שאלה לגבי החוק ושיעורים פרטים

aaa123

Member
שאלה לגבי החוק ושיעורים פרטים

איפה בדיוק עובר הגבול.
1)מורה מסביר לתלמיד איך לפתור תרגילים והתרגילים שהוא פותר הם חלק מהציון במטלה שהוא מגיש.
חוקי אני מניח.
2)מורה שולח לתלמיד פתרון של תרגילים בהתאם לבקשתו תמורת תשלום,והתלמיד כותב את התרגילים בכתב ידו במטלה שהוא מגיש.
3)מורה שולח לתלמיד פתרון של תרגילים בהתאם לבקשתו תמורת תשלום ,והתלמיד מגיש את הפתרון שהמורה שלח לו ומקבל על זה ציון.

איפה הגבול שזה עובר להיות לא חוקי. איפה לא חוקי מבחינת המורה ואיפה לא חוקי מבחינת התלמיד. יש לציין שלא בהכרח המורה יודע שהתרגילים הם חלק מהציון של התלמיד,והשאלה היא אם יש הבדל בשאלה אם זה חוקי בין המקרה שהמורה יודע שהתרגילים הם חלק מהציון והמקרה שהמורה לא יודע.

aaa123

Member
מורה פרטי לא בהכרח ילד ויכול להיות גם סטודנט שצריך להגיש

עבודה.
&nbsp
המורה הפרטי לא קשור למי שנתן את המטלה.

aaa123

Member
מי שעובר עבירה זה לא קודם כל התלמיד?

מי שמכין עבודה לתלמיד כדי שיקבל ציון לא בהכרח יודע על זה בניגוד לתלמיד,ואם הטענה היא שהוא צריך לנחש אז בעצם כל מורה ששולח לתלמיד פתרון לשאלה תמורת תשלום בהתאם לבקשתו של התלמיד מסתכן באשמה של קבלת דבר במירמה כי אולי אותה שאלה היא חלק ממטלה שהתלמיד מקבל עליה ציון,
ויותר מזה כל מורה שמלמד תלמיד מסתכן באשמה של קבלת דבר במירמה כי אולי התלמיד מבקש ממנו שיסביר לו איך לפתור תרגיל שיש לו במטלה שהוא אמור לקבל עליה ציון(ואין הבדל בתוכן הפתרון בין מצב שהמורה מסביר לו והוא כותב בעצמו את הפתרון בהתאם להסבר של המורה,ומצב שהמורה שולח לו את הפתרון).

מסחר בעבודות סמינריוניות

ראה הדיונים פה וגם שם.
אזכיר עוד, בתגובה לשאלותיך כאן, את סעיף 20(ג)(1) לחוק העונשין, הקובע:
"רואים אדם שחשד בדבר טיב ההתנהגות או בדבר אפשרות קיום הנסיבות כמי שהיה מודע להם, אם נמנע מלבררם".

aaa123

Member
במלים אחרות כל מה שצריך כדי שמי שמוכר עבודה יחשב ללא אשם

מבחינת החוק לפי דבריך זה שמי שקונה ישקר לו ,ויגיד לו שהוא לא מגיש את העבודה שהוא קונה אחרי בירור.

מהלינקים אני לומד שיש אתר שדרכו סטודנטים יכולים למכור עבודות ,ובגלל שלפעמים אותו מרצה יכול לבקש להגיש את אותה עבודה שוב סביר מאוד שיש קונים שמגישים את אותה עבודה אולי בניסוח אחר בשמם(במיוחד אם מדובר בעבודה לא בנושא שלא הגיוני ששני אנשים יעשו את אותו דבר בניסוח קצת אחר כך שאפשר לפסול את העבודה בטענה של העתקה מעבודה קודמת)

האם במציאות היה אדם שהועמד לדין על סיוע לקבלת דבר במירמה בגלל שמכר לסטודנט עבודה שהסטודנט הגיש ולא עשה?

עצימת עיניים לא תפטור את מוכר העבודה מאחריות

1. אם המוכר כאדם סביר, קל וחומר כאדם משכיל ואינטליגנטי המוכשר לכתוב עבודות אקדמיות, חושד שהקונה משקר, עליו לברר היטב לאיזו מטרה נקנית העבודה. היתממות ועצימת עיניים לא יועילו לו.
2. ידוע לי על מקרה אחד, שאדם הועמד לדין פלילי על סיוע לקבלת דבר במרמה, בכך שכתב עבודות גמר עבור אחרים (ת"פ [שלום, ת"א] 2258/05, מדינת ישראל נגד דורון אילן; מאוזכר גם ב-עת"מ [ירושלים] 768/05, אילן דורון נגד הרשות לניירות ערך).
3. ראה גם הכתבות פה ושם.

aaa123

Member
תודה.

במקרה הזה של ההרשעה לא מדובר על מישהו שרק הכין עבודות גמר אלא בדק אותם ונתן להם ציון.
בדרך כלל זה לא המצב כך שאני מבין שבפועל בלי נסיבות מחמירות ככל הנראה אנשים לא עומדים לדין על מכירת עבודות גמר עבור אחרים אפילו אם הקונה לא משקר לגבי מטרת העבודה(קל וחומר על מקרה שיש חשד שהקונה משקר).

למעלה