? תודה

למעלה